Jak jste reagovaly na hloupé poznámky kolem těhotenství?

Anonymní
11.12.19 14:52

Jak jste reagovaly na hloupé poznámky kolem těhotenství

Ahoj holky. Od pátého měsíce těhotenství jsem na PN kvůli krvácení. To už sice ustálo, ale doktor mě nedoporučil vrátit se do práce. Stejně už bych to nezvládala, každou chvíli mě tvrdne a píchá v břiše. No teď k mojí otázce: jak reagovat na hloupé poznámky? Hlavně příbuzní z manželovi strany se vyžívají v poznámkách typu : no jo, ty se máš, ty nic nemusíš dělat. Jaktože nemáš napečeno, když nic neděláš? A moje nejoblíbenější :dřív si ženský odskočily odrodit z pole, to jenom vy dnešní ženský nic nevydržíte. Mě se to docela dotýká a obávám se, že brzy vybouchnu. Jak jste to řešily vy?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13959
11.12.19 14:57

Ignorovat. Máš netaktni příbuzný, každé těhotenství se holt nedá pracovat na poli :roll: já to měla naopak, sem měla rizikové od nějakého 8tt a celá rodina (jak moje, tak přítelova) mi ještě říkala, ať nic nedělám a šetřím se :lol: kolikrát bylo až otravné jenom sedět nebo ležet a aby kolem mě všichni běhali a obsluhovali mě, když sem se cítila docela fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5097
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Od pátého měsíce těhotenství jsem na PN kvůli krvácení. To už sice ustálo, ale doktor mě nedoporučil vrátit se do práce. Stejně už bych to nezvládala, každou chvíli mě tvrdne a píchá v břiše. No teď k mojí otázce: jak reagovat na hloupé poznámky? Hlavně příbuzní z manželovi strany se vyžívají v poznámkách typu : no jo, ty se máš, ty nic nemusíš dělat. Jaktože nemáš napečeno, když nic neděláš? A moje nejoblíbenější :dřív si ženský odskočily odrodit z pole, to jenom vy dnešní ženský nic nevydržíte. Mě se to docela dotýká a obávám se, že brzy vybouchnu. Jak jste to řešily vy?

At se vrateji do pravěku :nevim: a pak ještě jedna perla… Těhotenství neni nemoc!!?tuto vetu miluji ze vseho nejvice :potlesk: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071

Neřeš. Tak odpovím no jasně že se mám, že nic nemusím, jen odpočívám a přežívám, a užívám si klidu. Tak nezáviď. A je to. A proč nemáš napečeno? To se taky divím, protože tolik volna, jako na mateřské před porodem už jsem pak neměla, ale i na to odpověz stylem nemám, protože se mi nechce péct a tobě je do toho prd. A je to. A moje nejmilejší odpověď na otázky typu co děláš je nedělám nic, už mám všechno hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2689

Vybuchla bych. Že bys radši chodila do práce, ale nechce porodit v pátém měsíci a zabít tak své dítě. A že je jim po tom prd. Že závidí a že bys chtěla vidět třeba tchyni, jak rodí v poli. Pošli je do prčič, slušně, ale důrazně. Chlap se tě nezastane?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21540
11.12.19 14:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Od pátého měsíce těhotenství jsem na PN kvůli krvácení. To už sice ustálo, ale doktor mě nedoporučil vrátit se do práce. Stejně už bych to nezvládala, každou chvíli mě tvrdne a píchá v břiše. No teď k mojí otázce: jak reagovat na hloupé poznámky? Hlavně příbuzní z manželovi strany se vyžívají v poznámkách typu : no jo, ty se máš, ty nic nemusíš dělat. Jaktože nemáš napečeno, když nic neděláš? A moje nejoblíbenější :dřív si ženský odskočily odrodit z pole, to jenom vy dnešní ženský nic nevydržíte. Mě se to docela dotýká a obávám se, že brzy vybouchnu. Jak jste to řešily vy?

Připrav se po porodu na vyšší level. Otázky budou pokračovat. Prostě bych řekla, že moje těhotenství je rizikové a ženské na poli si z jednoho potratu asi hlavu nedělaly, když měly doma 10 krků a pole se obdělat prostě muselo. A když budou hodně drzí, poslala bych je do pr.dele. Vždycky to můžeš svést na těhotenské hormony :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
11.12.19 14:58

Nic takovýho se u nás nedělo, ale u nás mají zase kecy na něco jinýho :roll:
Většinou jen zakroutím očima :roll: :roll: se slovy: „Jéžiši… Už zase?“ :roll: :roll:
Asi jsou to všichni gynekologové, co zvládnou odrecitovat údaje z tvé karty i pozpátku, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 15:00

To jim nevysvětlíš, prostě hromada žen má bezproblémové těhotenství, takže to mají za bernou minci - a dřív ty ženy fakt rodily na poli. :nevim: To samé s menstruací, tady bude hromada lidí tvrdit, že komu je blbě, ten simuluje a je přecitlivělý, protože hromada žen to má fakt na háku. :nevim: Na to se moc říct nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
8071
11.12.19 15:03
@Anonymní píše:
To jim nevysvětlíš, prostě hromada žen má bezproblémové těhotenství, takže to mají za bernou minci - a dřív ty ženy fakt rodily na poli. :nevim: To samé s menstruací, tady bude hromada lidí tvrdit, že komu je blbě, ten simuluje a je přecitlivělý, protože hromada žen to má fakt na háku. :nevim: Na to se moc říct nedá…

na poli ženy nerodily, to jsou kecy. Rodily doma, měly okolo sebe na pomoc jiné ženy z rodiny, porodní bábu z věsnice. Po porodu nešly na pole, ale ženy z rodiny pomáhaly. Na poli se fakt nerodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 15:06

Mne to podla slov jednej „pribuznej“ vobec nesluší vraj vyzeram hrozne…a ked vytiahla temu porodu a povedala som ze budem musiet na cisarsky, kvoli vrodenej srdcovej vade, ktoru mam, tak mala blbe reci o tom, ze je to strasne, ze to manzel pri mne nezvladne, ze tam bude vsade sama krv a celkovo to bude ako na jatkach :(

• Nahlásit
  • Citovat
12020
11.12.19 15:08

Ty kecy o poli jsou nesmysl. Naopak dřív ženy ležely šest neděl v posteli a starali se o ně příbuzní, stejně jako o její děti. Říkalo se tomu „do kouta“. Nastudovala bych si o tom něco a pak jim s úsměvem řekla, že pokud tak obdivují staré časy, mileráda na to přistoupíš a čekáš šestitýdenní full servis :mrgreen:. Jinak já jsem na tyhle kecy odpovídala něco v tom smyslu, že pokud budou těhotní za mě, mileráda půjdu do práce a upeču metrák cukroví, ale že při tom, jak mi je, budou za tři dny škemrat, že si to zas vyměníme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6547
11.12.19 15:09

Ze zvědavosti, oni do doby těhotenství byli slušní a taktní? Nebo jsou to burani odjakživa a jen ses nikdy neohradila? Na rovinu bych jim řekla, že mi to vadí a že mají předpotopní trapné názory.

Příspěvek upraven 11.12.19 v 15:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 15:09
@Anonymní píše:
Mne to podla slov jednej „pribuznej“ vobec nesluší vraj vyzeram hrozne…a ked vytiahla temu porodu a povedala som ze budem musiet na cisarsky, kvoli vrodenej srdcovej vade, ktoru mam, tak mala blbe reci o tom, ze je to strasne, ze to manzel pri mne nezvladne, ze tam bude vsade sama krv a celkovo to bude ako na jatkach :(

Bože, tak to bych ji snad jednu pleskla, to není možný 8o

• Nahlásit
  • Citovat
11.12.19 15:11

Ignoruj ignoruj ignoruj nebo se s nima nestykej.
@Šáruší Ja uplne miluju, kdyz nejaky chlap rekne „Nase babicky rodily na poli, daly dite do satku…“ Na to odpovidam „Fakt tvoje babicky rodily na poli? Moje obe normalne v nemocnici.“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 15:12

@Lalelale dřív jsem se ohradila, ale teď se bojím vychytat tu míru, protože vím, že hormony pracují a že jsem citlivější.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama