Reklama

Jak jste vyřešili počet dětí? Aneb když se partneři neshodnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 18:42
Jak jste vyřešili počet dětí? Aneb když se partneři neshodnou...

Ahoj,

prosím napište svoje zkušenosti, jak jste vyřešili počet dětí. A jak myslíte, že je správné řešit situaci, když se partneři neshodnou? Do dítěte se nedá nutit, to je jasné - tedy měl by mít poslední slovo ten, který jich chce méně? Případně rozešli byste se s partnerem z dúvodu, že má jinou představu o velikosti rodiny? A je v tom vlastně rozdíl, když chce více dětí žena, nebo muž? U nás je to ta asi méně častá situace - manžel by chtěl opravdu velkou rodinu. To znamená 4+. Já před svatbou říkala, že to nedokážu říct, když nevím, jaké to je mít dítě. Po prvním mi to jedno stačilo a měli jsme takovou krizi, protože manžel byl zásadně proti jedináčkovi. Nakonec jsem se mírně pod nátlakem dala přemluvit a věřte, jak teď jsem ráda. Po druhém jsem si přála i třetí a tak máme tři. Ale manžel by chtěl další a tak znova se snaží mě přesvědčit. Pravda je, že u toho druhého ten mírný nátlak byl na místě, protože opravdu je to lepší, jich mít více. Ale teď myslím, že už to opravdu stačí. Navíc si říkám, že když chce žena více dětí než muž, tak muž se nenechá přemluvit. Ale opačně - no žena má to dítě vždy pak ráda a těší se z toho, že ho má. Jenže já i tak myslím, že prostě ty 3 nám stačí. Jinak peníze i prostor by na to byl, manžel mi pomáhá a máme jinak krásný vztah. Nepřemýšlím o rozchodu, to byla spíše teoretická otázka. Jenže nevím, jak tohle řešit a jak se k tomu postavit. Jsem už trochu unavená z toho tématu a mužova přemlouvání, ale souhlasit mi nepřijde správné, když já to tak nevnímám a necítím, že bychom měli mít ještě další. Co si myslíte vy? Děkuju za každý upřímný a dobře míněný příspěvek :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 01.10.18 18:48

Vyřešili jsme to jednoduše, protože můj zdravotní stav prostě víc než 2 děti nedovolil. Manžel by víc chtěl, a hlavně chtěl i dceru, ale je pro něj podstatné abych byla spokojená a zdravá hlavně já, protože nejsme jen rodiče ale hlavně partneři. IVF apod jsme oba odmítli, na to máme stejný názor.

Hroznej puberťák
Závislačka 4478 příspěvků 01.10.18 18:49

No, jak. Žena chtěla dva kluky blízko od sebe, tak co jsem měl asi dělat? Tak má dva kluky blízko od sebe :srdce: :mrgreen: :mavam:

Uživatel je onlineIvana 85
Závislačka 3028 příspěvků 01.10.18 18:52
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím napište svoje zkušenosti, jak jste vyřešili počet dětí. A jak myslíte, že je správné řešit situaci, když se partneři neshodnou? Do dítěte se nedá nutit, to je jasné - tedy měl by mít poslední slovo ten, který jich chce méně? Případně rozešli byste se s partnerem z dúvodu, že má jinou představu o velikosti rodiny? A je v tom vlastně rozdíl, když chce více dětí žena, nebo muž? U nás je to ta asi méně častá situace - manžel by chtěl opravdu velkou rodinu. To znamená 4+. Já před svatbou říkala, že to nedokážu říct, když nevím, jaké to je mít dítě. Po prvním mi to jedno stačilo a měli jsme takovou krizi, protože manžel byl zásadně proti jedináčkovi. Nakonec jsem se mírně pod nátlakem dala přemluvit a věřte, jak teď jsem ráda. Po druhém jsem si přála i třetí a tak máme tři. Ale manžel by chtěl další a tak znova se snaží mě přesvědčit. Pravda je, že u toho druhého ten mírný nátlak byl na místě, protože opravdu je to lepší, jich mít více. Ale teď myslím, že už to opravdu stačí. Navíc si říkám, že když chce žena více dětí než muž, tak muž se nenechá přemluvit. Ale opačně - no žena má to dítě vždy pak ráda a těší se z toho, že ho má. Jenže já i tak myslím, že prostě ty 3 nám stačí. Jinak peníze i prostor by na to byl, manžel mi pomáhá a máme jinak krásný vztah. Nepřemýšlím o rozchodu, to byla spíše teoretická otázka. Jenže nevím, jak tohle řešit a jak se k tomu postavit. Jsem už trochu unavená z toho tématu a mužova přemlouvání, ale souhlasit mi nepřijde správné, když já to tak nevnímám a necítím, že bychom měli mít ještě další. Co si myslíte vy? Děkuju za každý upřímný a dobře míněný příspěvek :mavam:

Kdyz jsme cekali druhy dite,tak pritel porad mluvil o tom ze tak za 2 roky jeste treti.Ja hned rikala ze na 3 deti se necitim.Postupem casu uznal moje argumenty a o tretim uz mluvi malokdy a hlavne spis z legrace(doufam :mrgreen: ).Jinak ze zkusenosti mych kamaradek to vidim dost casto,ze naopak chlap chce vic deti nez zena.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 01.10.18 18:53

my jsme měli vzdy rozdílný názor na počet deti, a ja tvrdím, ze dite neni narokova složka vztahu, ale produkt dvou lidi, ideálně dobrovolný a chteny. takže tak. nicméně driv jsem hrozne moc toužila po velké rodině (4-6 deti), manžel chtěl jen dvě. kupodivu jsme ted ve shodě, ze dvě stačí a nechávám to otevřené, zda budeme oba dva chtít rozšiřovat rodinu. trvám ale na tom, ze musíme chtít oba dva.

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 01.10.18 18:53

My jsme to řešili se třetím. Já jsem chtěla, muž nejspíš ne. Řekla jsem mu, že dobře, v téhle věci má poslední slovo ten, který nechce. Občas jsem to téma zase nadhodila a pokaždé byl muž k tomu otevřenější a přístupnější. Dopadlo to tak, že mi sám řekl, že chce. Jsem nejšťastnější na světě, ale opravdu jsem byla smirena s tím, že kdyby nikdy nechtěl, tak dítě nebude. I to má své výhody, které si plně uvedomuju a souhlasím s nimi, je to mnohem jednodušší. Takhle toho budeme muset spoustu vyřešit, koupit, vyměnit atd… bude to děs, ale věřím, že bude stát za to. A doufám, že muž svého rozhodnutí jednou nebude litovat.

a12
Vesmírná mluvilka 31098 příspěvků 01.10.18 18:57
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím napište svoje zkušenosti, jak jste vyřešili počet dětí. A jak myslíte, že je správné řešit situaci, když se partneři neshodnou? Do dítěte se nedá nutit, to je jasné - tedy měl by mít poslední slovo ten, který jich chce méně? Případně rozešli byste se s partnerem z dúvodu, že má jinou představu o velikosti rodiny? A je v tom vlastně rozdíl, když chce více dětí žena, nebo muž? U nás je to ta asi méně častá situace - manžel by chtěl opravdu velkou rodinu. To znamená 4+. Já před svatbou říkala, že to nedokážu říct, když nevím, jaké to je mít dítě. Po prvním mi to jedno stačilo a měli jsme takovou krizi, protože manžel byl zásadně proti jedináčkovi. Nakonec jsem se mírně pod nátlakem dala přemluvit a věřte, jak teď jsem ráda. Po druhém jsem si přála i třetí a tak máme tři. Ale manžel by chtěl další a tak znova se snaží mě přesvědčit. Pravda je, že u toho druhého ten mírný nátlak byl na místě, protože opravdu je to lepší, jich mít více. Ale teď myslím, že už to opravdu stačí. Navíc si říkám, že když chce žena více dětí než muž, tak muž se nenechá přemluvit. Ale opačně - no žena má to dítě vždy pak ráda a těší se z toho, že ho má. Jenže já i tak myslím, že prostě ty 3 nám stačí. Jinak peníze i prostor by na to byl, manžel mi pomáhá a máme jinak krásný vztah. Nepřemýšlím o rozchodu, to byla spíše teoretická otázka. Jenže nevím, jak tohle řešit a jak se k tomu postavit. Jsem už trochu unavená z toho tématu a mužova přemlouvání, ale souhlasit mi nepřijde správné, když já to tak nevnímám a necítím, že bychom měli mít ještě další. Co si myslíte vy? Děkuju za každý upřímný a dobře míněný příspěvek :mavam:

Ja nevim, vzhledem k tomu, ze to dite nosi a rodi zenska tak by mela mit „posledni slovo“ zenska.. Nereknu kdyz jde o to prvni nebo druhy dite.. Ale ctvrty ty jo, to je otrava :mrgreen: a asi bych se do toho nenechala premluvit.

123straka321
Kecalka 153 příspěvků 01.10.18 18:57

Ahoj,

my jsme toto také řešili, ale naopak. Já jsem ta, co si přála vždy více dětí. Muž bere jako ideální rodinu 4-člennou, tedy děti 2. Před svatbou jsme si o tom povídali, ale přecijenom to člověk nebere tak vážně, jako když se to řeší potom reálně. Partner si před svatbou myslel, že mě to po prvním přejde. Ono nepřešlo - pořád bych si přála dětí více. Aspoň ty tři. Čtyři mi přijdou jako sen :) a líbí se mi klidně i ještě větší rodiny. Je mi strašně líto čehokoliv, z čeho mladší syn vyroste. Ráda bych to schovávala pro nějaké další, ale další nebude. Miminko opravdu nejde mít z donucení (aspoň já jsem zásadně proti do toho manžela tlačit nebo udělat dokonce podraz na něj) a navíc máme naprosto reálné důvody, proč další ne. Jak velikost bytu, tak finančně jsou děti velmi náročné (co si budeme povídat), tak můj návrat do práce. Ale i takové věci, jako společný program a dovolené - jak kluci rostou, můžeme program přizpůsobobovat „věštím“ dětem, a ne pořád vše přizpůsobovat miminku. I když jasně, že se dá zařídit i hlídání, ale víte určitě, jak to myslím. Tedy u nás jsme to vyřešili více rozhovormi v klidu a těmi reálnými a logickými argumenty, plus tedy to, že manžel vnímá velikost naší rodiny jako ideál. Já myslím, že se nikdy nedá nutit do dítěte - muž ani žena. Ale zase kdybych měla mít jedináčka, tak bych asi tlačila. To prostě nevnímám jako správné (pro nás správné, ostatní rodiny nehodnotím, chápu, že někdo má i jedináčky). Ale do více jak 2 dětí bych opravdu netlačila. Zksila bych tedy v takovém případě manželovi logiickými argumenty vysvětlit,že opravdu už další ne. Třeba si on myslí, že to je takové to „ne“, co není definitivní a není na vážno. Ale jestli to je definitivní ne, zkusila bych mu to vysvětlit a přidat třeba to, že ono těhotenství a porod také není jenom tak. Ale těžko se mi radí,protože já bych ráda byla přemlouvána do dalšího :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 19:00

My jsme se na začátku tak nějak shodli, že bychom oba rádi víc dětí než 2, ale byla určitá hranice. Manžel časem přišel s tím, že by si dokázal představit ještě větší rodinu a postupem času jsem další dítě chtěla i sama. Nebylo to pod žádným jeho nátlakem, prostě to tak nějak vyplynulo samo. A ohledně dalšího dítěte jsem měla rozhodující slovo, protože na mě je veškerá starost o rodinu.
Znám rodinu, kde muž přesvědčil ženu ke 4 dítěti, i když ona sama nechtěla a stačily jí 3. Teď je velmi šťastná a vděčná svému muži, protože se dočkala vytouženého pohlaví.

Mango_Lassi
Extra třída :D 13439 příspěvků 01.10.18 19:02

Vyřešila jsem to jednoduše. Oznámila jsem mu, že jsme už komplet a na další dítě si ať hledá jinou paní

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 01.10.18 19:08

prispivá sem ještě Fragola?Nevite,na jakem poctu s detmi jsou ted? :kytka:

Zakladatelce, spis bych se smirila,ze ditko nebude, tedy kdyby to bylo opacne, nez je u Vas.Navic se manzel muze tesit casem na vnoucata :mrgreen: .

Ale taky znam z rodiny spise pripady,kde muz chce vice deti nez zena.

Klopotkova
Echt Kelišová 7561 příspěvků 01.10.18 19:14

@pe-terka Vy jste se shodli?

Šarlota4
Echt Kelišová 9727 příspěvků 01.10.18 19:22

No chteli jsme obri happy rodinu. Pak jsme se shodli, ze nam 1 dite bohate staci.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 01.10.18 19:33

Jee, to je jak u nás :lol: taky by mě zajímalo.. Muž jich chce 11 :lol: :lol: já teď čekám třetí a OPRAVDU mi to stačí. On už mluví o dalších. Už mě to dost ubiji a nejradši bych se nechala sterilizovat, ale bez zdr.problemu je to pěkná pálka.. Takže asi tou pálkou vezmu jeho? Nebo nevim, je to začarovanej kruh :lol:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 01.10.18 19:34
@Mango_Lassi píše:
Vyřešila jsem to jednoduše. Oznámila jsem mu, že jsme už komplet a na další dítě si ať hledá jinou paní

Jo, to ten můj bere jako srandu i když já to myslím vážně :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >