Jak jste zvládli časový posun?

534
2.11.04 23:34

Jak jste zvládli časový posun?

Ahoj maminky, tak jak jste vy a vaše robátka zvládli posun času? Mně to moc dobře neudělalo. Eliška si totiž samozřejmě hodiny nehodiny zachovává svůj rytmus, takže vstává o hodinu dřív (brrr). A blbý je to i večer. Byla jsem zvyklá koupat před šestou, protože později už kňourá únavou. Teď ale vlastně koupu před sedmou, tak jsme po koupání dost mrzutí. Koupat dřív (v tu její původní dobu) je ale moc brzo. :(
Tak snad si brzo zvykneme.
Páčko a posílám podporu tomu pekařavi, co bojuje proti posunům času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
3.11.04 00:50

Bohužel, pořád je to blbý a na dlouhé lokte, minimálně dva týdny je člověk praštěný pytlem. Všecky děcka to nesly špatně, nejhorší je to když se začne chodit do školičky a do školy. Toho stresu. A manžel jednu dobu pracoval v kravíně, krávy se mohly zbláznit při posunech času. posunulo se jim všechno včetně krmení a dojení. A páni vědátoři nám tvrdí, že to nevadí. Taky podporuju pana pekaře. Jenže jede v tom celá Evropa :-(. Akorát nevím jak to vysvětlím synkovi autistovi, momentálně naštěstí onemocněl. Tak se s tím pereme doma a nemusíme do školky. Jarní přesun je ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.04 08:37

ranní ptáče

ahoj, no my díky tomu vstáváme kolem 5h, dnes třeba už ve 4,30…fakt super čas. Sice se snažím tvářít, že je ještě čas spát, ale klučina (4,5 měsíce) je jiného názoru. Večer je to kupodivu ok, ale ta 3 rána zatím nic moc . :?

• Nahlásit
  • Citovat
850
3.11.04 08:51

Ahojte,
mi osobně tento přechod nevadí. Jarní je podstatně horší. Ale s Budulínkem (7 týdnů) byla neděle infarktová. Pěkně mě to naštvalo, pracně jsme si vybudovali režim a teď je všechno v háji. Zatím se to malinko upravilo, ale nic moc. Hokej v kojení, koupání se dožaduje dříve…chjóó. Začínáme znovu od začátku. Aspoň, že v tom nejedu sama. :oops:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
3.11.04 09:04

Ahojky holčiny, přidám se k Vám - sice miminko mám ještě v bříšku, ale změna času mě dokáže už několik let pěkně rozhodit. Buď nestíhám vůbec nic, nebo mi zase hodina přebývá…večer nevím kdy jít spát, ráno se mi nechce vstávat. je to děsný.
Jsem pro jeden čas a ne pro cca půlroční změny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
3.11.04 09:44

Časový posun

Ahoj maminky, u nás je to s časem podobné.
Kluk si docela zvykl, ale dcerka Kristýnka je úplně zmatená.
První den, to docela šlo. Druhý byl u horší. Vstávala o hodinu dříve, dopoledne také, odpoledne toho moc nenaspala a večer se chtěla o hodinu koupat, jíst a spát.
Ahoj Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.04 10:26

Posun času

Jsem sobecky ráda, že v tom nejsem sama. S první holčinou to bylo bez problémů, ale druhá si to vychutnává. Jsou ji 4,5 měsíce a všechno máme rozhozený. Kojení, koupání, i spaní. Je děsně ukňouraná. Snad to brzo přejde. To přeju všem, kdo mají tyto problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
1290
3.11.04 13:35

Ahoj holky,
já zachovávám Em stejný rytmus, akorát se to každý den pokouším posunout o max.10.min. Koupali jsme kolem 18.hodiny, teď po změně je 17.hod., takže začínám koupat kousek po té páté hodině, dám Sunar, Emily je spokojená a já vlastně taky, pak se jí snažím pokud to jde trošičku natáhnout, včera i dny po změně času chodila spát kolem půl sedmé. Počítám, že tak do 3 týdnů to srovnáme!
S ranním vstáváním to není až taková hrůza, posunula si to o půl hodinky dřív.
Přeji co nejdříve, aby se to urovnalo a byla spokojenost na obou stranách.
Zuzka+Emily :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
3.11.04 13:49

Ahoj holky-maminy :) ,zrovna včera večer,když jsem se převalovala mě napadlo,jestli se toto téma tady objeví.Kluci už jsou velcí ,ale když byli malí,tak jsem si užila ,byli všichni v jednom pokoji(jak jinak v panelákovém 3+1),nejstarší byl ranostaj a pobudil všechny,no ale večer padal na ústa.A naše Eli 27.měs. v neděli jsme vstávali v 5.45, v pondělí 5.15 a včera kolem šesté-venku tma,ale už ji neukecám ke spaní a v poledne je K.O. A večer taktéž přijdu z práce ve 20.15 a už mě vyslíká a u kojení je tuhá.Na mě to taky působí neblaze mám totiž ráda světlo a sluníčko,to vždy ožívám.Tak jsem ráda ,že v tom nejsem sama a trpíme společně. ANNA :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
5.11.04 09:36

Ahojte, u nás to je podobné. První dva dny malý vstával v šest hodin, dopoledne šel spát v deset hodin. Snažím se mu to natahovat, aby šel dopoledne aspoň v jedenáct a vydržel až do sedmé večer. Včera se nám to podařilo a vstával ráno v sedm. Takže pohoda. Spával už jenom jednou, teď se mu podaří zdřímnout ještě i kolem třetí hodiny. Uvídím jestli to zase natáhnem, aby spal jenom od dvanácté hodiny do půl druhé. To bylo ideální. Myslím, že bychom ani čas měnit nemuseli, protože v zimě je stejně tma, i když se vstává v sedm hodin. :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
5.11.04 10:00

Ahoj .
My jsme na tom stejně , malému je 6 měsíců . Byli jsme zviklí koupat kolem 6 najíst se a kolem sedmé jít spát , ale teď jsme museli vše o hodinku posunout , skoušeli jsme to oddálit , ale malej byl mrzutý , plakal a nechtěl ani jíst takže jsme se přizpůsobyli jemu :lol: Vztáváme ve4 hodiny to si tak hoďku hraje a pak ještě na hodinku až 2 usne . Snad se nám časem podaří ho nauči usínat dýl , ale necheme ho nějak stresovat , tak to necháváme na něm. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.11.04 12:53

Ahoj holky. U školních dětí a dětí chodících do školek to určitě může být broblémem. Ale u miminek se tomu dá předejít! Jak už výše některá maminka psala. Posunujte režim dítku nenásilně cca o 10-15min, to mimčo nepozná. Brzo se tím časový rozdíl setře.

• Nahlásit
  • Citovat
1652
5.11.04 15:07

Ahojky,
dobré téma.. u nás jsme sice oddálili večer co se dalo po 15 min. holky usínají kolem 19,30 -20 sláva! ale bohužel ráno to jistí 5.00 +/- 5min..do šesti se je snažíme přemluvit ale snaha marná…no těším se až se urovná i tohle..protože si samozřejmě rozhasily spaní přes den..a to už je fakt náročný…jinak mě teda vadí ta tma..okamžitě se mi to odrazilo na elánu..a holky se asi diví proč jsem jim ty světýlka venku tak dlouho schovávala! ;-)

Zdeník a M+J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
6.11.04 06:24

náš miláček to má tak,že dřív usínal v osm a vstával v sedm a teď usíná v sedm a vstává v šest…ale mě to neva,chodím spát s ním… :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama