Jak jste se zbavili streptokoka?

Anonymní
29.12.18 09:46

Jak jste se zbavili streptokoka?

Ahoj holky, mám již několik let streptokoka s hroznými bolestmi… Teď mám 10 měsíčního synka a stále kojím… Brala jsem už 4 antibiotika a nic nezabralo… Hrozí mi s operací… Jak jste se vy zbavili streptokoka? Děkuji za typy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1053
29.12.18 10:47

Nevím, zda existuje víc „druhů“ streptokoků, takže je možné, že odpovídám mimo mísu. Já před x lety měla neustále streptokoka v krku. Antb. zabraly (třeba až druhé v řadě), po pár týdnech jsem ho ale měla znovu. Dle mudr. jsem přicházela do kontaktu s osobou, která byla nosičem. Protože jsem pracovala v kolektivu 18ti kolegů, z nichž někteří místo aby se vypotili doma, chodili do práce nachrmlaní a bacily vesele šířili mezi nás ostatní, měla jsem za nějaký čas oslabenou imunitu a pokud byl mezi nimi přenašeč, bylo jasné, proč se mi streptokok neustále vracel. Tehdy mudr říkala, že by bylo nejlepší, kdyby šli všichni kolegové + rodina na kontrolní výtěr. Pár kolegů časem změnilo pracoviště a mně se streptokok už nevrátil. Taky mi na zlepšení imunity pomohly přírodní prostředky- kysané zelí, cibule, česnek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
29.12.18 10:55

Ahoj, a toho streptokoka máš pořád, nebo opakovaně? Myslím tím jestli jsi měla třeba i negativní stěry? A kde ho máš? Víš druh nebo skupinu (např. beta-hemolytický, gama-hemolytický..S. pyogenes…atd?)

Pokud ho máš soustavně (bez negativních stěrů), tak typuji v těle nějaké ložisko odkud se uvolňuje - může být i zkažený zub. Do takových ložisek se mohou blbě dostávat antibiotika i když je na ně streptokok v laboratoři citlivý (nejčastěji obyčejný penicilin). Pokud míváš pauzy a jsi nemocná opakovaně, tak by mohl být v blízkém okolí bezpříznakový nosič. Mohlo by se to řešit autovakcínou - připravili by ti očkování z toho tvého konkrétního streptokoka. Operací ti hrozí proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
29.12.18 11:01

Já bych postupovala tak, že bych prvně brala antibiotika, na které se daný druh citlivý a zároveň umí prostupovat do tkání (co jsi brala za antibiotika vzpomeneš si?). Pokud by to nepomohlo a potíže se nezlepšily tak bych přemýšlela nad tou autovakcínou…pokud teda není k operaci nějaký důvod, který jsi třeba nenapsala.. jinak různé druhy streptokoků máme každý, patří to k běžné lidské mikrobiotě…hodně záleží co máš za druh a co ti způsobuje za problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.18 11:52

@Merykara na streptokoka mám neustále pozitivní testy… Mám ho v porodních cestách ale i v krku … Prý mám beta … No chtějí buď vzít mandle a nebo se podívat do dělohy aby mě toho zbavili… Na všechny antibiotika si nevzpomenu ale poslední byly Pene Bene … Právě já mívám nesnesitelné křeče do břicha … Ale v těhotenství mě ty bolesti přestaly… Moc děkuji za rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
551
29.12.18 12:12

Jo, to bude asi teda kolonizace. Normalne u tebe bydli:) Rika se, ze v dospelosti uz mandle neplni svoji funkci a tolik je nepotrebujes. Je mozny, ze bude v mandli v nejake krypte, tam na neho antibiotika taky nemusi dosahnout. Takze chapu, ze to chteji zkusit takhle. Musi proste najit jeho lozisko. Ale fakt bych si jeste pred pripadnou operaci skocila k zubarce. Penbene je penicilin na zubni infekce a mekke tkane, skoda ze ti nezabral:(..jinak skoro vsechny streptokoky jsou na penicilin citlivy a penicilin je jedno z nejbezpecnejsich antibiotik, tj nemusis se trapit ze uz jsi mela ctvery…horsi jsou sirokospektra antibiotika..a je otazka jestli jsou ty krece ze streptokoka, mela jsi je jeste pred tema antibiotikama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.18 15:47

@Merykara moc děkuju za rady :) no měla já jen mám asi od 10 let a nikdo to neřešil … Boji se mi dát silnější antibiotika a brání mandlí teď také není možné … Protože kojím …

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.18 18:03

Mě je blbé je zase po několikáté otravovat na gyndě, že mám zase bolesti ( řeší to se mnou gynekolog) už se cítím trapně… Bolesti jsem měla půl roku pravidelně ve stejný čas … Teď se to změnilo a mám je nepravidelné ale častější … Nejhorší je kdyby syn začne plakat a mě bolesti paralyzují…

• Citovat
  • Nahlásit
551
29.12.18 18:08

Ty, ja si nemyslim ze by ti ty bolesti delal streptokok, jako na stopro nemuze clovek nikdy vedet nic, ale nemuzes to mit od neceho jinyho? Srusty v brichu nebo tak? Ja myslim, ze kdyby ti vadil on, tak bys mela vysoke CRP, teploty atd. Kazdopadne preji hodne stesti a dobre porizeni:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.18 18:20

Děkuju , jsi hodná … Gynekolog mi řekl , že jediná věc která to může být je on … Ale srůsty by to klidně mohly být prodělala jsem už pár operací a porod … Děkuju moc :)

• Citovat
  • Nahlásit
4027
3.1.19 06:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám již několik let streptokoka s hroznými bolestmi… Teď mám 10 měsíčního synka a stále kojím… Brala jsem už 4 antibiotika a nic nezabralo… Hrozí mi s operací… Jak jste se vy zbavili streptokoka? Děkuji za typy

Me bylo lekarem receno, ze streptokok nelze vylecit pouze zalecit.
Mym ho leta letouci a mam streptokoka typu A tzv Agacius

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama