Jak jste začali s otužováním a kam jste to dotáhli?

26535
31.12.18 14:56

Jak jste zacali s otuzovanim a kam jste to dotahli?

Zacal nekdo z vas s otuzovanim v dospelosti? Jak se vam dari? Vidite vysledky na zdravi? Zacali jste treba i plavat v zime?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.12.18 15:12

Začala jsem tak, že jsem si po normální spršě začala dávat postupně čím dál studenější vodu. Dotáhla jsem to po 3 týdnech na zánět močáku a angínu. :mrgreen: Myslím, že asi nejsem ten správný typ. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
31.12.18 15:18
@Štrample obecná píše:
Začala jsem tak, že jsem si po normální spršě začala dávat postupně čím dál studenější vodu. Dotáhla jsem to po 3 týdnech na zánět močáku a angínu. :mrgreen: Myslím, že asi nejsem ten správný typ. :pankac:

to jsou povzbuzující informace :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
31.12.18 15:21

Tak každou sprchu zakončuju studenou. A pak hlavně sázím na saunu a to od září 1-2× týdně, samozřejmě s ponorem a „plaváním“ v bazénku. Jako plavání v zimě v přírodě to fakt nedám a ani ty ambice vlastně nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6977
31.12.18 15:25
@Štrample obecná píše:
Začala jsem tak, že jsem si po normální spršě začala dávat postupně čím dál studenější vodu. Dotáhla jsem to po 3 týdnech na zánět močáku a angínu. :mrgreen: Myslím, že asi nejsem ten správný typ. :pankac:
:mrgreen: ježiši. Já to teda mám naopak. Jako dítě jsem byla neuvěřitelně otužilá a i když všechno dělám stejně, s věkem je mi víc a víc zima :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 15:30

@Lalelale Já jsem zimomřivec odmala. Pamatuju si na dovolené v Chorvatsku (v létě samozřejmě), kdy jsem zimou vůbec nemohla vlézt do vody :mrgreen: Nějak jsem se rozhodla proti tomu v dospělosti bojovat, ale nikdy se mi to nepodařilo a vždycky jsem onemocněla. Tak jsem se s tím nějak smířila, že moje tělo je prostě takové a vyžaduje pěkně teplíčko. Třeba se ještě někdy odhodlám, ale teď v těhotenství ne. To jsem superzimomřivá. :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7537
31.12.18 16:32

@Štrample obecná to mám úplně stejně. Jsem v 10.tt,spím ve svetru se dvěma dekami :oops:. Přitom normálně nejsem žádný zmrzlík. Jinak co se otužování týká, tak to neprovozuji, jsem na to moc velká citlivka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 16:40

Ja jsem to parkrat taky zkousela, ale jsem vecny zacatecnik a nedotahla jsem to nikam…asi jdu na to spatne :think: Studenou sprchu nezvladam dlouhodobe praktikovat, saunu mame doma ale nestiham tam chodit pravidelne. Jsem vecne zmrzla a nemocna, toto by mi snad pomohlo, ale jak rikam, nevim jakna to, aby to bylo dlouhodobe a dostavil se kyzeny efekt :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13251
31.12.18 17:01

Ja se otuzuju. Ale treba studenou sprchu mam malokdy. :D Hlavne plavu venku ve studene vode. Zimni plavani mam v planu uz dva roky,ale zapomneoa jsem na detsky faktor. Konec podzimu to znamena otuzovat se v zavirovanem prostredi,coz by byla blbost. Alespon muzu rict ,ze jsem schopna vlezt bez utrpeni do vody,ktera uz doopravdy stipe a nejde hned zacit rychle plavat,jinak to sevre hrudnik. A sauna je taky super,ale samozrejme kdyz nasleduje ledova voda. :D Neni lepsi vec na prevenci ochlazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.12.18 18:14

Tak ono je to mám pocit i o tělesné stavbě. Já jsem třeba odjakživa vyzáblina, teď v těhotenství se stěží drápu na 50 kg a zároveň mám na ženu velmi málo tuku, kolem 10% před otěhotněním. Přijde mi, že to hraje roli. Holky, které jsou trošku jinak stavěné, většinou tak zimomřivé nebývají. A ještě jedna věc - dokud jsem v suchu, tak to celkem jde. Jsem asi tak průměrně zimomřivá (bavím se teď o netěhotném stavu, momentálně mám na sobě svetr a ještě župan a teplé ponožky :mrgreen: ). Ale problém je, když se namočím. To je mi zima okamžitě. Obdivuju třeba lidi, co se koupou v ledové vodě v lomech. Já jsem schopná si tam max namočit nohy a už se třepu :mrgreen:
Jen by mě zajímalo, jestli je pro lidi mého typu to otužování vůbec zdravé nebo ne. Zatím to nehrozí, ale třeba po porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
13251
31.12.18 19:11
@Anonymní píše:
Tak ono je to mám pocit i o tělesné stavbě. Já jsem třeba odjakživa vyzáblina, teď v těhotenství se stěží drápu na 50 kg a zároveň mám na ženu velmi málo tuku, kolem 10% před otěhotněním. Přijde mi, že to hraje roli. Holky, které jsou trošku jinak stavěné, většinou tak zimomřivé nebývají. A ještě jedna věc - dokud jsem v suchu, tak to celkem jde. Jsem asi tak průměrně zimomřivá (bavím se teď o netěhotném stavu, momentálně mám na sobě svetr a ještě župan a teplé ponožky :mrgreen: ). Ale problém je, když se namočím. To je mi zima okamžitě. Obdivuju třeba lidi, co se koupou v ledové vodě v lomech. Já jsem schopná si tam max namočit nohy a už se třepu :mrgreen:
Jen by mě zajímalo, jestli je pro lidi mého typu to otužování vůbec zdravé nebo ne. Zatím to nehrozí, ale třeba po porodu…

Tak ja jsem spis hubena a jak jsem ted hubenejsi vic, tak jsem ted vic otuzila. Byla jsem zimomriva taky, ale na jine strave se to docela zmenilo, otuzovanim jsem to jen jeste prohloubila. Ale hodne sportuju, takze tuk sice nemam, ale mam hodne svalu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.12.18 19:52

@Lenka_Hal Taky jsem před těhotěnstvím hodně sportovala a jedla low carb stravu, takže jsem měla hodně svalů. Dělala jsem spíš silové sporty. Ale vážila jsem vážně malinko, standard byl kolem 46 kil. Mám divnou stavbu těla, takovou šlachovitou. Stejně jsem se v červenci v bazénu klepala zimou. :mrgreen: Zato jak jsem se začala hýbat (běh, kolo), stačilo mi cca stejné množství vrstev jako ostatním. Čím to je, to nevím, ale mám to tak už od narození :think: Právě jsem vždy uvažovala, jestli stojí za to to lámat. Na jednu stranu mě to vždycky hrozně štvalo, na druhou stranu jsem měla vždycky u otužování velmi negativní pocity a často jsem pak onemocněla, i když normálně nemocná nebývám…Takže nevím, jestli je to správný postup pro mě. Možná v kombinaci s tou saunou, ale ta mi zas moc nesedí kvůli vysokému tlaku.

• Nahlásit
  • Citovat
2421
31.12.18 19:56

Jo chtěla jsem ještě dodat, že pozitivní účinky sauny na zdraví pozoruju u sebe i u dětí. U mě vylepšení imunity, pomáhá na bolesti zad a ztuhlost svalů, lepší stav lymfatického systému, psychicky lépe zvládám podzim a zimu. U dcery významné snížení nemocnosti a pozitivní vliv na ekzém a stav kůže. Chce to ale pravidelně nejméně ve frekvenci 1× týdně, jak je to ve fázi sem tam, tak to moc efekt nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.18 20:00

A jak teda zacit? Vi nekdo? Myslim tak, abych to zvladla-neco postupneho nenasilneho :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
31.12.18 20:09

inspiraci jsem čerpala tady
http://www.otuzilci.cz/…s/jak_ot.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...