Jak jste si zdůvodňovaly každý měsíc neúspěch?

173
6.2.21 12:27

Jak jste si zduvodnovaly každý mesic neúspěch?

Ahoj,
Tak jsem se vás ostatních tak chtela zeptat, jak jste si na začátku snažení každý mesic vysvětlovaly neúspěch?
Snažíme se třetí mesic. U doktora jsem zatím nebyla, až v breznu jdu na pravidelnou roční kontrolu, tak se chci zeptat, zda se zda být vse v poradku. Menstruaci mám každý mesic temer na den přesně. Jim vitaminy na podporu otěhotnění s kyselinou listovou, merim denne basalni teplotu a merim ovulaci. Dle těchto měření bych měla mít skutečně ovulaci v půlce cyklu, jak jsem si i původně myslela. Takze mame v ty dny sex, obcas byl i dvakrát za den. A stejne to opet nevyšlo.
Doma už mame 4-leteho syna, který byl tehdy neplanovany. Zatím předpokládám, ze jsme oba dva zdravi.
Naivně jsem si myslela, ze když je člověk zdravý a snazi se v ty spravne dny, tak proč by to nemelo vyjit, ze. Ale i tak nic. Jak jste se na to divaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
6.2.21 12:29

Ne, mas asi jenom 20% šanci otěhotnět, i když je vše v pořádku a trefis se do ovulace. Proto to průměrnému páru trvá cca půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 12:29

I zdravému páru to může trvat, doktoři to obvykle řeší až když se nedaří rok. Takže klid tři měsíce nic nejsou.

• Citovat
  • Nahlásit
15513
6.2.21 12:37

Běžně se říká že otěhotnět by se zdravému páru mělo podařit do roka. Ale ne vždy to platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1815
6.2.21 12:37

Moc se zkoumáš. Se vším přestaň a nech tomu volný průběh…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
6.2.21 12:38

Když jsi zdravá a trefíte se do ovulace máš šanci cca 16 %že otehotnis. (to jestli to bude prosperující těhotenství je věc druhá). Po 3 měsících nevím, že se divis že ještě nejsi těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
6.2.21 12:42

Nikdy jsem si neměřila BZ, neřešila ovulaci a kys. listovou nebrala. Řekli jsme si s partnerem, že se pokoušet budeme, ale necháme tomu volný průběh. Buď se to povede nebo ne. Kdyby ne, řešilo by se to později. První měsíc jsem byla lehce zklamaná, protože jsem opravdu chtěla. Další měsíc jsem si říkala, že to buď vyjde nebo ne a svět se nezboří.. No a ono to vyšlo. :srdce:
Takže moje rada je - vykašlat na to okolo, nechat to aspoň půl roku v klidu a užívat si jeden druhého. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
6.2.21 12:44

Pro mě rozhodnutí mít dítě = přestat se chránit, ne začít hned měřit bazální teplotu, dělat ovulační testy a plánovat podle toho sex. Navíc jsem nikdy neměla představu, že otěhotním první měsíc, takže jsem neměla pocit žádného neúspěchu. Nevím proč to tak hrotíš. Navíc když už jedno dítě máte, takže nemáš důvod se domnívat, že vám nepůjde otěhotnět nebo donosit dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
6.2.21 12:46

Podle mě se na to moc soustředíte, měření teplot, v plodné dny sex několikrát na den…
Mám kamarádky, které takto blbly a otěhotněly, až se na to úplně vykašlaly, jak bych to napsala, vzdaly to…
Nechala bych tomu volný průběh tak 10 měsíců, pak to řešila na gyndě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9996
6.2.21 12:52

Já bych to tak nehrotila, vždyť tři měsíce nic není. Nechala bych tomu volný průběh. Doktor to dle mě vůbec řešit nebude. To by musel trvat déle, říkají snad rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17086
6.2.21 12:57

Tři měsíce nic není… běžný je opravdu klidně i ten rok…my jsme se o druhé dítě snažili 5 let…vykašlala bych se na měření teploty, sledování a nechala tomu aspoň pár cyklů volný průběh…věř mi, že hlava dělá opravdu hodně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
6.2.21 13:02

Moc to řešíš. Jak moc jsi asi v pohodě, když si měříš teplotu a kdo ví co ještě? My chtěli, nic neřěsili a povedlo se snad během pár dní během spontánního sexu. Tím nechci říct, že to tak funguje vždy. Bylo to štěstí. Nicméně podle mě ta pohoda a čistá hlava tomu pomáhá víc jak tohle plánování kdy v kolik a kolikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1476
6.2.21 13:17

Zdůvodňovala jsem si to tak, že prostě jen čekám, až mé tělo vyprodukuje to správné vajíčko. Ne každé vajíčko se podaří vyrobit tak kvalitní, aby z něj mohlo být miminko, a lepší si chvilku počkat a dát to pak na první pokus než se trápit s biochemickýma a pod..

Plus jsem dělala všechny možné babské rady na otěhotnění. Povedlo se 5.měsíc. Takže to není tak jak se tu někdy ženy snaží tvrdit, že když se na to soustředíš, jak se nepovede. Já se soustředila fakt hodně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24853
6.2.21 13:29

3 měsíce je strašně krátká doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
6.2.21 13:39

My se snažíme roka půl…
Každý měsíc si říkám, že to tak má asi zatím být, nebo druhá možnost- zase pro nás ještě nenašlo ti to vhodné miminko, které by k nám chtělo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat