Jak jste sehnaly lépe placenou práci?

25.3.17 19:16

Jak jste sehnaly lépe placenou práci?

Chtěla bych se zeptat, jak se vám středoškolačkám s maturitou v oboru, který vám je k ničemu našly práci, která vás baví a je i slušně zaplacená? Mám vystudovaný obor veřejnosprávní činnost, potom ještě FCE certifikát z jazykové školy, rekvalifikační kurz účetnictví, ale vše mi je totálně k ničemu. Práci jsem sehnala jako pokladní, nyní pracuji jako prodejce mobilních telefonů, práce mě baví, nenáročná, klidná, ale plat cca 11000 čistého. Bydlím v Moravskoslezském kraji, tady obecně ty platy stojí za starou bačkoru :zed: Moc děkuji za názory, tipy, rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.17 19:28
@Caitynka píše:
Chtěla bych se zeptat, jak se vám středoškolačkám s maturitou v oboru, který vám je k ničemu našly práci, která vás baví a je i slušně zaplacená? Mám vystudovaný obor veřejnosprávní činnost, potom ještě FCE certifikát z jazykové školy, rekvalifikační kurz účetnictví, ale vše mi je totálně k ničemu. Práci jsem sehnala jako pokladní, nyní pracuji jako prodejce mobilních telefonů, práce mě baví, nenáročná, klidná, ale plat cca 11000 čistého. Bydlím v Moravskoslezském kraji, tady obecně ty platy stojí za starou bačkoru :zed: Moc děkuji za názory, tipy, rady :)

Je - li to alespoń trochu možné, tak se přestěhovat. Začátky budou krušné, ale stojí to za ten posun. Když ne kvůli sobě, tak kvůli budoucím dětem.
Jinak univerzální rada: studovat, dodělat titul, alespoň Bc. Pokud by šel Ing., tak je to nejlepší volba. Dnes jsou možnosti.
Musíte se prostě dostat tam, kde lepší práci seženete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 19:30

Jo, a taky si vybrat nějakou dobrou školu. Veřejnosprávní činnost je opravdu na hov. o. A FCE má dneska každý druhý a navíc to ani nepotřebujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5259
25.3.17 19:32

To se divím, že s účetnictvím nic nenajdeš, já zase nemůžu nic najít, protože u všech pozic do kanceláře chtějí znát účetnictví.

Zkusila bych různé úřady, pozice referentek, budeš se muset naučit k VŘ nějaké zákony, ale základ máš podle mě dobrý. Ty telefony prodáváš ve znakové prodejně? Byla jsem pozvána na pohovor do O2, kde byl nástupní fixní plat 19.400, to se opravdu divím, že tak málo…

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 19:47

Právě že na ty kancelářské práce je potřeba mít známosti a to je bohužel nemám :? Sestřenice má učňák, kterým prolezla ze čtyřkama, dělala pokladní, podomního prodejce, až jednou její tchán jí ze staré známosti sehnal místo plánovačky výroby a teď má krásný plat a práce ji baví.
Ty mobily prodávám u takové menší společnosti s pobočkami po celé ČR i na Slovensku, vím, že v O2 je ten plat mnohem vyšší, ale zatím jsem na žádnu takovu nabídku nenarazila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
25.3.17 19:48

Ja myslim, že s tim ucetnictvim by se dalo neco delat. Ja mam vystudovanou socialni administrativu, maturovala sem i z ucta. Ted sem sice na rodicaku, ale pak bych se prave chtěla venovat tomu ucetnictvi. U nas je jich malo a stále shánějí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42749
25.3.17 19:51

@Caitynka koukla bych se po nabídkách práce, po kom je poptávka a podle toho bych se zařídila a makala na sobě, doplnila vzdělání atd. Proč je ti k ničemu kurz účetnictví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
25.3.17 19:59

Já jsem hned po škole byla skoro rok na pracáku - bez praxe, bez peněz. Objela jsem takových pohovorů až jsem se přes výběrový řízení dostala na svoje místo - administrativní pracovník. Kdyby šéf tak neprudil, tak bych svoji práci milovala. Nejlíp placený to není, ale beru jako plus, že mě to baví. Během práce jsem si dodělala VOŠ, ale je mi k ničemu.

Příspěvek upraven 26.03.17 v 08:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.17 20:00
@Caitynka píše:
Chtěla bych se zeptat, jak se vám středoškolačkám s maturitou v oboru, který vám je k ničemu našly práci, která vás baví a je i slušně zaplacená? Mám vystudovaný obor veřejnosprávní činnost, potom ještě FCE certifikát z jazykové školy, rekvalifikační kurz účetnictví, ale vše mi je totálně k ničemu. Práci jsem sehnala jako pokladní, nyní pracuji jako prodejce mobilních telefonů, práce mě baví, nenáročná, klidná, ale plat cca 11000 čistého. Bydlím v Moravskoslezském kraji, tady obecně ty platy stojí za starou bačkoru :zed: Moc děkuji za názory, tipy, rady :)

Ahoj, nedělala jsi tu veřejnost-právní na ochraně osob a majetku? :) Jestli jo tak já jí dělala taky, akorát za mě to ještě byla právní administrativa, veřejnosti a až rok po tom co jsem nastoupila. No takže shrnuto podtrženo zatím mi to bylo s prominutím k prdu, bez praxe jsem neměla v oboru šanci, takže jsem dělala obchoďáka na živnost a pak to zabalila a smrděla doma a hledala, nakonec jsem otěhotněla tak jsem se k oboru ani nedostala. Teď mám malé dítě, ale do budoucna uvidím, asi zkusím úřady či policii

• Nahlásit
  • Citovat
Inaris
25.3.17 20:06
@Anonymní píše: , ale do budoucna uvidím, asi zkusím úřady či policii

Tak už trénuj kliky nebo člunkový běh. :-)

• Citovat
  • Upravit
56965
25.3.17 20:19

@Caitynka nejsou třeba známosti, ale aji štěstí :think: teď jsem našla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9835
25.3.17 20:38

@Caitynka MSK stoji za prd. Poptavka prevysuje nabidku a platy nestoji za nic. Pokud jsi svobodna a bezdetna, zvaz prestehovani jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4069
25.3.17 20:45

Tak já třeba teďka v MSK našla pěknou práci.. s malým dítětem, hezkým platem a vyšli mi vstříc i pracovní dobou.. byla jsem na více pohovorech, ale tohle se mi líbilo nejvíc tak jsem ráda, že to vyšlo..

Koukni na tmobile, ti pořád hledají do prodejen v msk.. prolistuj jobs.cz a prace.cz servery. Myslím, že bys něco našla.. i na ten úřad se dá dostat, ono už ty platy tam tak světové nejsou tak mají šanci všichni ;) a taky vecne hledaji ucetni.. zkus jim odepsat - nabizi krasne nastupni platy, napis, ze jsi bez praxe a proto by si rada nastoupila treba i za min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 20:55
@Caitynka píše:
Právě že na ty kancelářské práce je potřeba mít známosti a to je bohužel nemám :?

Nevymlouvej se.

Ono stačí něco umět. A ne nějaký tlačenky.

Co by si tak chtěla dělat? Nebo „je mi to jedno, protože vzdělání i kurzy nemám/jsou mi na ho…, ale ať je to dobře placený“ - což obecně není dobrý přístup.

Můžeš se rekvalifikovat, doplnit si vzdělání :nevim:

Těm telefonům rozumíš? Dokážeš poradit nebo jen „dneska nejvíce frčí toto“, parametry nevím neznám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 20:57
@Zuzee87 píše:
zkus jim odepsat - nabizi krasne nastupni platy, napis, ze jsi bez praxe a proto by si rada nastoupila treba i za min.

To je jako „napiš jim, že seš zoufalka, teřba se slitují“.
Prostě se ozvi, plat si nech na pohovor (jasně, že nemůžeš chtít tolik, co ti s praxí…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama