Jak jste se skutečně zbavily akné?

Anonymní
1.5.17 22:40

Jak jste se skutečně zbavily akné?

Dobrý večer,
píšu sem, protože začínám být zoufalá z mé pleti. Je mi 24 let, už snad od 12 trpím na špatnou pleť. Mastí se, mívám pupínky.. nemám asi akné v pravém slova smyslu, mám jen jednotlivé pupínky, někdy větší, někdy menší, něco jako na fotce. Někdy mám pleť skoro čistou, to trvá tak den-2, pak zase naskáčou potvory…
Zkusila jsem už X výrobků většinou levnějších značek, nemám na krémy za tisíce. Momentálně používám čistící gel a micelárku od Biodermy Sebium, krém astrid, na pupínky Sudokrém.
Zkoušela jsem 2 kožní, od obou jsem dostala nějaké speciáln přípravky za X set a nepozorovlala jsem ani po delším používání žádné výsledky.
Přemýšlím, že začnu chodit na kosmetické ošetření (dříve jsem občas chodila, ale jen nárazově), ale nechce se mi dávat měsíčně 500, pokud to nepomůže. Zkoušela jsem nedávno detoxikační čaj, taky nic.

Nerada na sebe patlám korektor a makeup, obzvlášt v létě bych ráda chodila bez toho, ale s pupínky na obličeji se necítím.

Proto se ptám - co skutečně pomohlo vám? Vím, že každý je jiný, ale ráda bych slyšela, jak jste se právě vy ostatní zbavily pupínků.

Přikládám ilustrační fotky, jak asi moje pleť vypadá.

Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1887
1.5.17 22:42

Chodit na kosmetiku ultrazvukovou spachtli a pouzivat masku znacky alcina. cistit, cistit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 22:45

Až HA, bohužel. :nevim:

Kosmetické přípravky, změna stravy, nic nezabíralo, měla jsem pleť opravdu hroznou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12723
1.5.17 22:47

Tohle jsem mela tak do 35. Zkusila jsem VSECHNO. Pak jsem najela na nizkosacharidovku a je po pupinkach ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
1.5.17 22:49

Je to hormonální, bohužel. takze u mě jediné HA, kterou už teď neberu a pupínky mám i teď ve 40. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
1.5.17 22:54

Akné se mi hodně zlepšilo po odbourání laktózy z jídelníčku. Když jsem si dala mléko (a stačilo i opravdu malé množství), do dvou dnů mi vyskákaly šílené podkožní boláky, hlavně na bradě a na čele. A najít dobrou koametičku, která ti řekne, jak se přesně o tvou pleť starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 23:04

U mě zlepšení až po ha (16-25 let)..ale dneska si myslím, že by to vyřešily i bylinky. Resp. dlouho jsem ha nebrala a plet mám od 25 v pohodě a pokud se mi zhorší je to v rámci cyklu -typicky před ms. Kvalitní péče je samozřejmě základ, ale pokud je to vnitřní problém, tak to neřeší příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
456
1.5.17 23:56

U mě zlepšení až kolem 33 let, když jsem konečně našla kombinaci potravinových doplňků (vápník-hořčík-zinek + vit. E) a kosmetiky (Vichy Normaderm denní a noční krém, Vichy mycí gel) a solárka (ne moc, ale prostě potřebuju sluníčko, i v zimě). Nepoužívám jiná patladla a odličovadla. Když nejsem namalovaná, použiju Vichy gel (vždy myju čistou žínkou). Když mám make-up, umyju ho nejdříve 3v1 od Garnier (mycí gel + maska + peeling). Úplně nejlepší pleť mám ale v těhotenstvích :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 00:07

Já chodila na kosmetiku každý měsíc, od kožní dr. vše možné, v těhotenství pleť super ale pak se to zas vrátilo. Nakonec jsem podstoupila léčbu léky Roacutan od kožní dr. ( vysoká dávka vit. A při které se nesmí otěhotnět) a od té doby mám klid a sem tam vyjímečně pupínek před ms jinak super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
2.5.17 00:58

U me taky zabrala jedine horm. antikoncepce. Ted to mam po porodu zase priserny a az dokojim, hned si zajdu pro HA, abych uz nebyla jakoubertak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
2.5.17 06:17

Tyhle pupinky mivam taky, asi tyden a pul jsem zacala (podle jedne uzivatelky zde) natirat si vecer po odliceni (misto kremu) oblicej moci. Normalne vezmu kosmeticky tampon, vycuram se na nej a potru tim oblicej, tampon pak splachnu do zachodu. Nerikam, ze je to stoprocentni, ale rozhodne se to zlepsilo. Tak to zkus, nic to nestoji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1478
2.5.17 06:21

Čistit pleť každý večer a ráno (i nenalíčenou) a HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 07:06

Taky jsem musela nasadit HA. Pleť jsem měla příšerou. Když jsem jí vysadila, pupínky se vrátili. Opět jsem nasadila HA a když jsme plánovali mimi a zase jsem vysadila. Pupínky už nebyly tak hrozný ale objevovali se (28 let ). Začala jsem si mazat na obličej obyč zinkovou mast ( stojí cca 70,– ) a fakt mazat, klidně několikrát přes den. Pomohla cca do týdne? A jsou i zinkový prášky tak zkus i to :)

• Nahlásit
  • Citovat
3397
2.5.17 07:27

Pomůžou jen antibiotika, pro hodně silné akné i roaccutane, to míval bratr, ale tak silné to mít asi nebudeš

HA :nevim: no nevím, hormony a když to vysadíš, budeš mtí to akné možná i horší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 07:37

Pokud nemáš akné v těžké formě (pokud tvá pleť skutečně odpovídá ilustračním fotkám, tak nemáš), tak věci jako antibiotika nejsou třeba, HA bych do sebe taky kvůli pupínkům zbytečně nervala. Dávej si pozor na to, co jíš (neplechu může dělat kořeněné jídlo, sladkosti, mléčné výrobky, mastné), zařaď do jídelníčku více zeleniny, pij čistící čaje (nejlépe sypané, vyber si jeden druh) + kopřivu. Ty čaje je ale třeba pít dlouhodobě, zabírají po pár týdnech, a je třeba vybrat ten správný (já můžu doporučí pleťový od Grešíka nebo na akné od Serafin). Na čištění zvenčí doporučuji čistící mýdla, ať už sírové, které seženeš v každé lékárně, nebo s mořským bahnem, zázračné je černé mýdlo z Manny (trošku dražší, ale vydrží věky). Na jednotlivé pupínky mi pomáhají náplasti z DM (myslím, že ta jejich značka: na každý pupínek se nalepí náplast, nechá se přes noc, do rána pupínek vysuší).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama