Jak jste začínali s příkrmy?

Anonymní
14.8.20 19:10

Jak jste začínali s příkrmy?

Jakým způsobem se dávají správně příkrmy a jak doplňovat později MM :hug: mléko k tomu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5029
14.8.20 19:14

Nakojila jsem a nabídla jídlo (u nás většinou BLW metoda, někdy jsme krmili). V roce už jedl naprosto normálně 3 jídla + 2 svačiny. Kojím dál na požádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 19:14
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
14.8.20 19:24

Postupuju podle návodu z této stránky http://www.kojeni.net/…prikrmu.html
Nejdříve dám jídlo a až se nají, nabídnu ještě dokojení (někdy chce, někdy ne).

Příspěvek upraven 14.08.20 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
14.8.20 19:24

Jakým způsobem je to správně, to nevim. Já mám plné kojene dítě a od 4,5 M jsem zacala dávat ochutnavat různou zeleninu. Dítě min přibiralo, tak se mi hodí, ze zacala rychle jist mixovanou zeleninu a teď už i masozeleninu. BLW mi přijde fajn, ale dítě zatím vůbec netusi, která bije. Dávám rano a večer a kojim stejne jako doted :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
14.8.20 19:38

@rozand Mrkla jsem na ty stránky, ale nenašla jsem tam základní informace a důvody, proč je to lepší než klasický postup. Je to tam někde? Pošleš kdyžtak prosím konkrétní link? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 19:49

Pet p a rozand píšou obráceně metodu. Jedna nejdřív jídlo, pak dokoji, druhá kojí a pak jídlo. To jste nám moc neporadily 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1197
14.8.20 19:54
@Anonymní píše:
Pet p a rozand píšou obráceně metodu. Jedna nejdřív jídlo, pak dokoji, druhá kojí a pak jídlo. To jste nám moc neporadily 8o

Tak evidentně nedělají všichni všechno stejně. Někdo očkuje, někdo ne. Někdo věří tomu, že vejce jsou cholesterolový strašák a nejí je, jiný věří tomu, že jsou zdravá a jí je. Dtto káva, máslo apod. Na spoustě věcí se neshodnou ani odborníci, jeden říká něco a druhý pravý opak. Tak to je. A ty si musíš něco vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 20:49
@Anonymní píše:
Pet p a rozand píšou obráceně metodu. Jedna nejdřív jídlo, pak dokoji, druhá kojí a pak jídlo. To jste nám moc neporadily 8o

Já to dělám tak, jak se to doporučuje pro dlouhodobé kojení. Pokud bych chtěla dítě odstavit co nejdřív, dělala bych naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 20:50
@pet p píše:
@rozand Mrkla jsem na ty stránky, ale nenašla jsem tam základní informace a důvody, proč je to lepší než klasický postup. Je to tam někde? Pošleš kdyžtak prosím konkrétní link? Díky.

No princip je ten, že dítě umí celkem brzy jíst samo, takže ho nemusíš krmit (při čemž se skoro sama nenajíš :D), navíc je to prospěšné z logopedického hlediska (dítě jí kusy, tj. posunuje si dávivý reflex, což prospívá mluvidlům).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 20:51
@pet p píše:
@rozand Mrkla jsem na ty stránky, ale nenašla jsem tam základní informace a důvody, proč je to lepší než klasický postup. Je to tam někde? Pošleš kdyžtak prosím konkrétní link? Díky.

Má instagram, tam toho má víc. Jinak pro mne osobně hlavní benefit byl ten, že dítě jedlo prakticky od začátku to, co my. Zaváděla jsem samozřejmě postupně, ale vařila jsem pro nás všechny naráz a nemixovala mu to na žádnou hnusnou kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 20:53
@skorotehotna píše:
Jakým způsobem je to správně, to nevim. Já mám plné kojene dítě a od 4,5 M jsem zacala dávat ochutnavat různou zeleninu. Dítě min přibiralo, tak se mi hodí, ze zacala rychle jist mixovanou zeleninu a teď už i masozeleninu. BLW mi přijde fajn, ale dítě zatím vůbec netusi, která bije. Dávám rano a večer a kojim stejne jako doted :nevim:

Nemáš plně kojené dítě, když mu dáváš jídlo. WHO doporučuje zavedení příkrmů po ukončení 6. měsíce věku (pro zakladatelku, ty to asi víš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
14.8.20 20:56

Nabidla jsem domaci prikrm. Spapal urcite mnozstvi a potom jsem dokrmila mlikem. Dnes ma 10 mesicu a krmi se krasne sam. Zadnou blw metodu jsme fakt nepotrebovali. V 5 mesicich jsou ty deti vesmes vsechny stejne a jen si s tim hraji a strkaji si to do pusy stejne asi jako dalsich xy veci. Bud mu krmeni pujde samo brzy nebo ne, kazde dite k tomu dospeje drive nebo pozdeji. Taky jsem v prubehu mesicu nabizela urcite potraviny do rucicky, ale nerekla bych ze jsem jela nejakou blw metodu :lol: Zkus pohledat na google prikrmy krok za krokem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
14.8.20 20:58
@rozand píše:
No princip je ten, že dítě umí celkem brzy jíst samo, takže ho nemusíš krmit (při čemž se skoro sama nenajíš :D), navíc je to prospěšné z logopedického hlediska (dítě jí kusy, tj. posunuje si dávivý reflex, což prospívá mluvidlům).

Tohle neni nikde prokazano, ze to je diky nejake metode. Je to o sikovnosti ditete, o nicem jinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5029
14.8.20 21:03
@Mysticlipstick píše:
Tohle neni nikde prokazano, ze to je diky nejake metode. Je to o sikovnosti ditete, o nicem jinem.

Ehm, u BLW metody jí samo od začátku ;). Vůbec ho krmit nemusíš (ani nemáš, když dodržuješ pravidla bezpečnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama