Jak jste si sehnali firmu pro spolupráci k bakalářské práci?

9.4.21 15:40

Jak jste si sehnali firmu pro spolupráci k bakalářské práci?

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, jakým způsobem jste si sehnali firmu pro spolupráci k BP? Studuju ekonomický obor a praktickou část bakalářské práce musíme zpracovávat v nějaké firmě, ale já už oslovila přes email 3 společnosti a ani jedna mi neodpověděla. Nebo je lepší volat než vypisovat maily? Bohužel nemám žádného známého, který by mi někde něco domluvil.

Ještě by mě teda zajímalo, jak často potom člověk musí do firmy docházet? Stačí 1× týdně? Ptám se, protože nevím, zda si hledat firmu v okolí mého bydliště (což je větší šance, že něco najdu) nebo v okolí školy, která je ode mě vzdálená 80 km. Řeším to, protože kdybych si firmu sehnala v okolí mého bydliště (a byla přes týden ve škole), tak bych se do firmy dostala max. 1× do týdne.

Budu moc ráda za jakoukoliv radu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.4.21 15:51

Ahoj, určitě je lepší zavolat a zkusit se domluvit. Pokud nemáš školou určené, jaký čas musíš ve firmě být, tak bude záležet na tom jake informace budeš potřebovat. Myslím si, že pak už je to o domluvě s tou konkrétní firmou. Zkus se mrknout na bakalářky z předchozích let, z jakých firem jsou a zkus oslovit ty.

• Citovat
  • Nahlásit
1359
9.4.21 16:00

Ahoj, jestli je BP zkratka pro bakalářskou práci, tak ideální je začít sondovat u školitele, s jakými firmami má zkušenost, popřípadě jestli univerzita přímo s nějakými nespolupracuje… A kdyby tahle strategie nevyšla, tak nezoufej, tři vyignorovaný maily nic není, notabene v týhle době, kdy půlka průmyslu zkrátka nejede. Když jich pošleš třeba 40, tak se někdo chytí. Kde si firmu hledat, ti neporadím, zkus oboje, a pak se rozhodni podle možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53429
9.4.21 16:04

Ono je to teď těžké. Firmy krachují nebo mají svých starostí plno. Ještě mít za zadkem studenta.
Začala bych tím, že bych si našla velkou firmu, korporát.
Nezapomněla bych zmínit, že PCR test před vstupem do firmy je samozřejmostí. Třeba bude hned jiná debata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 16:41

Moc Vám děkuju! :)

Ještě se chci zeptat, zda je v emailu dobré posílat i životopis? Říkám si, jestli mi to spíš nemůže uškodit, protože nemám zatím žádnou praxi v oboru, tu si teď taky snažím najít. :roll: Nebo je lepší k emailu přiložit i životopis? Zatím jsem ho tam právě dávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
9.4.21 17:13

@Little_girl4589 copak životopis, tam stejně nemáš moc co napsat :lol: co by s ním dělali…ale spíš by je mohla zaujmout tvoje motivace, proč tu bakalářku chceš dělat právě v jejich firmě :-)
Což je i návod pro tebe - nepřemýšlej, která firma ze všech existujících by to mohla být, ale vymysli si, která by nejvíc zajímala tebe a proč. A když ty sama budeš chtít, tak se ti pak snadněji povede přesvědčit tu firmu ke spolupráci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
9.4.21 20:50

Nu, asi musíš napsat na ten správný kontakt… info@firma.CZ asi nebude zrovna to pravé ořechové. Oslovit jménem a tak…a vůbec nejlepší je byt dost vlezla a poptat se u známých, aby dali doporučení a telefon. Pak tam zavolas, odkazes se na toho člověka a mas šanci, ze se s tebou budou bavit.

Případně si sjednat schůzku a navštívit tu firmu osobně (tedy spis toho konkrétního člověka z te firmy). Samozřejmě si předem zjistíš, kdo to je a zavolas přímo jemu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 01:03

Raději anonymně prosím :oops:
Před lety jsem řešila také problém s diplomovou prací, kdy jsem potřebovala účetní a interní informace firmy. Společnost, která by mi tyto údaje byla ochotná poskytnout jsem nesehnala. Vymyslela jsem si proto vlastni a v práci uvedla, že si nepřejí, aby byl uvedeno jejich jméno. Pracovala jsem proto s názvem abc, s. r.o. Na justici jsem si sehnala účetní závěrky společnosti na obor, kterému jsem se chtěla věnovat a musím říct, že to bylo super :lol: nastolila jsem problémy, které jsem chtěla využít a ukázat možná řešení a komparace. Nakonec to bylo opravdu fajn, práce byla kreativní, bavila mě a dopadla velmi dobře ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat