Jak jste to přežívaly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 17:39
Jak jste to přežívaly?

Ahoj, prosím anonymně.

Manžel si našel po 15ti letech milenku a odešel se všemi penězi, bohužel i byt je jeho, půjčuji si od našich a jdeme do hodně rozbitého, musela jsem si koupit i auto (bydlíme na malém městě a bez toho to fakt nejde). Manžel neplatí, takže jedeme s dětmi jen z mého platu. Řeším, ale jednak to nejde rychle (táhne se už rok soud kvůli alimentům, jeho právník odkládá a protahuje), jednak on dělá problémy. Jak jsem psala výše, nechal si všechen majetek - vyřešení SJM nebude rychlá záležitost. Jsme už rozvedení. Jak jste zvládaly, když jste ho potkaly s o 20 let mladší doslova zlatokopkou, jak s ní jede novým luxusním autem na dovolenou, za vašimi společnými kamarády, prostě si užívá a utrácí - zatím pořád ještě společné nevyřešené peníze, zatímco jeho děti a já docela živoříme (nechtěli jsme milenku přijmout, děti se vzepřely, tak řekl, že bude zlý a je to opravdu tak).

Děkuji za rady, jak na to, jsem docela hotová psychicky z toho.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  14.04.18 17:57

Zažila jsem to z pohledu dítěte. Nevím jak staré máš děti, ale my mámě se vším moc pomáhali, s penězi jsme hodně šetřili, to jsme chápali, mámu jsme podporovali, ale taky jsme dokázali zaprudit. Máma mi přiznala, že to pro ni bylo strašně náročné a uvažovala, že to skončí, ale že jsme ji, my děti, držely. Hlavně nejmladší, protože by se o ni otec nepostaral a my starší vlastně taky ještě ne. Už je to skoro patnáct let. Se sourozenci nás to ohromně stmelilo navzájem i s mámou, té si fakt vážíme a máme nadstandardní vztahy. Táta si milenku vzal, mají děti, ale i bankrot, prostě ty prachy prohýřili. Máma nakonec vydělala balík, otřepala se a je ráda, že se táty zbavila, jezdí po celém světě a je v podstatě spokojená. Bude zas líp :hug:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 14.04.18 18:27

Nemám zkušenost, ale chci ti napsat, že je mi to moc líto, co Vás potkalo. Jsi silná ženská a bude zase lepší období, jen zatnout zuby a vydržet. Apsolutně nechápu tvého ex. Né v tom, že si našel mladou pipi, ale že se vykašlal na děti! Nechal Vás bez peněz a užívá si. Ten snad nemůže mít svědomí :?…naštěstí karma je zdarma.

Petra Z
Hvězda diskuse 51604 příspěvků 14.04.18 18:32

Jste rozvedení, takže soud o deti a alimenty už byl. Tak jakto, že neplatí?
Kolik by ti měl dávat?

elle21
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 14.04.18 18:36
@Martina84 píše:
Nemám zkušenost, ale chci ti napsat, že je mi to moc líto, co Vás potkalo. Jsi silná ženská a bude zase lepší období, jen zatnout zuby a vydržet. Apsolutně nechápu tvého ex. Né v tom, že si našel mladou pipi, ale že se vykašlal na děti! Nechal Vás bez peněz a užívá si. Ten snad nemůže mít svědomí :?…naštěstí karma je zdarma.
že to jsou strašný s. vině, nechat děti bez prostředků :poblion:

markytka3
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 14.04.18 19:19
@Petra Z píše:
Jste rozvedení, takže soud o deti a alimenty už byl. Tak jakto, že neplatí?
Kolik by ti měl dávat?

to same me taky napadlo, takze asi zas nejaky fake, ktery nevi, jaky je u rozvodu postup… pokud nejsou vyreseny alimenty a svereni do pece, soud nikoho nerozvede.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33874 příspěvků 14.04.18 19:49

Přemýšlím, jak bych se zachovala, kdyby se některý z našich známých párů rozešel a chlap by si do skupiny začal tahat novou ženskou - to ještě třeba - ale vědělo by se, že exmanželka s dětmi živoří. Známí vědí, jak se k Vám zachoval?

vejilka
Závislačka 4265 příspěvků 14.04.18 20:36

Jak můžete být rozvedený, když nemáte vyřízený majetek? To lze? Přeci nemůžeš být s holým zadkem a on si užívat bez dětí. Pokud neplatí alimenty, tak to dej na soud. Kolik ti má dávat? Přeji ti moc síly a posílám pohlazení na lepší zítřky. :srdce: :hug: :hug: I když jsi teď na dně, zas bude dobře

vejilka
Závislačka 4265 příspěvků 14.04.18 20:38
@Pudloslava píše:
Přemýšlím, jak bych se zachovala, kdyby se některý z našich známých párů rozešel a chlap by si do skupiny začal tahat novou ženskou - to ještě třeba - ale vědělo by se, že exmanželka s dětmi živoří. Známí vědí, jak se k Vám zachoval?

Jo, to budou kámoši jak hrom :cert: Já jsem huba, stát se to někomu z našich přátel, tak bych mu od plic něco pěkného řekla :cert:

Petra Z
Hvězda diskuse 51604 příspěvků 14.04.18 20:55

@vejilka majetek může být řešen až po rozvodu
Ale děti a vše kolem nich před rozvodem

Anonymní  14.04.18 21:18
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně.

Manžel si našel po 15ti letech milenku a odešel se všemi penězi, bohužel i byt je jeho, půjčuji si od našich a jdeme do hodně rozbitého, musela jsem si koupit i auto (bydlíme na malém městě a bez toho to fakt nejde). Manžel neplatí, takže jedeme s dětmi jen z mého platu. Řeším, ale jednak to nejde rychle (táhne se už rok soud kvůli alimentům, jeho právník odkládá a protahuje), jednak on dělá problémy. Jak jsem psala výše, nechal si všechen majetek - vyřešení SJM nebude rychlá záležitost. Jsme už rozvedení. Jak jste zvládaly, když jste ho potkaly s o 20 let mladší doslova zlatokopkou, jak s ní jede novým luxusním autem na dovolenou, za vašimi společnými kamarády, prostě si užívá a utrácí - zatím pořád ještě společné nevyřešené peníze, zatímco jeho děti a já docela živoříme (nechtěli jsme milenku přijmout, děti se vzepřely, tak řekl, že bude zlý a je to opravdu tak).

Děkuji za rady, jak na to, jsem docela hotová psychicky z toho.

Ach jo, zivot je nekdy previt… sice karma je zdarma, ale ne vzdy to tak je. Ja na ni uz neverim. Uz je to 6 let, co muj, nyni exmanzel, odesel k milence a do dnesniho dne mi to lezi v zaludku. V jeho pripade je ten zlatokop on. Takze ano, vadi mi, ze s ni jezdi na x dovolenych rocne a my nejezdili nikam, ale taky vim, ze vetsinu z nich plati jeji matka. Ona milenka je totiz nula, ktera v zivote poradne nepracovala a nic nedokazala. Po rozvodu zustalo vse na mne, nevidela jsem od nej ani korunu, ale nastesti mam vybornou praci a dokazu se o sebe postarat a rodice k tomu (jako ona) nepotrebuju. Dovedu si zive predstavit, jak se citis. Jestli Ti pomuze cas, to se teprve uvidi, ne vzdy se podari. Kazdopadne zkus si vyresit ty alimenty a pokus se mu vyhybat obloukem, at potkavani se nejitri rany. Rady typu venuj se detem, praci atd. jsou takova klasika, ale z me vlastni zkusenosti vim, ze nefunguji, tak snad u Tebe to bude jinak. Drzim palce, at se Ti podari se pres to alespon trochu prenest, i kdyz vim, ze je to tezke. Zvladnes to! Hodne sil!

Anonymní  14.04.18 23:05
@Pudloslava píše:

Snažím se to řadě z nich nějak dát vědět, protože jeho verze je samozřejmě jiná - chci jeho peníze, na které nemám nárok, o živoření nemají potuchy, to se špatně píše, spíš se lidi odvrátí. Řada lidí tedy ví, co nám dělá - od některých mám psychickou podporu, většina dělá, že to není a některým jeho kamarádům to vyhovuje, protože se objevil další do party. A někteří to neřeší.

Anonymní  14.04.18 23:09
@Pudloslava píše:

Fake to není, děti jsou kvůli narození v září a v prosinci sice zletilé, ale stále studující střední školu. Oba chodí domů ze školy kolem páté či šesté - oba dojíždějí kolem dvaceti km jedna cesta, takže přivýdělek je nemožný.

Anonymní  14.04.18 23:19
@vejilka píše:
Jo, to budou kámoši jak hrom :cert: Já jsem huba, stát se to někomu z našich přátel, tak bych mu od plic něco pěkného řekla :cert:

Tady to spíš přivítali, protože milenky si pěkně pošvitoří, jak se dočkaly a jak se dočkat a jak jsou ty manželky sv. ně a tak. Jedna manželka toho svého má tak ráda, že kvůli jeho naléhání zůstala doma a dělá mu 150% servis a on ji podvádí, kde se dá, dokonce už má i nemanželské dítě (jedna nedočkavá se ho pokusila rozvést, ale on to odmítl), nicméně tahle milenka o ní vykládá, že nechápe, proč je doma a jaká je to slepice, že je doma a tak. A chlapík si vybírá, s kterou kam pojede a vůbec se s milenkou netají - milenka pochází z pracovního prostředí, tam to všichni vědí, takže na služebky - a že jich je, i do zahraničí- jezdí s milenkou, na dovolené s manželkou. A Manželka má zákaz na pracovní trachtace, protože tam on je s milenkou. A je dost lidí, kteří ho potkávají na různých akcích nejdřív s jednou a pak s druhou, prostě takový normal život…

blobfish
Závislačka 4392 příspěvků 14.04.18 23:31
@Pudloslava píše:

No, je otázka, co bys jako známá věděla. Oni se ti chlapi (i ženy tedy) umějí vylíčit jako největší chudáci, a spousta lidí si pak řekne - to bych do té jeho ex neřekla, že to byla taková semetrika, ale přece by to neříkal jen tak. A i když víceméně znají pravdu díky kontaktům s onou semetrikou, málokdo z přátel otevřeně vystoupí, například můj příbuzný se ke své ženě taky nezachoval nejlíp, ale společní kamarádi ho pořád berou - za zády ho kritizují, ale do očí mu nic neřeknou. Ospravedlní si to stylem „nevidíme do toho, na problém jsou vždycky dva, každej je nějakej“ atd. atd. Lidi často nechtějí rozštípnout ani věci, které se jich bezprostředně týkají, natož když jde o něco mimo ně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama