Jak jste se vyrovnali se zdražením potravin?

9.6.20 10:03

Jak jste se vyrovnali se zdražením potravin?

Jde mi o to, že už nevím, jak ušetřit, protože vařit musím, ale vše zdražilo, že mi osobně přijde, že kdybych snad byla na instantní stravě, tak ušetřím. Jak jste se s tím zdražením vyrovnali při vaření? Co jste změnili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24523
9.6.20 10:05

Nic, nemám rozpočet na jídlo, jíme prostě co je. Ty máš nějaký stanovený limit nebo proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7532
9.6.20 10:06

Asi ti to moc nepomůže, ale holt platím víc. Jídlo je jedna z věcí, na které nechci šetřit a i když bys třeba na instantních polivkach apod ušetřila, co na to zdraví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50936
9.6.20 10:07

J ceny šly nahoru. Nedá se nic dělat a vařit se musí ;) Pokud bych musela fakt šetřit tak bych omezila nakupování všech zbytečných věcí a kupovala jen zákl potraviny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 10:08

@pikola no, měla jsem, ale po zdražení takřka všeho se do něj nevejdou, tak pořád přemýšlím, co dělám špatně… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12760
9.6.20 10:09

@hanabenešová stojím si za tím, že na kvalitním jídle šetřit nechci. Takže ano, platíme víc, ale věci z pytlíku vařit nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6616
9.6.20 10:09

Při vaření nic. Jen mě hrozně štve zdražení zeleniny (fakt citelný). Zeleninu jíme rádi na kila a dám za kilo mizerných paprik stovku je prostě šílený. Takže to mi trochu vadí. Jiný zdražení mě tak neštve jak ta zelenina :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12760
9.6.20 10:10

@hanabenešová a jaký i měla rozpočet? Kolik vás je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 10:11

@Lalelale tak spíš jde i to, že přemýšlím, že maximálně ušetřím na sobě, ale dítěti bych neodepřela ovoce a zeleninu. Buchty taje peču, dělám i brumika a hodně polévky. Spíš mě zajímá, kolik je pro Vás adekvátní utratit za 3lidi/měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12760

@Aletheia přesně, ta zelenina je největší položka našich nákupů a tam je to vidět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Prostě plánuju jídelníček podle akcí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24523
9.6.20 10:13
@hanabenešová píše:
@pikola no, měla jsem, ale po zdražení takřka všeho se do něj nevejdou, tak pořád přemýšlím, co dělám špatně… :(

Asi máš malý rozpočet :nevim: jako těžko se vejdeš do nějaké malé částky pokud je váš víc. Nemusíš dělat špatně nic, prostě jsou věci dražší, tak se musí zvýšit částka nebo se víc omezit. Nevím jak jíte co jíte a kolik vás je, to se těžko řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 10:13

@lachtanice86 tak zatím jsem 3, ale v srpnu případě ještě další prcek, ale to zatím řešit nemusím. Starší syn basti hodně a samozřejmě ovoce, zelenina a mléčné výrobky, tak za ty je útrata značná. Jinak jsem měla rozpočet 8000 Kč/ měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 10:16

@pikola tak jíme vcelku kvalitně. Manžel si dopřeje ryby a já dobrý sýr, pak zelenina a hodně ovoce a prckovi navíc mléčné výrobky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
9.6.20 10:16

Ja si zatim vsimla jenom zdrazeni uzeneho lososa a taky vim, ze jsem videla nejakou vysokou castku u papriky a kvetaku. Ale sezonni zelenina a ovoce zase zadne astronomicke sumy nestoji, takze normalne kupuju jablka, mrkve, redkvicky, kapustu… Okurky, rajcata a papriky jsou letni zelenina, takze pockam na letni ceskou produkci, ta bude pocitam stat normalne. Ale to je obecne moje filosofie kupovat pokud mozno ceske produkty a nepodporovat prevazeni zeleniny a ovoce pres pul kontinentu, kdyz si ho dokazeme vypestovat i sami :nevim: Jogurty a tvarohy kupuju po kyblikach, to pri nasi spotrebe vyjde taky lip nez po malych balenich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama