Jak jste se smířili s jedináčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 21:48
Jak jste se smirili s jedinackem?

Ahoj, pekny vecer… posledni dobou se kolem me mnozi sama druha tehotenstvi… a ja mam doma prcka, ale druhe ze zdravotnich duvodu mit nemuzu… nebo muzu, ale je zde velke riziko jak pro me, tak pro mrne… a ja ac se s tim oeru jak se peru, posledni dobou je mi strasne smutno z toho… jsem rada, ze mam aspon to jedno, ale… co vam pomohlo? Diky moc za rady jak na to:-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23069 příspěvků 03.02.19 21:50

Jsou i jiné možnosti, jak přijít k sourozenci pro své dítě ;-)

aidik
Kecalka 452 příspěvků 03.02.19 21:52

Mam jedno dite a dalsi nechci. Oboji ma vyhody i nevyhody. Nam vyhovuje, jaka je s jednim pohoda:)

mrav
Generální žvanilka 23075 příspěvků 03.02.19 21:57

Ahoj. Jsme na tom podobně. Já druhé dítě nemám, protože jsem přišel o ženu. A tak všechnu energii věnuji své dceři.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 03.02.19 22:00

Já mám muže který už dvě děti má, a spolu máme jen jedno a asi to tak zůstane, pokud nevyhrajem jackpot :-). A zatím s tím smířená nejsme, tak nějak tajně doufám, že třeba za 6-7 let ještě muže přesvědčím. ale ono je to i finančně náročné už teď tři děti… a muž po 4 dítěti prostě netouží.

Apaji
Kelišová 5460 příspěvků 03.02.19 22:36

Nu, chtěli jsme dvě. Další těhotenství bych asi nepřežila - krvácení do mozku v 7. měsíci těhotenství mimo jiné (už mám po sterilizaci). Ale my jsme klub jedináčků - já jsem jedináček, manžel také, naše matky také, tchán taktéž, jen můj otec má bratra, se kterým se nestýká.

Takže se v našem pohledu nic neděje, chtěli jsme jen narušit ten „klub jedináčků“, nu nevyšlo to, ale pro nás se svět nepřestává točit. Sourozeneckým vztahům nerozumíme. Nechápeme je. Já chtěla sourozence, aby rodiče tak strašně neopečovávali mě (tak tak jsem přežila operaci srdce ve třech letech) a tolik mě nehlídali. Chtěla jsem více svobody (když jsem donesla dvojku, proč to nešlo za jedna. I jedna mínus mohlo být lepší. A na druhý dvorek jsem nemohla, když ostatní jezdili po celém městě. Na diskotéce jsem byla poprvé se svým manželem), jen proto mi chyběl sourozenec. Vždy jsem měla nějakou kamarádku, která byla jako má „sestra“ a tu jsem si vybrala a ona mě. Když vidím, jak některé sourozenecké vztahy nefungují (viz můj otec a jeho bratr), tak je možná lepší ta nejlepší kamarádka.

A další aspekt je, že se nedělí majetek. Jo, přízemní. Ale vidím ty hádky a boje o rodinný majetek ve smyslu: kdo zdědí barák, kdo se staral o rodiče a prarodiče, kdo koho vyplatí, co je morální versus zákon. Prodeje nemovitostí, a dělení, protože ten nemohl vyplatit z baráku toho…Zatímco jeden měnil prarodičům plínky, koupal, staral se, druhý jen přišel s nataženou rukou, že chce část dědictví. Někdy holt morálku převálcuje chamtivost.

Dcera by sice sourozence chtěla, ale chápe, že to nejde a už nikdy nepůjde a proč. Navíc jí bude skoro 14 let a chápe, že rozdíl mezi ní a miminem by byl propastný, už by byli každý někde jinde.

Navíc mé zdravotní problémy jsou genetické, tudíž dědičné. Dceři to jde zatím „jen“ po kostech (mi po srdci, aortě, tepnách), protože je několik typů toho syndromu. Nu genetička ovšem říkala, že pro dceru je nejbezpečnější porodit dítě v mládí (nejlépe kolem 20 let, což samozřejmě nejde jen tak naplánovat. Kdo z nás měl ve 20 partnera na celý život, že. Ale otálet by neměla) a v její dospělosti už bude možná selekce vajíček, takže by to nemusela ani přenést dále. Tudíž je možné, že si „užiju“ mimino jako poměrně mladá babička :mrgreen: :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:46

No,uprimne nesmirila. Vzdycky kdyz sleduju toho naseho dvacetimesicniho voriska jak si hraje v pokoji sam,je mi ho lito. Je hrozne pratelskej,porad kazdyho hladi,kazdymu neco pujcuje. Tesim se na leto az budeme zase na pisku mezi detma. Ale je mi uz 42 a dalsi uz opravdu ne.

Mallorka
Závislačka 3084 příspěvků 03.02.19 22:47

Jak tu zaznelo, nevím, zda je s jedinackem větší pohoda. Bratr má jedinacka a porad je „otravuje“, protože se nudí. A jde vidět, jak to bráchu prostě nebaví. Mecovat se, stavet lego atd. Ale vyhovi mu. Já mám dve. Ze začátku to byla fakt velká honka i jsem.vzpominala na pohodu s jedním, ale ted si spolu vyhraji a já mám klid.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 03.02.19 22:48
@Anonymní píše:
No,uprimne nesmirila. Vzdycky kdyz sleduju toho naseho dvacetimesicniho voriska jak si hraje v pokoji sam,je mi ho lito. Je hrozne pratelskej,porad kazdyho hladi,kazdymu neco pujcuje. Tesim se na leto az budeme zase na pisku mezi detma. Ale je mi uz 42 a dalsi uz opravdu ne.

Já tu lítost cítím když jsou tu holky od muže, ona je dcera nadšená jak tu jsou. A brečí hodinu jak odjedou. Myslím že ji pak pomůže školka, dcera potřebuje kolektiv. A segry má fajn holky, takže to mě uklidnuje.

mrav
Generální žvanilka 23075 příspěvků 03.02.19 22:54
@Anonymní píše:
No,uprimne nesmirila. Vzdycky kdyz sleduju toho naseho dvacetimesicniho voriska jak si hraje v pokoji sam,je mi ho lito. Je hrozne pratelskej,porad kazdyho hladi,kazdymu neco pujcuje. Tesim se na leto az budeme zase na pisku mezi detma. Ale je mi uz 42 a dalsi uz opravdu ne.

Mně je 46. :mavam:

Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 03.02.19 23:02

Já mám jedináčka a jsem s tím smířená. Dnes mi můj čtyřleťáček předložil individuelní :mrgreen: žádost. Že chce bratříčka :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 23:07

@mrav hmmm. Ze by?

mrav
Generální žvanilka 23075 příspěvků 03.02.19 23:14
@Anonymní píše:
@mrav hmmm. Ze by?

Kde? Na písku? 8) :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 23:18

@mrav jasny,neni problem :jazyk:

lenk
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 03.02.19 23:20

mám jedináčka a už jsem s tím smířená, ale dcera se s tím nesmíří asi nikdy…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >