Jak jste řešili společné bydlení? Přítel nechce udělat kompromis

Anonymní
29.12.19 19:27

Jak jste řešili společné bydlení? Přítel nechce udělat kompromis

Ahoj holky, asi přejdu rovnou k věci. Jsme s přítelem spolu dva roky, z toho rok a půl jsme bydleli v mém bytě. Teď jsme si našli větší pronájem (měla jsem pronajatý byt co vlastní rodiče 1+1, platila jsem pouze energie a fond oprav) přestěhovali jsme se do 3+kk.
Byt vybíral přítel a já udělala kompromis i když se mi moc nelíbil (sice po rekonstrukci ale čtvrté patro bez výtahu (když k nám chodí moje sestra na kafe s miminkem nebo babička tak na prd) ale dá se s tím žít, horší je, že byt je podkrovní a v celém bytě je jen 6 malých oken.. byt je dost studený a tmavý. Predtim jsem byla ve slunném s balkonem. Domluvili jsme se na vybavení, na které jsme dali stejný díl každý, k mému překvapení jsem přišla z práce a Ejhle - v bytě studená kožená bílá sedačka, o které jsme vůbec nemluvili… a k tomu bílý nabytek (všechno to působí hrozně sterilně a studeně a jsem z toho nešťastná). K tomu má přítel psa a já kočku, takže mi to přijde i hodně nepraktické..
Mluvila jsem o tom s přítelem ale kompromis udělat ve vybavení nechce - nechce o změně nábytku ani slyšet. Hodně mě mrzi, ze i přes domluvu vybral to, co mu poradila jeho matka :( a vůbec nekoukal na to, ze jsem půlku té srandy platila…
Mám chuť se vrátit do starého bytu, protože se tu necítím ani trochu útulně, zařízení se mi nelíbí a celkově mě štve že tu nejsou okna a je tu zima a tma :(
Jsem moc přecitlivělá, nebo by vás to taky mrzelo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3989
29.12.19 19:30

No jasně, že by mě štvalo, kdybych dala půlku peněz na něco, co nakonec vypadá úplně jinak. Prostě tě má na háku a je mu jedno, jak to vnímáš ty. Což dost vypovídá o vašem vztahu. Takže bych se spis zamyslela nad tím, jestli chci a umím žít vedle někoho, kdo nerespektuje moje názory a utrácí moje prachy jen dle vlastního úsudku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 19:32

Přemýšlím o rozchodu, protože mě to po dvou letech hodně zklamalo.. dokud bydlel u mne, tak šlapal jako hodinky a na všem se se mnou domluvil..” když ptáčka lapají…” :( :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
862
29.12.19 19:33

My vybírali společně, vlastně spíš já. Bílá mi přijde univerzální, můžeš si to barevně vyzdobit doplňkama, vymalovat „barevně“. Máš velký pole možností. Jinak my v jednom obýváku taky máme velkou bílou koženou sedačku a je úplně super. A zvířata máme taky, ale mimo psa a kočky papoušky, králíka, morče, nově myš. A žádnej problém. Jenom jsem neplatila nic z toho. Vybavení a náklady domácnosti platí chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269
29.12.19 19:34
@Martha03 píše:
No jasně, že by mě štvalo, kdybych dala půlku peněz na něco, co nakonec vypadá úplně jinak. Prostě tě má na háku a je mu jedno, jak to vnímáš ty. Což dost vypovídá o vašem vztahu. Takže bych se spis zamyslela nad tím, jestli chci a umím žít vedle někoho, kdo nerespektuje moje názory a utrácí moje prachy jen dle vlastního úsudku…

Nenapsala bych to lépe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9535
29.12.19 19:35

Stálo tě to hodně? Jestli je možnost, že ti nějaké peníze dá.
Já bych se odstěhovala. To není o tom, že nechce udělat kompromis, to je nechutný podraz a nedostatek respektu.
Doteď bylo vše v tomto směru v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173

Noo :think: asi bych byla doost naštvaná. nevím ale jak bych to řešila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Problém je, že podlaha je světlé šedobílé dřevo, a malovat tu nesmíme.. jelikož jsme v pronájmu a majitel si to nepřeje, takže to působí strašně sterilně :( k tomu je ten byt dost tmavý

• Citovat
  • Nahlásit
173
29.12.19 19:36
@Anonymní píše:
Problém je, že podlaha je světlé šedobílé dřevo, a malovat tu nesmíme.. jelikož jsme v pronájmu a majitel si to nepřeje, takže to působí strašně sterilně :( k tomu je ten byt dost tmavý

můžeš dát foto pro představu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 19:37

Doteď bylo vše v pořádku. Protože jsme bydleli v mém bytě… nebo aspoň takový mám pocit.. že se teď začalo projevovat jaký doopravdy přítel je

• Citovat
  • Nahlásit
7882
29.12.19 19:37

Bílý nabytek do tmavého bytu je dobrá volba, tu sterilitu můžeš barevně doplnit polštáři, doplňky, kobercem…ale určitě byste měli vybírat společně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
29.12.19 19:38

Byt je tmavej a nejseš ráda za bílej nábytek, kterej byt prosvětlí? Jaká byla tvoje představa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
29.12.19 19:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, asi přejdu rovnou k věci. Jsme s přítelem spolu dva roky, z toho rok a půl jsme bydleli v mém bytě. Teď jsme si našli větší pronájem (měla jsem pronajatý byt co vlastní rodiče 1+1, platila jsem pouze energie a fond oprav) přestěhovali jsme se do 3+kk.
Byt vybíral přítel a já udělala kompromis i když se mi moc nelíbil (sice po rekonstrukci ale čtvrté patro bez výtahu (když k nám chodí moje sestra na kafe s miminkem nebo babička tak na prd) ale dá se s tím žít, horší je, že byt je podkrovní a v celém bytě je jen 6 malých oken.. byt je dost studený a tmavý. Predtim jsem byla ve slunném s balkonem. Domluvili jsme se na vybavení, na které jsme dali stejný díl každý, k mému překvapení jsem přišla z práce a Ejhle - v bytě studená kožená bílá sedačka, o které jsme vůbec nemluvili… a k tomu bílý nabytek (všechno to působí hrozně sterilně a studeně a jsem z toho nešťastná). K tomu má přítel psa a já kočku, takže mi to přijde i hodně nepraktické..
Mluvila jsem o tom s přítelem ale kompromis udělat ve vybavení nechce - nechce o změně nábytku ani slyšet. Hodně mě mrzi, ze i přes domluvu vybral to, co mu poradila jeho matka :( a vůbec nekoukal na to, ze jsem půlku té srandy platila…
Mám chuť se vrátit do starého bytu, protože se tu necítím ani trochu útulně, zařízení se mi nelíbí a celkově mě štve že tu nejsou okna a je tu zima a tma :(
Jsem moc přecitlivělá, nebo by vás to taky mrzelo?

co mu poradila jeho matka: Začátek všech špatností, pryč nezvykat si nato, nechat si svůj..kvartýr. Jeto to skušenost a velmi levná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862

@pannda vidím to stejně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14014

Když je tmavý byt, tak chápu bílý ábytek

ale musím říct, že já i manžel máme jiný vkus, hodně, ale nikdy bychom nenakupovali bez kompromisu, hledáme dlouho, dlouho vybíráme, abychom se shodli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat