Jak jste rešili vycestování s dítětem bez souhlasu?

Anonymní
28.4.21 08:07

Jak jste rešili vycestování s dítětem bez souhlasu?

Ahoj, vyskytla se mi možnost práce v zahraničí.
Dceru mám ve své péči, s otcem se vídá pravidelně. Nicméně s otcem není domluva a souhlas s vycestováním a bydlením v cizině mi dát nechce.
Jak tedy postupovat?

1. odjet s dcerou a podat ihned návrh na soud, aby mi dali souhlas?
  2. Podle čeho soud schvaluje žádost a jaká je šance, že dcera zůstane se mnou?
  3. Když bych dceru nechala tedy u otce i když je v mé péči, hrozí postih zanedbání dítěte?

Prosím, kdo řešil podobný problém o radu a zkušenosti, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
715
28.4.21 08:10

Asi se otci nedivím, přece nemůžeš očekávat, že když se vídá s dcerou pravidelně (a mají tedy spolu nějaký vztah), že bude skákat do vzduchu radostí, že se chceš někam stěhovat.

Řeší se to, pokud se nemýlím, úplně jednoduše. Není souhlas, není vycestovaní. Mohlo by se to poté posuzovat jako únos dítěte, kdyby Tě otec nahlásil.

A ještě doplňuji - jako od matky od Tebe vyznívá minimálně zvláštně, že vůbec zvažuješ, že bys dceru kvůli práci v zahraničí opustila a nechala ji otci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9035
28.4.21 08:13
@Anonymní píše:
Ahoj, vyskytla se mi možnost práce v zahraničí.
Dceru mám ve své péči, s otcem se vídá pravidelně. Nicméně s otcem není domluva a souhlas s vycestováním a bydlením v cizině mi dát nechce.
Jak tedy postupovat?
  1. odjet s dcerou a podat ihned návrh na soud, aby mi dali souhlas?
  2. Podle čeho soud schvaluje žádost a jaká je šance, že dcera zůstane se mnou?
  3. Když bych dceru nechala tedy u otce i když je v mé péči, hrozí postih zanedbání dítěte?
Prosím, kdo řešil podobný problém o radu a zkušenosti, děkuji.

A být to naopak? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
28.4.21 08:14

To je ta práce důležitější než dcera? Nebo jak si predstavujes ten kontakt dcery s otcem? To i ze zahraničí zvládnete stejny kontakt jako doposud?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8326
28.4.21 08:17

Já bych ti taky souhlas nedala. U soudu mas myslim sance minimalni a o tom, ze by si odjela bez souhlasu tak o tom ani nepremyslej. Ale jestli o to tak moc stojíš tak ať si nechá otec svěřit dceru do péče a ty si jeď třeba na druhý konec světa, když ti to je přednější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
28.4.21 08:17

Otci se nedivím. Nikdy bych nedala přednost práci na úkor dětí. To se ti v budoucnu může dost vymstít se na vzájemném vztahu. Děti tohle vnímají obzvláště citlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
28.4.21 08:21

Otci se nedivím, je to logické a přirozené. Kdyby chtěl on s dcerou s eodstehovat velmi daleko, souhlasila bys? Asi jo, když uvazujes, ze bys ji nechala otci a jela tam sama. No možná by to pro ni bylo lepší. Nedovedu si představit, že bych takto někdy uvažovala já. Jako ano, těším se do práce, na „karieru“, ale deti budu mít vždy na prvním místě.

Jinak když s enedohodnete, resi se to přes soud. A ten snad souhlas nedá. Takže buď odjed sama nebo nikam nejezdi. Nevím, na jednu stranu te chapu, může to být skvělá příležitost, ale dítě má prostě u mě vždy přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
28.4.21 08:29

Vykašli se na nějaký papírování a udelej starej dobrej a osvedcenej únos dítěte :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
28.4.21 08:43

@Annabela11 přesně, taky by se jí to nelíbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
28.4.21 08:48

Nemůžeš unést dítě dlouhdobě do ciziny bezi souhlasu jeho rodiče.

A hlavně teda bez dohody ti soud skutečně neodklepne, že můžeš své dceři zničit vztah s otcem tím, že odjedeš pracovat někam pryč.

Není to tvoje hračka, tvoje dítě má právo na oba rodiče a musíte se dohodnout.

A ano, je to složité a ano, do té doby, než bude dcera samostatná je tvoje svoboda omezená tím, že jaksi musíš mít na zřeteli kromě svých potřeb také potřeby své dcery a jejího otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
28.4.21 08:53

Ten bod číslo tři je myšlen vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15385
28.4.21 08:56

A dcera do ciziny chce?
U soudu nejspíš neuspěješ. Pro dítě je lepší být v kontaktu s oběma rodiči.
Jestli je pro tebe práce důležitější než dcera. Tak dej dceru do péče otce a jeť sama.
Nevím jestli bude stačit vámi podepsaná dohada nebo budete muset k soudu.

Ale bratrova Ex mu dala dceru a odjela. K soudu došlo až po roce co už ji v péči neměla.
Nikdo nic neřešil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 08:58

Otec se sice o malou zajímá, ale neplatí alimety, do práce nechodí, žije u své matky a je v podmínce. Co je špatně na tom, že chci pro dceru lepší životní uroveň? Nezlobte se, ale osobně nemám ráda ČR a povahu čechů. S tím, že by bylu otce jsem to nenapsala uplně přesně, myslela jsem na tu dobu, než rozhodne soud.

• Citovat
  • Nahlásit
19767
28.4.21 09:11
@Anonymní píše:
Otec se sice o malou zajímá, ale neplatí alimety, do práce nechodí, žije u své matky a je v podmínce. Co je špatně na tom, že chci pro dceru lepší životní uroveň? Nezlobte se, ale osobně nemám ráda ČR a povahu čechů.S tím, že by bylu otce jsem to nenapsala uplně přesně, myslela jsem na tu dobu, než rozhodne soud.

Tak sis neměla s Čechem upíchnout dítko, jen díky tvému rozhodnutí je dcera občanem ČR a má tu trvalé bydliště, takže musíš fungovat podle těchto zákonů…
Jak velká je dcera? musela by měnit školu? a ona s tím souhlasí?
Jiná situace bude, že by šlo např. o Slovensko, Rakousko nebo Anglii či Austrálii…každopádně bez domluvy s otcem to půjde těžko, opravdu hodně těžko a potrvá to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 09:12

Dceři jsou 3 roky, bohužel dopředu člověk netušil jak se situace vyvine.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat