Jak jste si zvykaly na život s druhým miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LaEllaX
Kecalka 358 příspěvků 06.05.18 17:22
Jak jste si zvykaly na život s druhým miminkem?

Milé maminek, zítra to bude týden, co se nám narodil druhý chlapeček. Doma máme ještě tříletého chlapečka, který byl do doby, co jsem byla v porodnici, zvyklý trávit se mnou téměř všechen čas. U babiček byl vždy max na jednu noc a tatínek nám jezdí pracovně pravidelně pryč, takže bývá treba tri dny doma a pět dní v práci. No v porodnici jsem byla pět dní. A ted doma se mi hrozně těžko zvyká na vše nové… mladší miminko je zlaticko hodne. Ale pořád mám takový smutný pocit, že uz nemám tolik času na staršího. Přijde mi, že to taky vnímá a víc zlobí, aby na sebe upozornil. Přítel je ted s námi doma a moc mi pomáhá. Jezdí se starším po babičkach a po venku, abych měla čas se sžít s malým a odpočinout si. Jsem za to ráda, ale zároveň mě mrzí, ze nejsem pořád i se starším dítkem… Vím, že tyhle pocity přejdou a bude to všechno pohádkove se dvěma broučky. Ale tak mě zajímá, jestli jste to pociťovaly taky tak? A kdy jste si na tento nový život zvykly?

Reklama

Reakce:

milwinka
Kecalka 476 příspěvků 32 inzerátů 06.05.18 17:42

Tak přesně tyto pocity jsem po druhém porodu měla taky, strašně mi bylo líto, že už nemám tolik času na staršího, protože před tím jsem s ním taky byla pořád, četla jsem mu knížky, hrála jsem si s ním a najednou na něho nebylo kvůli miminku tolik času. Asi tě nepotěším, ale já mám tyto pocity doteď, když už jsou mladšímu 2 roky, prostě mám z toho takovou schízu že se vlastně nemůžu věnovat ani jednomu z nich pořádně a úměrně jeho věku. Když něco dělám se starším, tak samozřejmě nás vyrušuje mladší… A mladšímu se můžu věnovat pouze když je starší ve školce, jinak nás taky nenechá… :-( Teď už je to u nás trochu lepší, protože můžem dělat nějaké společné aktivity s oběma (např. hrát si na hřišti, s plastelínou, na písku)… ale prostě když se chci věnovat staršímu úměrně jeho věku, tak nás mladší nenechá (dřív to ještě šlo když mladší spával po obědě, ale teď už mladší přes den vůbec nespí, tak mě moc mrzí, že opravdu nikdy nemám čas jenom pro staršího.

sediza
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 06.05.18 18:00

Chápu Vás, ale berte to tak, že je možná dobře, že se mu teď nebudete neustále věnovat. Určitě jste nechtěli jedináčka. Někdo věří, že u dětí - jedináčků, zvyklých na neustálou pozornost rodičů, se to pak může projevit i v dospělosti určitou sobeckostí…Třeba je to kec. Ale zkuste si na tom najít něco pozitivního, protože teď už s tím stejně nic neuděláte :)

milwinka
Kecalka 476 příspěvků 32 inzerátů 06.05.18 18:35

@sediza Máš pravdu, vždycky je něco za něco. Už takhle mám pocit, že starší je víc sobecký než ten mladší, protože přeci jen aspoň nějakou dobu byl jako jedináček…takže kdoví jak by to dopadlo, kdyby tím jedináčkem zůstal.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 06.05.18 19:14

Já bych teda nebrala staršího pořád pryč, samozřejmě nemůže jenom sedět s váma doma, ale musí vidět, že jsi tam stále pro něj a ne jen pro mimino. Naopak by měl muž vzít někdy kočár, abys ty měla čas na staršího. Nemusí to být na dlouho, ale chvilku mimino odložit na druhou kolej.

Maja1984
Stálice 82 příspěvků 5 inzerátů 06.05.18 19:52

Mám 21mesicniho a čerstvě mimco. Manžel taky pomáhá, dopoledne bere staršího ven a já jsem s mimcem, po spaní mu nechám na starost mimco a jdu se starším na hřiště já. Snažím se každý den být se starším i sama, aspoň takhle než to sedne. Manžel hodně pracujez domu, takže není problém nechat mu tam spící nakojene dítě a se starším dvě tři hodinky být venku.

milwinka
Kecalka 476 příspěvků 32 inzerátů 06.05.18 20:13

@vrtulka78 @Maja1984 Tak to máte super, že vám vždy někdo pohlídá mladší dítě, to já neznám, ale zas jsem se vždy snažila využít čas kdy miminko spalo, abych se v tuto dobu mohla věnovat staršímu, takže první rok to ještě šlo, druhý rok ještě taky trochu ale teď už mi mladší (dvouletý) přes den nespí vůbec, takže momentálně mám opravdu špatný pocit z toho že nikdy nemám čas vyloženě jen pro staršího abych s ním mohla dělat něco úměrně jeho věku.

ajvl
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 06.05.18 21:36

@LaEllaX taky jsem to tak vnímala a vlastně doteď vnímám :(, Já měla rozdíl 4 roky, starší ráda vyráběla, hrála deskovky, pexesa už i karty solidně mastila :) a pak najednou nic. Tím, že jsem už neměla čas (mimino mi nikdo nepohlídal a tak bylo pořád se mnou na rukách, či kojící se), přestaly jí tyto aktivity bavit :(. Ale zase na druhou stranu se přizpůsobila, stala se více samostatnou a pak se vracela k jednodušším hračkám, které mělo mladší dítko a znovu je objevovala. A taky se více naučila zabavit se sama a brát ohledy na mladší. Teď čekáme po dalších dvou letech další, tak jsem zvědavá, jak dáme dvouletý rozdíl :mrgreen: Asi hold budou postupně všechny padat z lopatky, ale zas budou mít jednou jeden druhého a to taky není úplně k zahození ;-)

šnitlík
Stálice 81 příspěvků 06.05.18 22:17

Ahoj, zažila jsem něco podobného - manžel byl přes týden několik dní a nocí mimo domov a já jsem byla hodně sama na své první dítě. Hodně jsem se mu věnovala a ano, taky jsem měla výčitky, že se prvorozenému tak nevěnuji, když se mi narodilo druhé miminko. Zkrátka něco bylo jinak, než jsem byla zvyklá a než jsem si myslela, že je správně. Zpětně to hodnotím, že to bylo to nejlepší, co se mohlo stát.
Starší dítě bylo taky přeopečovávané, pořád jsem se mu věnovala, vymýšlela aktivity, organizovala mu čas, málo kdy se hrálo samo, holt jedináček. Dodnes je hodně závislý, často nás potřebuje. Vidím ten rozdíl, druhé dítko je daleko samostatnější a možná i spokojenější. Narodilo se do rodiny, kde se ne všechno točilo kolem něj. Bralo jako samozřejmost fakt, že si někdy musí hrát samo, někdy s bratrem a někdy s rodiči.
Vše se srovná, je to holt škola života, která může být pro toho prvorozeného výhrou. Ber to tak, že chlapeček získal bráchu, parťáka, či výborný vztah s tátou. Tak to proběhlo ostatně i u nás. Prvorozený se „přefixoval“ na manžela a dodnes mají nádherný vztah, těžko říct, jestli by toto měli, kdybychom neměli další (a další, a další) dítě ;-)

Mango_Lassi
Extra třída :D 11707 příspěvků 06.05.18 22:23
@sediza píše:
Chápu Vás, ale berte to tak, že je možná dobře, že se mu teď nebudete neustále věnovat. Určitě jste nechtěli jedináčka. Někdo věří, že u dětí - jedináčků, zvyklých na neustálou pozornost rodičů, se to pak může projevit i v dospělosti určitou sobeckostí…Třeba je to kec. Ale zkuste si na tom najít něco pozitivního, protože teď už s tím stejně nic neuděláte :)

A mně sobecké dítě nevadí, proč? Špatné to není.
No, mně se to mluví. Tatínek je s námi už 4.měsíc doma a věnuje se oběma

Rouckm
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 07.05.18 07:18

@Mango_Lassi tak to mate stesti :palec:… sobecke dite do'3/4let veku jde, pak je to horsi..a uz vubec nemlyvim o tom, ze ze sobeckeho ditete, vyroste sobecky dospely. :think: taky neva?

Nam by se mel narodit druht syn v srpnu, kdy prvnimu budou 2roky 2mesice, jsem zvedava, jak to. zvladnu a jake pocity ve me budou. Bude me mrzet, ze na starsiho nebude uz tolik casu, ale myslim, ze mu to do budoucna prospeje.

Mango_Lassi
Extra třída :D 11707 příspěvků 07.05.18 07:25

@Rouckm být sobecký dospělý je vynikající. Jsem toho důkazem : :mrgreen: :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama