Jak jste vše zvládaly ve třetím trimestru?

628
18.5.20 08:33

Jak jste vše zvládaly ve třetím trimestru?

Ahojte, jak jste zvládaly péči o děti a domácnost ve třetím trimestru? Já si připadám úplně nemožná. Jsem ve 32. týdnu. Doma prvňáček (tak teď učíme doma), čtyřletá, malý být a do porodu se navíc máme stěhovat do domu (ještě se dodělává, tak to není stoprocentně jisté). Bydlíme v mrňavém bytě. Doma nepořádek, manžel věčně na domě, tak nakupuju a vařím, doma dělám vše, s dětmi chodím ven a už mám pocit že nemůžu. Často mi tvrdne břicho a do porodu ještě dva měsíce. Do toho stres ze stěhování. Minulá těhotenství jsem zvládala mnohem lépe. Co vy? Jeli jste až do porodu v normálním režimu nebo jste taky byly takto nemožné jako já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2946
18.5.20 08:45

Ahoj, jsem na tom dost podobně…

31tt, sice máme velký 3+1 ale jsem ráda, že dětem je 11 a 8 tak mi prostě musí pomáhat, snažím se ale většinu už dělají sami :,( a já si přijdu úplně zbytečná a k ničemu. Beru denně Magnosolv také na tvrdnutí břicha a už si říkám ať je malý venku a já můžu normálně fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
18.5.20 08:56

Za mě od 30tt to je fakt náročné a o žádném užívání nemůže být řeč. Být tebou, pošlu příští týden děti do školy a školky a trochu si odpočinu. Přeci jen musíš jeste aspoň 6 týdnu vydržet. Nedři se tolik :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
18.5.20 08:59

Tak jsem ráda, že v tomto nejsem sama. 34 tt, doma už přes dva měsíce děti 2 a 5 let a poslední 2 týdny jsou strašné. Přijde mi, že je to propojené, čím hůř mi je fyzicky, tím více dětí zlobí a vymyslí blbiny. Chápu je, už se doma nudí, je to pořád dokola, ale ja si s nimi netroufam vyrazit někam dál. Doma bordel, přijde mi, že poklidim a za chvíli je to to samé. Manžel se vrací z prace, čím dál později a sám toho má taky dost. Chtěla jsem si to poslední těhotenství užít, ale teď už se těším na termín a jen doufám, že budu mít dost sil na všechny a všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
18.5.20 09:08

Já měla loni touhle dobou pár týdnů do porodu, sice jsem měla starší dvě děti ve školce a škole, ale zase jsem chodila do práce, dojíždění, vyzvedávání dětí…byla jsem unavená, v práci dodělat co nejvíc, takže celkem stres…ale tak nějak jsem si zakázala hekat a přikázala jsem si to užívat :lol:, protože to bylo definitivně poslední těhotenství. No dařilo se mi to tak střídavě. :mrgreen: Ale s miminem, které trápí prdy, to bylo pak ještě o dost horší :think: Dej děti do škol a co nejvíc odpočívej. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
18.5.20 09:16

Já mám jen jedno dítě, ale byla jsem na rizikovce, tvrdlo mi břicho, měla jsem nateklé nohy, tlak v podbřišku a měla jsem migrény, na které normálně netrpím. Sice jsem stíhala úklid, ale byla jsem fakt ráda, že nemusím řešit další děti a chodit do práce. Nákupy obstaral manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
18.5.20 11:15

Díky za příspěvky. Dcera ještě do školky nechodí, bude až od září a syna jsem chtěla nechat doma, do školy ho musíme vozit, což je komplikace. Ještě promyslím. Manžel má trochu pocit, že můžu fungovat jako dřív a já jsem nervózní a protivná. Taky už další těhotenství neplánuju a o užívání tedy nemůže být řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11217
18.5.20 14:08

Tak prvním tehu to jsme měla od začátku rizikové takže jen uvařit a takové jen sem tam něco ale nebyl zas takový bordel když jsme neměli děti..
Teď druhé tehu doma mami dítko do školky nechodí tvrdne břicho od 1 trimestru (skoro od půlky ) a dělám všechno vařím uklízím, dělám na zahradě chodím ven atd no ale stejně ten bordel mě štve no dcera nespí přes den a je hodně akční něco uklidím a můžu znova tak když pak dojde chlap z práce nebo někdo tak to vypadá jak kdybych celý dne dělala prd ale od rána do večera se nezastavim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
18.5.20 14:13

Jsem 35tt a doma 17M batole, no jako… Napsat ze to nejak zvladam by teda bylo dost prehnane… Kazdy den mam jediny cil- prezit. Poradek tu fakt neni. Bohuzel do toho porad nejak rekonstruujeme chalupu, takze se pokousim nejak starat o dve nemovitisti a podle toho to vypada… Uz se tesim az nebudu tahat to bricho… :palec: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10040
18.5.20 14:16

Já nezvládla téměř nic. Navíc mi bylo strašně zle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
18.5.20 14:24

Dnes nečekaně si k nám přišla kamarádka odskočit - šli jsme z hřiště - a tady jak po výbuchu. Fakt jsem se styděla. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11217
20.5.20 14:01

@zzuza to znám no nedá se nic dělat kdo má malé děti tak ví..opravdu kdo nemá hlídání tak nemůže mít naklizeno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
26.5.20 14:09

@zzuza neznámé se z nějaké smutné diskuze :(?
Jinak já čekám dvojčátka jsem ve 30tt a taky mazec..nezvládám skoro nic jsem nemozna :? :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama