Jak jste se zbavili streptokoka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 09:46
Jak jste se zbavili streptokoka?

Ahoj holky, mám již několik let streptokoka s hroznými bolestmi… Teď mám 10 měsíčního synka a stále kojím… Brala jsem už 4 antibiotika a nic nezabralo… Hrozí mi s operací… Jak jste se vy zbavili streptokoka? Děkuji za typy

Reakce:
elena.78
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 29.12.18 10:47

Nevím, zda existuje víc „druhů“ streptokoků, takže je možné, že odpovídám mimo mísu. Já před x lety měla neustále streptokoka v krku. Antb. zabraly (třeba až druhé v řadě), po pár týdnech jsem ho ale měla znovu. Dle mudr. jsem přicházela do kontaktu s osobou, která byla nosičem. Protože jsem pracovala v kolektivu 18ti kolegů, z nichž někteří místo aby se vypotili doma, chodili do práce nachrmlaní a bacily vesele šířili mezi nás ostatní, měla jsem za nějaký čas oslabenou imunitu a pokud byl mezi nimi přenašeč, bylo jasné, proč se mi streptokok neustále vracel. Tehdy mudr říkala, že by bylo nejlepší, kdyby šli všichni kolegové + rodina na kontrolní výtěr. Pár kolegů časem změnilo pracoviště a mně se streptokok už nevrátil. Taky mi na zlepšení imunity pomohly přírodní prostředky- kysané zelí, cibule, česnek.

Merykara
Povídálka 38 příspěvků 29.12.18 10:55

Ahoj, a toho streptokoka máš pořád, nebo opakovaně? Myslím tím jestli jsi měla třeba i negativní stěry? A kde ho máš? Víš druh nebo skupinu (např. beta-hemolytický, gama-hemolytický..S. pyogenes…atd?)

Pokud ho máš soustavně (bez negativních stěrů), tak typuji v těle nějaké ložisko odkud se uvolňuje - může být i zkažený zub. Do takových ložisek se mohou blbě dostávat antibiotika i když je na ně streptokok v laboratoři citlivý (nejčastěji obyčejný penicilin). Pokud míváš pauzy a jsi nemocná opakovaně, tak by mohl být v blízkém okolí bezpříznakový nosič. Mohlo by se to řešit autovakcínou - připravili by ti očkování z toho tvého konkrétního streptokoka. Operací ti hrozí proč?

Merykara
Povídálka 38 příspěvků 29.12.18 11:01

Já bych postupovala tak, že bych prvně brala antibiotika, na které se daný druh citlivý a zároveň umí prostupovat do tkání (co jsi brala za antibiotika vzpomeneš si?). Pokud by to nepomohlo a potíže se nezlepšily tak bych přemýšlela nad tou autovakcínou…pokud teda není k operaci nějaký důvod, který jsi třeba nenapsala.. jinak různé druhy streptokoků máme každý, patří to k běžné lidské mikrobiotě…hodně záleží co máš za druh a co ti způsobuje za problémy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 11:52

@Merykara na streptokoka mám neustále pozitivní testy… Mám ho v porodních cestách ale i v krku … Prý mám beta … No chtějí buď vzít mandle a nebo se podívat do dělohy aby mě toho zbavili… Na všechny antibiotika si nevzpomenu ale poslední byly Pene Bene … Právě já mívám nesnesitelné křeče do břicha … Ale v těhotenství mě ty bolesti přestaly… Moc děkuji za rady :)

Merykara
Povídálka 38 příspěvků 29.12.18 12:12

Jo, to bude asi teda kolonizace. Normalne u tebe bydli:) Rika se, ze v dospelosti uz mandle neplni svoji funkci a tolik je nepotrebujes. Je mozny, ze bude v mandli v nejake krypte, tam na neho antibiotika taky nemusi dosahnout. Takze chapu, ze to chteji zkusit takhle. Musi proste najit jeho lozisko. Ale fakt bych si jeste pred pripadnou operaci skocila k zubarce. Penbene je penicilin na zubni infekce a mekke tkane, skoda ze ti nezabral:(..jinak skoro vsechny streptokoky jsou na penicilin citlivy a penicilin je jedno z nejbezpecnejsich antibiotik, tj nemusis se trapit ze uz jsi mela ctvery…horsi jsou sirokospektra antibiotika..a je otazka jestli jsou ty krece ze streptokoka, mela jsi je jeste pred tema antibiotikama?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 15:47

@Merykara moc děkuju za rady :) no měla já jen mám asi od 10 let a nikdo to neřešil … Boji se mi dát silnější antibiotika a brání mandlí teď také není možné … Protože kojím …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:03

Mě je blbé je zase po několikáté otravovat na gyndě, že mám zase bolesti ( řeší to se mnou gynekolog) už se cítím trapně… Bolesti jsem měla půl roku pravidelně ve stejný čas … Teď se to změnilo a mám je nepravidelné ale častější … Nejhorší je kdyby syn začne plakat a mě bolesti paralyzují…

Merykara
Povídálka 38 příspěvků 29.12.18 18:08

Ty, ja si nemyslim ze by ti ty bolesti delal streptokok, jako na stopro nemuze clovek nikdy vedet nic, ale nemuzes to mit od neceho jinyho? Srusty v brichu nebo tak? Ja myslim, ze kdyby ti vadil on, tak bys mela vysoke CRP, teploty atd. Kazdopadne preji hodne stesti a dobre porizeni:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:20

Děkuju , jsi hodná … Gynekolog mi řekl , že jediná věc která to může být je on … Ale srůsty by to klidně mohly být prodělala jsem už pár operací a porod … Děkuju moc :)

Adenka84
Závislačka 3906 příspěvků 03.01.19 06:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám již několik let streptokoka s hroznými bolestmi… Teď mám 10 měsíčního synka a stále kojím… Brala jsem už 4 antibiotika a nic nezabralo… Hrozí mi s operací… Jak jste se vy zbavili streptokoka? Děkuji za typy

Me bylo lekarem receno, ze streptokok nelze vylecit pouze zalecit.
Mym ho leta letouci a mam streptokoka typu A tzv Agacius

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >