Jak jste zvládaly situaci - do práce, do školky, do školy

2156
1.8.13 22:43

Jak jste zvládali situaci - do práce, do školky, do školy

Ahojte, zajímaly by mě reálné zkušenosti, jak jste zvládli situaci, kdy jste se po dvou dětěch, s 3 letým věkovým rozdílem vraceli po 6 letech do práce. Mladší dítě šlo vlastně poprvé do školky a starší do první třídy. Celkem mám z této možnosti obavy, tak by mě zajímalo, jak moc je to zlé :think: Když si představím, 6 let doma a pak zas zapadnout do toho pracovního procesu a vlastně úplně jiného režimu a do toho prvňáka a školkaříka, tak mám z toho poněkud tíseň u žaludku :roll:
Všem předem děkuji za zkušenosti, jak to zvládali :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24304
1.8.13 22:59

Asi moc nepomuzu, ale rekla bych, ze je to casove lepsi varianta. Rozvezes je tamdemove a pak povalis do prace.Ja celkem spatne nesla obdobi zimni s novorozencem a zavest do skolky. Autem zbytecne, kocarkem ve snehu hruza(cesta cca 10min max pesky),ale musela jsem. Zkloubit to pocasi, rezim, delku-fuj tajbl.Ale joooo, dalo se to. S prvni, kdy jsem mela pracovni pozici, ktera neomlouvala opozdeni a ja ve vanici musela,,udat,, dite a frcet na poradu byla horsi.Ve finale, zase to slo :nevim:.Je to o zvyku.Ted me od zari ceka presne na cas udat skolaka a pobalit k tomu batole, strasne se toho bojim, ale ono si to zase sedne :mrgreen:.Divej, stejne to dat musime, no ne? :kytka:…Drzim palce, zmena je vzdy narocna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9201
1.8.13 23:01

A to me také zajímá, čeká mě to příští rok… Jen s tím rozdílem ze jsem mezi detmi byla par měsíců v praci- triletak čerstvé ve školce, ja těhotná zpět v praci denne tak do 18hod… No na plny úvazek to byl masakr, totální těhotenska únava, lítostive díte, domácnost to poněkud odnasela i kdyz manžel se snažil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20567
1.8.13 23:03

Úplně normálně pěšky v pořadí školka, škola, práce. Prostě jsem to zvládnout musela, jiná možnost nebyla. Aktovku a oblečení jsme chystali večer, svačinu ráno spolu se snídaní. Ale chtělo to režim a neexistovalo vymýšlení a loudání se, museli jsme všichni fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dada1511
1.8.13 23:04
  • Nahlásit
  • Citovat
9201
1.8.13 23:06

@wildcherry tak my to vyřešili tak ze pres zimu do školky nechodil… Stejne nechtěl, chtěl byt doma a necítit se doložený ve školce, mimi bylo prosincove. Další zimu uz jsme to zvládají v pohode jen budit rano mimino i malého je je Skolka me bylo taaaak líto.
Jinak zvažuji na navrat do práce částečný úvazek na 6 hodin. Ja rano na 8 rozvezu a manžel kolem 15-16 sesbira deti domu a ja dorazim kolem 16 hod. Jen jestli mi vyjdou v praci vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2156
1.8.13 23:09

No to si právě nedovedu moc představit, jak budu nepoužitelná po těch 6 letech a ještě ráno stíhat udat ty děti načas do školy a školky, navíc pokud budu na plný úvazek, tak tam budu cca do 17 hod. :( a pak ještě stíhat domácnost a učení s prvňákem…opravdu si to nedovedu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20567
1.8.13 23:10

@IvaX

to se srovná, neboj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2156
1.8.13 23:14

@Ankili No těch 6 hod. by bylo lepší, to už by se stíhalo líp. Ale, jak píšeš, je otázka jestli se to bude zdát zaměstnavateli a co pak bude za výplatu - to pak asi nebude žádná sláva. A pak ještě co by na to řekl manžel… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2156
1.8.13 23:17

Jo a ať vás nematu, tato situace u mě zatím není reálná. Mám jen jedno dítě, ale právě přemýšlím, nad tím, kdy mít to druhé. Jestli ještě rok počkat nebo to dát rovnou po sobě, ale právě u této varianty mě děsí to co řeším v úvodu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5088
1.8.13 23:26

Tak já měla nástup po mateřské minulý rok - obě děti ale do školky– starší do poslední třídy a mladší do nejmenší třídy…
děsím se tohoto roku, malá v první třídě a malý je bez ségry ubečený :(.. dám vědět…

jinak ale je to honička (ve škole bude ještě hůř :(.. do práce dojíždím autem, takže děti odvezu a pak fičím… žádné prostoje, vstávají v 6 hodin a prostě musí fungovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.8.13 23:30

No, mám to pár let za sebou - vracela jsem se po sedmi letech, ale na krku děti tři. Bylo to zpočátku docela šílené, já (a vlastně i nejmladšátko) jsem návrat mezi lidi dost odstonala, sklátila nás každá choroba co prolétla kolem v mém nebo školkovém kolektivu.
Já jsem se navíc potýkala s tím, že jsem zapomněla psát rukou (v práci hodně píšu) - tedy nezapomněla, jen se mi psalo hůř, musela jsem soustředit na psaní a i tak jsem vynechávala slabiky a písmena. Dnes již píšu v pohodě a věnuji se přitom i dalším činnostem, mluvím, ptám se… Po odborné stránce v pohodě, kupodivu jsem nezapomněla skoro nic.

I čas byl trochu problém, vstávání nás i dětí, přesný denní režim - no fuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
1.8.13 23:33

Já jsem první týden cestou do práce pravidelně brečela :mrgreen:, nechápala jsem, že někam prostě MUSÍM od mých malých dětiček. No, co ti budu povídat, utřepalo se to opravdu rychle a režim si sednul cca po měsíci. Teď se mi při slově mateřská; šest let doma; novorozenec atd. podlamují hrůzou nohy a bez odpočinku v práci bych už nevydržela. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24304
1.8.13 23:37
@Ankili píše:
@wildcherry tak my to vyřešili tak ze pres zimu do školky nechodil… Stejne nechtěl, chtěl byt doma a necítit se doložený ve školce, mimi bylo prosincove. Další zimu uz jsme to zvládají v pohode jen budit rano mimino i malého je je Skolka me bylo taaaak líto.
Jinak zvažuji na navrat do práce částečný úvazek na 6 hodin. Ja rano na 8 rozvezu a manžel kolem 15-16 sesbira deti domu a ja dorazim kolem 16 hod. Jen jestli mi vyjdou v praci vstříc.

dcerka nastupovala v zari, konec rijna se narodila mala, neslo ji stahnout.Ani bych nechtela, ona je,,to,, dite co chce jen vlastni matka :lol:.No, sranda, ale fakt musela chodit. Jasne, obcas nesla a ja nevim co…Jenze ted jako skolacka si ja matka nemuzu dovolit zavolat, ze nedojde, protoze jeji sestricka je nemocna v horeckach(nebo ja s behavkou :mrgreen: ),takze to bude jeste zajimave, ale jak jsem psala, je to o zvyku.Cim vetsi deticky, tim vetsi starosti :andel:…Matka si vzdy zvykne-musi :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2156
1.8.13 23:48

@Lesina tři děti no to by mě hráblo 8o jsi dobrá :potlesk:

@Loll no nevím, jestli to budu brát, jako odpočinek v práci, ale zas je fakt, že bude alespoň jiné ovzduší. Už teď mi doma trochu hrabe, bojím se abych po těch 6 letech, byla v kolektivu a v práci ještě použitelná… :roll:

Ještě by mě zajímalo, jak jste zvládali domácnost? O víkendech? Nedovedu si představit vrátit se v 17 hod. nebo později, pokud půjdu nakoupit, dát všem najíst, naučit se s prvňákem, pověnovat se dětem, jak se celý den měly, dát je spát a pak ještě dělat nějaký úklid… :roll: To už mi tam nezbývá čas na manžela 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama