Jak jste se vyrovnaly s tím že máte manžela workoholika?

Anonymní
14.5.17 09:38

Jak jste se vyrovnaly s tím že máte manžela workoholika?

Ahoj maminky. Máte některá taky doma workoholika? Vyrovnaly jste se tím časem, nebo jste se s tím stále nesmířily? My máme 2 leté dítě, chlap je suprovej ale občas mě mrzí a je mi smutno že je manžel téméř pořád pryč. Máme barák takže o víkendy se dělá na baráku, kolikrát jede ještě na melouch. V týdnu v práci až do večera. Vydělává krásné peníze ale chybí mi takový ten plnohodnotný rodinný život který vidím u jiných rodin :( Vím že si asi nemám na co stěžovat, proto bych ráda přečetla převážně zkušenosti od těch co to tak mají. Dneska je mi to zas líto. Chlap mi přijede až večer, kamarádky jsou s rodinami po výletech a já zas budu s malým sama :( Dá se na to zvyknout? Připadám si kolikrát tak sama i když sama nejsem :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.5.17 09:41

No, je to neco za neco.Asi je lepsi nez zit z ruky do huby, mit pravého chlapa, co se fakt prace nestiti a penize vydělá. Moc si nemaluj, ze většina chlapu, co v pracovním tydnu skončí ve ctyri, v pet, doma hne prstem. I tady je to sama diskuze, ze kdyz prijde domu, ja na pc nebo si dela svoje koníčky (protoze přece potřebuje oddych od prace),stejne tak výlety, co se konají u tvých kamosek, nejsou kazdx den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 09:43

Mne to neva ;) mame děti dvě - 2,5 roku a 9 měsíců. Manžel je doma jen pozdě večer. O víkendech tu sice je, ale pracuje přes notebook, takže nic. Ale zajistí nás velmi dobre. A ja poslední dobou zjistuji, ze když je doma, tak mi narušuje režim. V dobrém, ale je to nezvyk. :D proto když ma jednou za čas volno, tak jezdíme na výlety a snažíme se ten čas maximálně využít. Jediné co mi vadí hodně, je nulové hlídání. Ale i to se dá a časem zvažuji stálou chuvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
14.5.17 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Máte některá taky doma workoholika? Vyrovnaly jste se tím časem, nebo jste se s tím stále nesmířily? My máme 2 leté dítě, chlap je suprovej ale občas mě mrzí a je mi smutno že je manžel téméř pořád pryč. Máme barák takže o víkendy se dělá na baráku, kolikrát jede ještě na melouch. V týdnu v práci až do večera. Vydělává krásné peníze ale chybí mi takový ten plnohodnotný rodinný život který vidím u jiných rodin :( Vím že si asi nemám na co stěžovat, proto bych ráda přečetla převážně zkušenosti od těch co to tak mají. Dneska je mi to zas líto. Chlap mi přijede až večer, kamarádky jsou s rodinami po výletech a já zas budu s malým sama :( Dá se na to zvyknout? Připadám si kolikrát tak sama i když sama nejsem :(

mám to stejně. No, vyrovnaná s tím po 7mi letech manželství pořád nejsem. Ale zvykla jsem si na to.
K tomu všemu máme hlídání 0, takže to občas je na budku. V týdnu lítám mezi školkou, rpací a kroužkama, o víkendu jsem s dětma taky sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Doe_Jane
14.5.17 09:55

Na tohle bych si nezvykla, nemáme dítě pro to, aby s ním tatínek trávil čas jen jednou za čas jak mu to vyjde… víkendy jsme spolu všechny a přes týden jak vyjdou směny, samozřejmě, že by šlo dělat i o víkendu za dost dobré peníze, ale za to nám to fakt nestojí… fakt se ti nedivím že to řešíš… u nás je to zlatá střední cesta, není to tak, že je to buď z ruky do huby, nebo být bohatí ale sami

• Nahlásit
  • Citovat
14.5.17 10:04

Můj expřítel byl workoholik. Proto je taky ex. ;) Vzhledem k tomu, že já sama (snad) díky své profesi nebudu mít o práci a (časem i) o peníze nouzi a i já se jí chci věnovat dostatečně, chtěla jsem parťáka na normální život a taky ho mám. :srdce: Problém s workoholikama je takový, že ten druhý se musí hodně upozadit, jinak to fungovat dlouhodobě nemůže. Pokud vám taková role vyhovuje, není na tom nic špatného a chlapa, který umí zabezpečit rodinu, si držte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 10:39
@Doe_Jane píše:
Na tohle bych si nezvykla, nemáme dítě pro to, aby s ním tatínek trávil čas jen jednou za čas jak mu to vyjde… víkendy jsme spolu všechny a přes týden jak vyjdou směny, samozřejmě, že by šlo dělat i o víkendu za dost dobré peníze, ale za to nám to fakt nestojí… fakt se ti nedivím že to řešíš… u nás je to zlatá střední cesta, není to tak, že je to buď z ruky do huby, nebo být bohatí ale sami

Někteří lidi nemaji na vyber-typicky OSVČ/podnikatel si nemuze dovolit odmítat praci-odmítne jednou, dvakrat a podruhé mu uz s poptávkou nezavolaji. Spousta lidi taky dre ted, aby napr od ctyriceti uz delat nemuseli a užívali si zivota.Ano,můj chlap to tak teeba ted ma, vydelava, za hotove mame byt, stavime byt pak probajimat (čili pasivní příjem) a do deseti let chce byt rentiér, Tzn, dite bude mit 13,coz je porad dost na to, aby si ho užil. Oni se samozrejme vidi i v tydnu, sice na hodinu, dve, víkendy mame nabité výlety apod, takze si navzájem mozna sebe užijí i vic nez rodiny kamosek, kde otec prijde driv, ale zas diky napjatému rozpočtu nejdou ani do kina nebo na společný vikend treba do Beskyd.Cili nesrovnavam vyloženě sociální případy, ale takove ty bezne rodiny, kde obleceni radsi koupi z druhe ruky, jogurt vybírají podle ceny nebo v akci apod. Samozrejme mam chvíle, kdy mi vadí, ze nemam cas na sebe, ale to se vlastne zlepšilo chozením do skolky, takze je to lepsi pro vsechny strany (i dite, ze ma vic pestrosti, aktivit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 10:48

Já mám přítele workoholika, který má na prvním místě práci, jeho přátelé jsou práce a jeho koníčky jsou práce. Jsme spolu 11 let, takže ano pokud máš svůj život a chceš někoho kdo ti nezevsedni, tak je to fajn. Já jsem spokojená, občas mě taky přepadne splín, ale to je normální. Hodně jsme si to vynahrazovali cestováním a různými akcemi. Ted máme pár týdnů miminko a stará se s práci odsunul, to na jak dlouho mu to vydrží, toť otázka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
14.5.17 11:05

Ja i manzel mame radi svuj volny cas a zejmena, co mame deti, tak nam ho mnoho nezbyva, takze se snazime tu praci srazit tak max do tech tri, pul ctvrte…zejmena u manzela by nebyl problem vydelat si v soukromem sektoru nasobne vice - ale uprimne radsi nez pul milionu mesicne, tak mit ctvrtinu a volna odpoledna, vikendy a vecery bez stresu…k cemu jsou penize, kdyz neni cas si je uzit. Ale uznávám, ze kdybychom zili od vyplaty k vyplate nejakych dvacrei triceti tisic mozna bych mluvla jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
14.5.17 11:14

No..asi záleží na daném páru, co komu vyhovuje…ale já si myslím, že se dost špatně udržuje vztah dvou lidí a rodiny, když ti lidé spolu tráví minimum času…
já bych osobně radši průměrný plat a více společně stráveného času, než nadstandart, krásný dům a auto a jednou, dvakrát ročně luxusní dovolenou…přijde mi to prostě k ničemu, když si ty peníze ani nemáte pořádně jak užít, čas je nejvíc…
samozřejmě druhý extrém z ruky do huby taky není zrovna ideál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
14.5.17 11:28

Tak toto by mi hodně vadilo, potom toho partnera vlastně ani nemáš, je to jen peněženka. Zkus si s ním promluvit, říct, že ti to vadí a dohodnout nějaký kompromis. Např. 1 x týdně společné odpoledne a 2 x měsíčně společný víkendový den, nebo i víc. Ale musíte spolu o tom mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 11:33

Pro mě je tedy nejcennější čas strávený společně.. Workoholika bych nemohla mít. Chce to zlatou střední cestu, na co hodně peněz, když je žena pořád sama s dětmi a manžela skoro nevidí? Jednak si myslím, že se ti dva pomalu odcizí, a táta pak zjistí, že synovi je už 15 let? A že si vlastně z jeho dětství nic moc nepamatuje. Manžel mi taky domů nechodí ve čtyři, ale koupání syna stíhá. Nejsme bohatí, ale ani chudí. V rodině máme workoholika, manželka a děti tím dost trpí, teď už je to lepší, má volné víkendy. Myslím, že důležité je mít aspoň volné ty víkendy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 11:37

Zakladatelko, zkuste promluvit s manželem, zda by to šlo nějak udělat, ať si užijete společný čas, držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
14.5.17 11:51

Tak u nás je to dané sezonou - když je sezona, prostě musí dělat a vydělat na zimu, takže přes léto ho skoro nevidíme, ale kvůli dětem jsme si řekli, že prostě neděle jsou rodinné a jen opravdu něco výjimečného to může narušit…

ale každou volnou chvíli věnuje mě i dětem, já mám naštěstí oporu-hlídání v rodině a jak už to někdo psal…jak je pak delší dobu doma, už mi překáží a ničí mi můj systém :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 20:24
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Máte některá taky doma workoholika? Vyrovnaly jste se tím časem, nebo jste se s tím stále nesmířily? My máme 2 leté dítě, chlap je suprovej ale občas mě mrzí a je mi smutno že je manžel téméř pořád pryč. Máme barák takže o víkendy se dělá na baráku, kolikrát jede ještě na melouch. V týdnu v práci až do večera. Vydělává krásné peníze ale chybí mi takový ten plnohodnotný rodinný život který vidím u jiných rodin :( Vím že si asi nemám na co stěžovat, proto bych ráda přečetla převážně zkušenosti od těch co to tak mají. Dneska je mi to zas líto. Chlap mi přijede až večer, kamarádky jsou s rodinami po výletech a já zas budu s malým sama :( Dá se na to zvyknout? Připadám si kolikrát tak sama i když sama nejsem :(

Napadá mě, cožpak se domluvit na tom, že každou neděli budete mít rodinnou? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama