Jak jste spokojeni s protikuřáckým zákonem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 18.09.18 13:59
Jak jste spokojeni s protikuřáckým zákonem?

Už uběhla delší doba, co začal zákon platit. Začaly jste díky němu více navštěvovat původně kuřácké podniky? Jste za zákon rády? Má na vás nějaký dopad?
Já sama jsem poměrně silná kuřačka, takže na mne dopad má :) a v zimě jsem prostála návštěvy podniků venku.
Zajímají mě ale názory ostatních, zejména nekuřáků.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Vemas
Kelišová 5389 příspěvků 18.09.18 14:04

Jsem nekurak a vadi mi ten zakon.
Myslim, ze je na provozovateli restaurace zdali ma byt kuracka ci ne.
Me osobne vadi, ze vsichni chodi ven, ulice pred hospodama jsou plny nedopalku a v lete lidi si vemou sebou na cigo piti a kdyz maji lidi v okoli otevreny okna musi to cichat a slyset.
To mi vadi

sucuba
Kecalka 220 příspěvků 18.09.18 14:05

@Svetlana87
Jsem nekuřák, doteď si zvykam na čistý vzduch na akcích (třeba u nás jsou 2 kluby v původně protiatomovem krytu, vždy se tam kourilo).. Mě to Teda vyhovuje, přijdu domů a nesmrdim jak vajgl. I když všichni postavaji venku před barem a tím pádem když se baví dělají hluk pro lidi kteří spí doma v blízkém okolí.
Taky jsem ráda že když jsem někde s nějakým kuřákem tak mi nekouří do pusy ale normálně si odskočil na chvíli ven a tudíž nekouří jednu za druhou, takže si tolik neničí zdraví a já nesmrdim :D.. :dance: :dance: :dance:
Je fajn když si nemusím každý víkend prát bundu a všechno oblečení, taky mi vadilo načuchle vlasy kouřem, a v bytě kde nikdo nekouří když přijdeš tak to cítíš sám že sebe.
Já jsem spokojena :)

Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5796 příspěvků 18.09.18 14:07

Jako ze bych z toho byla moc nestastna, to uplne ne… Ale je to trochu nepohodlne, i kdyz nastesti jsou treba i v zime na zahradce stany s vyhrivanim a nekde tolerujou iqos i vevnitr… Osobne jsem nijake zmeny ve slozeni hostu nezaznamenala, ale mam na srovnani max 3 podniku… Ceho jsem si vsimla je vetsi koncentrace neporadku pred hospodami…

lilith1
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 18.09.18 14:09
@Svetlana87 píše:
Už uběhla delší doba, co začal zákon platit. Začaly jste díky němu více navštěvovat původně kuřácké podniky? Jste za zákon rády? Má na vás nějaký dopad?
Já sama jsem poměrně silná kuřačka, takže na mne dopad má :) a v zimě jsem prostála návštěvy podniků venku.

Nekuřačka za mě ok..bonus v nenačuchlém oblečení je super.

Anna766
Hvězda diskuse 72184 příspěvků 18.09.18 14:10

Jsem spokojena.I za zaměstnance jestli mohu mluvit,konečně nemusí čichat a dýchat kouř.
A za mě,stačí to takhle jak to je.Zákaz na zastávkach a podnikách.
V jiné diskuzi o kouření zaznělo že by se mělo zakázat ještě i na zahrádkách atakdale,ale to už mi i jako nekuřačce přijde moc.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 18.09.18 14:10

Nebaví mě pořád chodit ven, jsem nekuřačka, ale sedět v hospodě sama nehodlám. I když si užívám to, že můžu prosedět den v hospodě a domů přijdu nesmradlavá :) . Takže tak nějak půl na půl.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.09.18 14:10

Před tehotenstvim jsem kourila dost… vadilo mi to, když uzákonili, ze se nemůže kouřit nikde, protože to omezuje podnikatele a proste v nějaké vesnické čtyřce by mi cigára vůbec nevadily. Myslím si, ze někde kde dávají k jídlu akorát buřty s cibuli je to úplně jedno. Jak je psáno výše, vadí mi, ze před hospodama je teď binec a hluk. Zahradky jsou zahulene, ale beru, nemají kde… v klubech si taky myslím, ze je to svobodně na majiteli, jestli chce nebo nechce. Určitě je to fajn v restauracích, kde si vychutnam jídlo a ne cigára…

Apaji
Kelišová 5397 příspěvků 18.09.18 14:14

Nikdy jsem neměla cigaretu v puse. Ale protikuřácký zákon mi vadí. Pokud si chce někdo otevřít podnik v satelitním městečku, kde je plno zelených vdov na MD, je jeho byznis plán, zda tam otevře kuřáckou hospodu, nebo nekuřáckou cukrárnu s dětským koutkem a hřištěm…

Máme kamarády kuřáky, ti se pravidelně dekují ven „na jednu“ a trvá jim to i půl hodiny, než se vrátí. Takže posezení v kelu. Chodívali jsme klidně i do kuřáckých hospod, měli jsme tam alespoň jistotu, že tam nebudou otravná, upištěná děcka - jo, i v 9 večer umí takové rozjívené batole zkazit náladu celé hospůdce. Večer už patří dospělým a nikdo není zvědavý na hlasitá batolata (co logicky neumí tišit hlas) a piští na celý lokál. Bohužel, o prázdninách běžný výjev. Nemluvím o obědovém času někde v pizzerii, mluvím o hospodě mezi 9-10 večer, kam maminka s tatínkem zavítají na pivko a s nimi dvouleťák, hotový a přetažený :roll:

Za mě tedy je to buzerace podnikatelů - každý ať se rozhodne sám, jaký typ pohostinství bude provozovat. Co je komu do toho. I před zákazem bylo dost nekuřáckých podniků.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 18.09.18 14:15
@Svetlana87 píše:

Mně to vadí ten zákon. Bydlíme vedle hospody, v dnešní době spousta lidí do zavíračky postává venku a kouří :roll: . Takže smrad a hluk pořád. Dřív tu byl klid, kouřili si uvnitř a koukali na sportovní přenosy… Také jsme chodívali s dětmi na výletu do jedné fajn hospůdky/restaurace na zahrádku, kde měli dětské hřiště. Často jsme venku byli sami uvnitř bylo narváno. Dneska je ta zahrádka plná kuřáků bez dětí a to dětské hřiště přestali udržovat.

Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 18.09.18 14:15
@Gosi píše:
Jako ze bych z toho byla moc nestastna, to uplne ne… Ale je to trochu nepohodlne, i kdyz nastesti jsou treba i v zime na zahradce stany s vyhrivanim a nekde tolerujou iqos i vevnitr… Osobne jsem nijake zmeny ve slozeni hostu nezaznamenala, ale mam na srovnani max 3 podniku… Ceho jsem si vsimla je vetsi koncentrace neporadku pred hospodami…

Já myslela, že iqos se může všude jako ta elektronická.

Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 18.09.18 14:16
@Bandii píše:
Nebaví mě pořád chodit ven, jsem nekuřačka, ale sedět v hospodě sama nehodlám. I když si užívám to, že můžu prosedět den v hospodě a domů přijdu nesmradlavá :) . Takže tak nějak půl na půl.

Přesně tohle mi řiká kamarádka, že je kvůli mě pořád venku. :D

HSY
Kecalka 134 příspěvků 18.09.18 14:27

Já jsem spokojená. Zajdu si na oběd i na výletě, do vesnické hospody, kam bych normálně kvůli smradu nevlezla. Taky můžu chodit na venkovské „plesy“, kde se mi několikrát stalo, že jsem musela odejít kvůli silnému slzení - bylo tak nahuleno, že sál byl jak v mlžném oparu. A vyhovuje mi, že si nemusím okamžitě mýt vlasy a dokonce vyrazit i ve vlněném kabátu a nemusím se bát neodstranitelného zápachu. Jednu mojí kamarádku to motivovalo k ukončení kouření (dřív jsem se přizpůsobovala já a chodily jsme do kuřáckých podniků) a už kvůli tomu jedinému člověku, to pro mě mělo velký smysl.
Nechala bych možnost zřídit v podniku hermeticky :D uzavřenou kuřárnu bez obsluhy (to kouření bylo hodně neohleduplné i vůči nekuřáckému personálu). Takže za mě ano - zajdu i tam, kam bych dřív kvůli smradu nevlezla a nezapáchám kouřem.

Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5796 příspěvků 18.09.18 14:30
@Svetlana87 píše:
Já myslela, že iqos se může všude jako ta elektronická.

Teoreticky jo… Ja se vetsinou ptam a nekde sice reknou jo, ale ze to tam nemaj moc radi… Coz chapu, ani ne tak ten kour, ale ten tabak, co tam zustava se obcas dost hnusne pali i pres cisteni… Takze kdyz se na to netvari, tak chodim i s iqos ven…

Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 18.09.18 14:35

@Svetlana87 Ahoj, zajímavý dotaz. Sic nekuřák, s protikuřáckým zákonem nesouhlasím.
Podle mého by stačilo, kdyby podniky musely být označeny, zda jsou kuřácké či ne a každý by se mohl rozhodnout.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >