Jak jste si zvykli v práci v zahraničí?

23.7.19 23:15

Jak jste si zvykli v práci v zahraničí?

Ahojte holky, jsem tady nová, ale hned mám na Vás dotaz. Jedná se o práci v zahraničí a zajímaly by mě veškeré zkušenosti s tím, jak jste si v zahraničí zvykly.
Jde o to, že jsme se s přítelem rozhodli vyjet zatím pouze na léto do zahraničí a potom uvidíme, co dál. Jsme v Anglii a oba jsme si našli práci jako číšníci, jen v jiných podnicích. Můj problém tkví v tom, že jsem si zatím ani po měsíci nezvykla na angličtinu. Neustále mám jakýsi strach z mluvení, který jsem myslela, že za týden odezní :-(. Lidem moc nerozumím, mluví hodně rychle a spoustu slovíček ani neznám, nebo je znám, ale nerozumím výslovnosti. A to jsem ve škole byla v angličtině v pohodě. Vím, že to je jiné, když se člověk angličtinou obklopí, jenom prostě jsem nevěděla, že mi bude trvat tak dlouho si zvyknout. Už to není sice tak hrozné jako první týden, to se mi chtělo z toho i brečet, že jsem si připadala jako blbec, že nejsem schopná mluvit s lidma o normálních věcech. V ČR pracuji taky jako servírka a je to úplně v pohodě, s lidma si i pokecám, jsem rychlá…Tady se cítím jako kdybych začínala úplně od nuly a ještě v cizím jazyce. Mrzí mě také, že s kolegy si nedokážu popovídat, jediné co tak se vždy ptám, když něco potřebuju a to je mi ještě z té mé výslovnosti na nic. Potom u obsluhy lidí se cítím už úplně hloupě, většina jich je sice docela milých a chápou to, ale mrzí mě, když vidím kolegy, jak si se zákazníky při večerní obsluze povídají atd a já se zmůžu tak maximálně na to je objednat a i z toho mám nervy jak… :nevim:
Můj dotaz zní, jak jste si vy zvykaly na práci v zahraničí? Měly jste to ze začátku podobné a za jak dlouho se to zlepšilo? Časem bychom se chtěli s přítelem odstěhovat do zahraničí úplně, ale zjistila jsem, jaký mám z té angličtiny strach a možná i blok z toho mluvení? Nevím…Budu moc vděčná za jakékoliv vaše příspěvky s touto zkušeností. :* :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2863
23.7.19 23:34

Zjistila jsem, že doma je doma. Někteří Rakušané dávali najevo, že jsme z východu. Někteří ale byli fajn, hlavně ti, co měli babičky z Čech ☺️Vydělali jsme peníze a rádi se vrátili mezi svoje. Venku je člověk pro místní vždycky náplava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
23.7.19 23:38

Vydrž, bude líp :mavam: měsíc je strašně maličko, nestresuj se tím, že to nejde jako doma. Však je to tvůj druhý jazyk. Anglie je kousek, když bude nejhůř, vždycky to můžeš zabalit. Ale bude líp, věř mi. Mně trvalo si plně zvyknout tak rok. Ale to nejhorší co můžeš udělat je bát se toho a vytvořit si blok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
23.7.19 23:40
@Veveří píše:
Zjistila jsem, že doma je doma. Někteří Rakušané dávali najevo, že jsme z východu. Někteří ale byli fajn, hlavně ti, co měli babičky z Čech ☺️Vydělali jsme peníze a rádi se vrátili mezi svoje. Venku je člověk pro místní vždycky náplava.

Nikdy jsem se necítila jako náplava a nikdy se tak ke mně nikdo nechoval. V UK. Kdyby mě někdo upozornil na východ, zle by pochodil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
23.7.19 23:53
@Lalelale píše:
Nikdy jsem se necítila jako náplava a nikdy se tak ke mně nikdo nechoval. V UK. Kdyby mě někdo upozornil na východ, zle by pochodil

Nám když vypláceli výplatu, tak nám řekli, že teď se můžeme vrátit do Československa a koupit si mercedes. To Československo si pan šéf velmi vychutnával. Vtipné to přišlo opravdu jenom jemu. Oproti tomu z Holanďanů byl úplně potento :roll: Ale je to zkušenost z roku 2002.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
23.7.19 23:54

Chvili to trvalo, ale ja nastesti blok nemela, te jsem postupne ztratila uz pres odstehovanim, hodne jsem pouzivala anglictinu uz v CR. Ono ta nase skolni anglictina te nepripravi na spoustu veci, na ruzne prizvuky, mistni vyrazy atd…v Praze jsem pracovala pro nadnarodni firmu a pamatuji, ze jsem takhle jednou volala nekam do nevim ktere casti UK a temer jsem u toho telefonu brecela, krome Good morning jsem nerozumela snad nicemu a po tom telefonu se clovek ani moc nema ceho chytnout :lol: Nakonec jsme se odstehovali do Australie a treba muj prvni sef tady se vyslovene bavil tim, ze na me hazel mistni slang a koukal, jak nechapu :roll: :lol: a to mam oficialni anglictinu na urovni rodileho mluvciho. I po 7 letech se mi stane, ze neco neznam nebo popletu…nastesti Australane jsou na to hodne zvykli a naplavy berou prevazne v pohode. Musis to brat s klidem, ubezpecuju te, ze I rodili mluvci maji obcas problemy s lidmi s jinym prizvukem, casem si vytrenujes ucho tak, aby chytalo co nejvic a to mluveni taky pujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
24.7.19 00:02
@Veveří píše:
Nám když vypláceli výplatu, tak nám řekli, že teď se můžeme vrátit do Československa a koupit si mercedes. To Československo si pan šéf velmi vychutnával. Vtipné to přišlo opravdu jenom jemu. Oproti tomu z Holanďanů byl úplně potento :roll: Ale je to zkušenost z roku 2002.

Asi koukali na Eurotrip, nebo jak se jmenoval ten blby film, kde za 5$ maji kluci absolutni mecheche v Bratislave :lol: Me se spolubydlici v Belgii behem VS vymeny ptali, jestli umim pouzivat mikrovlnku :roll: Rok 2005. Australani si doted mysli, ze Ceskoslovensko jeste existuje :lol: Ja uz se tomu jen smeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
24.7.19 00:27

Ja jsem vzdy v zahranici pracovala radeji nez v cr, protoze jsem se zde nesetkala s tolika vztahovymi problemy na pracovisti jak v cr (podlezani nadrizenym, pomluvy atd.)
Z toho ze nerozumim bych si moc nedelala, ja umim anglicky jako cesky, ale nekterym britum take nerozumim (kdyz nekdo mluvi cistou anglictinou, tak rozumim 100%, vystudovala jsem v jizni africe), zalezi na prizvuku.
Ted ziji rok ve spanelsku a domluvim se, mam spanelske kamaradky z hriste a synovy skolky. Kdyz se bavim s jednim clovekem, dorozumim se skvele a muzeme se bavit na jakekoli tema. Kdyz se ale baveji dve spanelky spolu a ja jsem u toho, tak se casto nechytam. Po zkusenostech s anglictinou ale vim, ze to chce jen cas, nebat se mluvit a obklopit se jazykem, ktery se chci naucit. Cim vic budes mit anglickych pratel, tim rychleji se jazyk naucis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
24.7.19 00:35

@beruska9 tak taky ještě jednu přidám 😁 V roce 1991 jsme měli na ZŠ Amíky a ti s sebou k nám přivezli zálesackou výbavu. Když vystoupili na Ruzyni, utrpěli šok, že tu jezdily autobusy, vlaky, že tu byly všude školy, obchody… Asi si mysleli, že jedou mezi úplné křováky a že žijeme ve slujích a oni že nám nesou civilizaci. Úplní misionáři. Taky si nás dodnes pletou s Čečnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
24.7.19 08:49

Trvalo mi to cca ctvrt roku. Taky me mrzelo, kdyz si kolegove povidali a ja jim moc nerozumnela, ale to se zlomi. Hodne pomaha najit si anglicke pratele a treba jit na pivo, vecu atd. Protoze s nima si budes povidat a ucit se, ja jim i rekla - hele chci se naucit co nejvic, kdyz reknu neco spatne, opravujte me, neurazim se. Plus jsem se hodne ptala na slovicka atd. Kamarad byl takhle v zahranici, ale celou dobu pouze ve skupine cechu, v praci moc nemluvil a doma pak cesky a naucil se kulovy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
24.7.19 09:37

@Veveří no doprcic, to byl teda dobrý hlupák. V Anglii tedy úplně jiný pristup, půlka lidí byla v Praze, jeden taxikář se mě dokonce nedávno zeptal na Babiše, to jsem už doopravdy koukala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15068
24.7.19 11:23

Neboj, to se zlomi, ani nevis jak. Ja jsem na tyhle situace „otupela“ jeste v Holandsku. Jazyk jsem neznala, ale na cele to napsane nemam. Takze obcasne „byt za vola“ me docela provazelo. Na uradech a mezi znamyma jsme samozrejme vystacili s Aj nebo NJ.
Takze prechod pak do STatu nebyl nijak bolestivy. Ja jsem zacinala navic v novem oboru a to me teda palilo mnohem vic, abych se doucila ten obor. Hlavni je se aktivne snazit, protoze lidi toho typu, co se izoluji, idealne ve skupine stejne narodnosti, jsem tu potkala fakt hodne. Nechapu. Nekteri tu snad i doziji s tim, ze AJ umi minimalne 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
24.7.19 13:43

Kdyz syn v 4 letech nastupoval v UK do skoly s min. anglinou, rikala mi ucitelka, ze deti prochazeji v takoveto fazi tzv. vstrebavacim obdobim, ktere trva vetsinou 3 mesice, kdy dite/clovek moc nemluvi, ale zvyka si poslouchanim na jiny jazyk.Ja vim, ze jsi sem uz s Aj prijela, ale samosebou ucena anglina je naprosto jina, nez ta „na zivo“, tudiz bych rekla, ze ty sama ted prochazim tim cca.3 mesicnim obdobi, kdy proste jen vsrebavas a pak se to zlomi a ver mi, ze se to zlomi.

Ja sem si zvykla pomerne rychle - v posledni praci sem delala v realitce, kde kolegyne byla z Rumunska a sefka z Thajska a pres pocatceni stud a obavy z zenskeho kolektivu (sem zvykla z CR na slepicarny a intriky), musim rict, ze ac sem si zaslouzila kazdy kazdicky cent, tak me z pracovniho hlediska mi UK neskutecne sedi.

Neboj - vse bude dobre…neocekavej zazraky v prvnim mesici. Ostatne vzali te v anglicky mluvene zemi do prace, ktera vyzaduje komunikaci v danem jazyce - urcite te vzali na zaklade schopnosti mluvet/porozumnet…neni to samo o sobe uspech? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.19 13:28
@Veveří píše:

Díky za reakci :) Právě naštěstí v UK se takhle necítím, naopak zatím jsem měla štěstí na lidi a většina jich je milých, hned se ptají odkud jsem atd atd :) Ale kamarád, co pracoval též v Rakousku, mi říkal, že prý tam se tak cítí… Tady jde hlavně asi o ten můj pocit :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.19 13:32
@Lalelale píše:
Vydrž, bude líp :mavam: měsíc je strašně maličko, nestresuj se tím, že to nejde jako doma. Však je to tvůj druhý jazyk. Anglie je kousek, když bude nejhůř, vždycky to můžeš zabalit. Ale bude líp, věř mi. Mně trvalo si plně zvyknout tak rok. Ale to nejhorší co můžeš udělat je bát se toho a vytvořit si blok.

Děkuju moc zapodporu, právě ty 2 měsíce co tu budeme je dost málo a mělo to být hlavně na zkoušku… Pak se vrátíme, ještě studuji jeden rok na VŠ, ten dokončím a pak bychom chtěli někam odjet na dýl. Ale jsem z toho fakt dost ve stresu a v takovém napětí :-X :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama