Jak jste zvládli nové miminko v rodině?

26.6.15 19:13

Jak jste zvládli nové miminko v rodině

Ahoj maminky

Chci se zeptat jak u Vás probíhala adaptace starších deti na miminko a jak dlouho to trvalo? Bylo to náročné? Zarlil ten starší? Jak jste to řešily, mate nějaké tipy? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26224
26.6.15 19:21

Kluci jsou o 2,5 roku. Starší to zvládl skvěle, ale řekla bych, že žárlení přichází ve vlnách, jak se u mladšího objeví nová vývojová etapa, tak se objeví nová vlna žárlení.
U nás pomohl dárek od miminka, dodnes to je oblíbaná hračka. A hlavní je stašího neodstrkovat, hodně lidí přijde kouknout na miminko, přinesou dary a na staršího zapomenou, měla jsem na to poschovávané drobnůstky a vždycky taky něco dostal. Pak je fajn měření stejným metrem - když teď mimouš něco staršímu provádí, tak ho taky kárám, sice to je zatím bez efektu, ale je to „pro klid v rodině“.
Výborné je staršího zapojit do péče o mimino. Starší dělal všechno od koupání po přebalování a krmení. Nechávat ho, aby mimino ukazoval ostatním on. A fajn je nechat prvního, aby byl taky občas „miminkem“ = nakrmit, obléknout, pochovat, poňuňat. Oni to zkouší, ale pak jim dojde, že není o co stát.
Dneska jsem zatlačila slzu, když si šel starší otrhat své milované lesní jahůdky, pak si sedl k bráchovi na zem a jednu dal do pusy sobě, druhou bráškovi a tak snědli celou misku. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
26.6.15 19:37

Ahoj, z me zkušenosti, co tak sleduji, se lépe adaptuji děti, co jsou od sebe málo let. Bohužel se mi nepoštěstilo a děti mám od sebe o 14 let. Starší syn si zvykal velice špatně, i brečel…divné a děsivé období…Teď ale ségru miluje a chrání, je to super starší brácha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 19:49

@skoromamuška Kluci jsou od sebe 5 let a starší si zvykl velmi dobře a velmi rychle. Ještě jsem od něj neslyšela, že by držkoval, kvůli bráchovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
26.6.15 19:56

Já mám od sebe holky rok a půl a starší si zvykla celkem rychle :nevim: jen jí chtěla a che nosit a nechápe že to nejde :mrgreen: že by žárlila to se uplně říct nedá, spíš když dám jedné musím dát druhé a i tak se někdy poperou :mrgreen: ale hned jsme jí učili se dělit takže když třeba ta starší něco dostane tak už sama řekne že mám dát ještě ségře :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
26.6.15 20:02
@skoromamuška píše:
Ahoj maminkyChci se zeptat jak u Vás probíhala adaptace starších deti na miminko a jak dlouho to trvalo? Bylo to náročné? Zarlil ten starší? Jak jste to řešily, mate nějaké tipy? Diky

kluk přišel, kouknul, řekl hm a tim to pro něj zhaslo.. cca 3 měsíce klid, co se malý pohybuje atd, tak jsou to parťáci na kraviny :mrgreen: :lol: žárlivost? pokud proběhla, nevšimla jsem si. Ale mám rozdíl 8 let :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24362
26.6.15 20:09

Tak já mám rozdíl mezi dětmi 4,5 roku. Takže ty tipy budou jiné, než kdyby šlo o rozdíl dva roky…
Už v těhotenství jsem říkala, že mimina nic neumí, jen ležet a brečet, kadit, čůrat, jíst a spát.
Ani smát se neumí, představ si. Zkusíme se na něj hodně smát, aby se to naučilo.
Taky vůbec neumí počkat :roll:, třeba se bude chtít kojit a ty zrovna budeš něco potřebovat - bude řvát, protože neumí ani chvilku počkat! - Mami, tak počkám chvíli já, já už to umím! - No jo, však už jsi velká, už si umíš vzít jídlo i sama, sama zajdeš na záchod, naliješ si pití, teda, to jsi mi ušetřila starosti.

Pak samozřejmě zapojovat, návštěvy nečučet jen na mimino, ale i na starší atd…

Asi jednou starší zvolala „Ale vy se o něho pořád staráte a o mě nééé“, to bylo všechno žárlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81586
26.6.15 20:28

Starší dvě děti jsou od sebe dva roky, nejmladší o 12let. Nikdy jsem nepozorovala, že by na bratra žárlili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
26.6.15 20:36

U nás taky nikdy žádná žárlivost neproběhla, ale děti jsou tedy hodně blízko za sebou, že to ještě ani nechápaly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
26.6.15 20:53

Starší přijak sestřičku překvapivě dobře. Myslím, že je to dost o povaze dítěte (nikdy nebyl mazlík, natož pak mamam) a malému věkovému rozdílu (22 měsíců). Nějak extra zatím nežárlí, občas byl/je protivný, když se špatně vyspí, ale nic tragického.

O bříšku/miminku jsme se sním bavili už v těhotenství, i když je mi jasné, že to nemohl ještě zcela pobírat.
Ségra mu přinesla dárek, pokud to jde, zapojuji ho do „péče“ o mimino, mluvím v množném čísle, že to děláme společně (půjdeme ségru nakrmit/vykoupat atd), když chce dělat věci jako „miminko“ tak ho nechávám (chtěl kapat vygantol, dostat kapky na prdíky, lehnout si s ní na hrací deku, půjčit kojící polštář apod.). Nepustila jsem ho jen do vajíčka a na lehátko vzhledem k nosnosti.
Malé vykládám, jak je brácha šikovný a „koukáme se spolu“, ja si on hraje, malý ji ukazuje hračky.

Když se rozčiloval, že ji jdu přebalit nebo nakojit, místo abych si s ním hrála, tak se ho ptám, jestli ji mám nechat pokakanou/hladovou (na odpověď „jo“ argumentuji tím, že jeho taky máma v pokakané plínce nenechává a protože je malá taky naše a máme ji rádi, tak ji nemůžeme nechat plakat hlady apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
26.6.15 21:01

Nejstaršímu bylo narození prostředního naprosto jedno, kouknul na něj, a na dalších x měsíců ho mimino nezajímalo, rozdíl 22m, třetí je 3 roky po druhém, a oba dva se o malýho hodně zajímají, milují ho, div se nepřerazí aby ho utěšili, když se rozpláče, tuhle se mezi sebou porvali, kdo mu bude chrastit, mlátili se chrastítkam apo hlavě :zed: a pořád h pusinkují :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
26.6.15 21:05

Ja jsem sama nejstarší a pamatuji si jak sem žárlila a hodně jsem se toho bála. Ale ono to vůbec neni tak žhavé. Zarleni se projevuje jen tim ze občas chce pochovat kdyz chováme malou, kdyz ji jdu koupat, tak ji zabere lehátko a takové podobně maličkosti ale nikdy se nepokusil ji vědomě ublížit za mými zády. První měsíc byl tedy divoky :lol: ja v sestinedeli zmítána hormony a starší extra zlobil aby na sebe upozornil ale to se brzy uklidnilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.18 22:04

Dobrý večer,
zajímalo by mne jakou by jste volili variantu v naší situaci ohledně příchodu sourozence k dvouletému.

Já už mám každým dnem porodit, termín jsem měla včera, a pořád nic. Nicméně manžel v neděli musí odjet na 14 dní pracovně pryč - byl plán že si vezme staršího s sebou, to není vůbec problém. Ale to by znamenalo, že starší až se vrátí tak „najednou“ tady bude miminko, což mi přijde trošku kruté (přesto, že ho na to celé těhotenství připravuju, že to přijde…)

Nebo bude lepší, když mi manžel nechá staršího doma, ale zase na něj nebudu mít tolik času… na druhou stranu ale uvidí, že jsme miminko přivezli domů a tak…

Nechci si u staršího udělat hned zle, bojím se že bude žárlit a tak, chci aby to proběhlo s co nejhladším průběhem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
2.1.18 22:14

Já bych poslala staršího s tatínkem na výlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28834
2.1.18 22:14

V klidu bych poslala starsiho s manzem. Predpokladam, ze bude mit zajistenou peci o nej a cast dne bude s ním. Budes ráda, ze budes mit klid na rozkojeni a odpocinek pri peci okolo a nebudes muset resit ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama