Jak jste se vyrovnaly s tím, že prarodiče nemají zájem?

Anonymní
22.4.17 19:10

Jak jste se vyrovnaly s tím že prarodiče nemají zájem?

Ahoj maminky, přišla jsem se spíš jen popovídat, postesknout si a zajímá mě jak to máte vy. Máme synka 2 roky hlídání žádné. Moji rodiče nemají žádný zájem, tchyně opravdu minimálně, je vidět že už chce mít svůj klid. Nevyčítáme jim to, malýho jim nenutíme. Zvykli jsme si ale mám občas takové období kdy je mi to hrozně líto že v době nemoci nebo když mi malej zlobí nemá žádnou oporu:( Můj chlap pracuje až do večera a víkendy většinou dělá kolem baráku. Když se jdeme bavit chodíme odděleně, v kině nebo na večeři jsme nebyli ani nepamatuji. Tolik bych si přála ještě jedno dítě ale nevím jak to zvládnu sama :( Se synkem je to kolikrát hodně náročné, dost se vzteká, řve, naučila jsem se to nevnímat ale stejně mám občas takový pocit, že bych potřebovala vypnout :( Jak to zvládáte bez hlídacích babiček když chodíte do práce? Zvykli jste si na to a jste vlastně rádi že vám nikdo nekecá do výchovy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9721
22.4.17 19:27

Já mám dvouletou dceru a sedmiměsíční dceru a chceme brzo ještě třeťátko. Manžel je přes týden taky v práci, o víkendu teda funguje doma hodně. Naposledy jsme spolu byli sami na začátku května 2015 :mrgreen: že nebude zájem jsme věděli - manžel rodiče nemá, naši byli špatní rodiče, tak mi bylo jasný, že budou i špatní prarodiče, takže jsem i ráda, že se nezapojují. Je mi to líto jen kvůli holkám, že nemají babi a dědu. Když se vidíme párkrát do roka na rodinných oslavách, tak starší vůbec neví, kdo to je, prostě je nezná a je mi jasý, že časem se bude ptát, proč jiný děcka tráví prázdniny u babičky a oni ne…ale moje máti pije a táta je takovej divnej patron, tak si říkám, že bez nich jim je možná líp. Mě teda rozhodně. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
22.4.17 19:30

Mám dvě děti.
Hlídání jako šafránu.
Jak jsem se s tím vyrovnala. U prvního to bylo fakt hodně těžké. Spolu s druhým jsem si zvykla. A ano taky, to na mě padá, když mi není dobře nebo když cítím, že bychom potřebovali čas s manželem pro sebe…Jak děti rostou tak to pomalu začně být řešitelné spoluhlídání s kamarádkou nebo třeba herničkou. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
22.4.17 19:34

Já ti vlastně závidím. Třeba moje matka se cítí, že by hlídání dvojčat zvládla, přitom má 76let, bez hůlky nevstane a když už tak pajdá a sotva se pohybuje. Vůbec nechápu, jak by je chtěla chytit, doběhnout nebo přebalit, oblíct…ale blé kecy poslouchám pořád, jak jí nechci půjčit apod.Fakt mě slušnost drží abych jí nevpálila do očí pravdu, ať se podívá do zrcadla. Hodně mě to nervuje, protože beru ohled na její věk a pohyblivost a nakonec jsem ta nejhorší :nevim:
Tchýně je mladší a ona sama posoudila, jak je vidí, že by to nedala a nabídla se že je pohlídá, až někdy v budoucnu.Co chvilku jí chytnou záda, takže to bude asi až sami dojdou na wc a budou poslouchat na slovo.
Takže hlídání nemám, ale protože ještě nechodím do práce, tak to nijak nepocituju, že bych to potřebovala. Mám práci jen jednou do měsíce a to mi hlídá teta(ale je to jen 1-2hod)ale i když se nabízí, mám blbý pocit, že jí otravuju, i když vím, že jí to nevadí. Já jsem s nima sama spokojená, každý den je nějaký plán, pořád je co dělat a když jsou dva je to hned lepší, divočejší. S jedním dítětem bych na tom byla asi podobně, asi bych taky ocenila společnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42742
22.4.17 19:35
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, přišla jsem se spíš jen popovídat, postesknout si a zajímá mě jak to máte vy. Máme synka 2 roky hlídání žádné. Moji rodiče nemají žádný zájem, tchyně opravdu minimálně, je vidět že už chce mít svůj klid. Nevyčítáme jim to, malýho jim nenutíme. Zvykli jsme si ale mám občas takové období kdy je mi to hrozně líto že v době nemoci nebo když mi malej zlobí nemá žádnou oporu:( Můj chlap pracuje až do večera a víkendy většinou dělá kolem baráku. Když se jdeme bavit chodíme odděleně, v kině nebo na večeři jsme nebyli ani nepamatuji. Tolik bych si přála ještě jedno dítě ale nevím jak to zvládnu sama :( Se synkem je to kolikrát hodně náročné, dost se vzteká, řve, naučila jsem se to nevnímat ale stejně mám občas takový pocit, že bych potřebovala vypnout :( Jak to zvládáte bez hlídacích babiček když chodíte do práce? Zvykli jste si na to a jste vlastně rádi že vám nikdo nekecá do výchovy?

Já to mám sice jen z jedné strany, ale ano, zvykla jsem si. Co chceš jiného dělat :nevim: Já to beru tak, že oni se ochudí o čas s vnoučaty, ne já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.17 19:40

@Bohulinka @KKatka23 :hug: :hug: moc děkuji, Já bych si přála moc druhé miminko ale bojím se. Můj chlap je zlatý, když se jdu někam bavit pohlídá, bere ven všechno. Ale dneska mám nějaký splín že je mi to nějak líto. Chtěla bych mít s mužem večer pro sebe, zajít si na večeři, do kina, víno a večer vášnivý sex v manželské posteli :mrgreen: Jindy mi už to ani nepřijde. Tchyně je hodná, ale cítím z ní že jsem prostě jen snacha a ne dcera. Vnoučata od dcery si bere každý víkend našeho si nevezme ani na procházku :( Ale občas zavolá a to jsem moc ráda i když je to jednou za čas. Mrzí mě to od našich :(

• Nahlásit
  • Citovat
1044
22.4.17 19:42

Druhého prcka se neboj, ty nejhorší léta se překlopí a budeš hrozně ráda, že obě děti máš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
22.4.17 19:47

Jsem s dítětem zcela sama 24/7, žádný tatínek, žádnej dědeček ani babička a co říct, no…Asi jen to, člověk si na to musí zvyknout i když je to někdy totálně na šišku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42742
22.4.17 19:51
@Anonymní píše:
@Bohulinka @KKatka23 :hug: :hug: moc děkuji, Já bych si přála moc druhé miminko ale bojím se. Můj chlap je zlatý, když se jdu někam bavit pohlídá, bere ven všechno. Ale dneska mám nějaký splín že je mi to nějak líto. Chtěla bych mít s mužem večer pro sebe, zajít si na večeři, do kina, víno a večer vášnivý sex v manželské posteli :mrgreen: Jindy mi už to ani nepřijde. Tchyně je hodná, ale cítím z ní že jsem prostě jen snacha a ne dcera. Vnoučata od dcery si bere každý víkend našeho si nevezme ani na procházku :( Ale občas zavolá a to jsem moc ráda i když je to jednou za čas. Mrzí mě to od našich :(

Když ti ten čas s manželem tolik chybí, tak jsme nepřemýšleli nad občasným hlídáním? Se rozhlédni kolem sebe, koho dítě zná a kdo by si třeba jednou měsíčně rád přivydělal pár kaček? Udělala bych to tak, kdybych to řešila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.17 19:55
@Moise píše:
Když ti ten čas s manželem tolik chybí, tak jsme nepřemýšleli nad občasným hlídáním? Se rozhlédni kolem sebe, koho dítě zná a kdo by si třeba jednou měsíčně rád přivydělal pár kaček? Udělala bych to tak, kdybych to řešila :kytka:

Já právě taky nad tím přemýšlela a nikdo mě nenapadá. Kamarádky mají děti a jsou sami rádi, malej je ještě prcek. A bezdětné kamarádky ty by se z něj zas zbláznili :mrgreen: Mám ještě tetu, kterou moc často nevídám ale mám jí moc ráda. ta je ale zas pracovně hodně vytížená :( Cizím ho dávat hlídat nechci

• Nahlásit
  • Citovat
9721
22.4.17 20:00
@Anonymní píše:
Já právě taky nad tím přemýšlela a nikdo mě nenapadá. Kamarádky mají děti a jsou sami rádi, malej je ještě prcek. A bezdětné kamarádky ty by se z něj zas zbláznili :mrgreen: Mám ještě tetu, kterou moc často nevídám ale mám jí moc ráda. ta je ale zas pracovně hodně vytížená :( Cizím ho dávat hlídat nechci

Nevím teda z jakýho jsi města, já jsem z Brna a ne facebooku jsem ve skupině brněnských maminek. Jestli něco takovýho existuje v tvém městě, tak tam dej vklad, že hledáš seriózní maminku na občasné hlídání a uvidíš, jak ti ženský utrhnou ruce…když už někdo doma jedno nebo dvě děti má, tak hlídat pár hodin ještě jedno dítě už je jako v podstatě jedno, malej bude aspoň v kolektivu a většina mamin na mateřské si ráda přivydělá tímto způsobem… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.4.17 20:22

Hmm trosku smutne ze ti nejde ani tak o to, ze se ochudi o vnouče ale abyste meli klid. Takze to opravdu res tim hlidanim. Pokud resis i ten vztah s dítětem tak ho k nim ber ale nevyzaduj hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9721
22.4.17 20:26

@voodoo no nesouhlasím s tímto - pro děti je nejlepší, aby rodina harmonicky fungovala a má-li harmonicky fungovat, musí spolu dobře vycházet rodiče a ti jako taky potřebujou být chvilku sami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
22.4.17 20:28

Neboj, ono je to docela častý, ze prarodiče nemaji moc zájem hlídat. Ale často se právě prezentujou jak oni by hrozne chtěli, ale mlady jim ty vnoučata nechtějí půjčit. A často si to i mysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.4.17 20:31
@KKatka23 píše:
@voodoo no nesouhlasím s tímto - pro děti je nejlepší, aby rodina harmonicky fungovala a má-li harmonicky fungovat, musí spolu dobře vycházet rodiče a ti jako taky potřebujou být chvilku sami…

Tak at si najdou hlídání. Je možné, ze se na hlídání dvouletého dítěte necítí a jak bude starší bude to lepsi. Autorce ale jde jen o to, ze si od dítěte potřebuje odpocinout.. mozna by mela začít s tim, ze budou chodit ven společne a treba prarodiče zjisti, ze by par hodin zvládli. Co ale ctu tak ona by nejradeji pres noc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama