Jak jste zvládly šestinedělí?

302
13.7.13 21:00

Jak jste zvládli šestinedělí?

Ahoj holky, mám devítiměsíčního syna. Na další mimčo zatím nemyslíme, chceme alespoň tři roky odstup. Já teda ale musím říct, že mám strach z dalšího šestinedělí. Ani ne z porodu, ale z toho, co přijde pak. Malej se do čtyř měsíců budil každé dvě hodiny. Když jsem chtěla zvládnout domácnost i prcka, spala jsem většinou tak čtyři až pět hodin denně, ale někdy i méně. Ono se říká, že když dítě usne, má jít mamka taky spát, ale kdo vypere, vyžehlí, nakoupí, uvaří?? Musím říct, že jsem byla na pokraji fyzického i psychického zdraví. Ani dnes není zrovna spavec, usíná kolem deváté večer, vstává v 5 a asi dvakrát v noci chce pít. Přes den spí maximálně hodinu. Takže ani teď se necítím úplně fit, ale už to jde. Když ale vidím některé jiné mamky, jak jim to jde i s více dětma, cítím se jako fňukalka, která to nedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1863
13.7.13 21:04

To spí teda docela málo, si myslím :think: není unavený???
upřímně, moc nevím, jak bych to dávala, kdyby mi malá spala tak málo.
za mě tě obdivuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
13.7.13 21:04

Mám to stejně říkala jsem ze tisíckrát raději budu rodit než další sestinedeli.ale mě teda hrozně pomáhá chlap. já jen zehlim a starám se o syna. zbytek. je na něm- vaří, uklízí. dělá to ale sám od sebe. já ho nenutim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
13.7.13 21:09

Ahoj :mavam: no mas to teda pekne narocne :hug: to musi byt dost na hlavu - co poradit? no drz se a ver ze to brzy prejde a bude lip…dalsi mimisek muze byt uplny opak, rozhodne se nenech odradit :hug:
me ted v kosicku spinka 3 tydeni miminko a zatim teda take vubec nestiham a pripadam si take jak fnukna, nebyt me zlate maminky tak se snad ani nenajime…mala pres den spani moc neda, ale vecer me 4-5 hodin v kuse dopreje
moc ti preju at se vse brzy srovna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
13.7.13 21:09

Taky jsem unavena, včera mi dítě rvalo 4. hodiny v kuse, byla jsem na prášky a večer to semnou málem svihlo, chlap přijel z práce a dostal servano hned mezi dveřmi :oops:
Ráno mě nechal vyspat, odpoledne vytáhl děti ven, nechal mi doma jen toho nejmenšího, já hodila kopytka nahoru a odpocivala :oops:
Aby mi malej spal, tak ho musím zavinovat a když je neklidný, tak pouštím bílý šum jinak bych doma nic neudelala a neměla čas na ten zbytek dětí :nevim:
přítel převzal nákupy a koupání prostredniho dítěte a snaží se pomáhat co to jde ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
13.7.13 21:10

První šestinedělí pro mě bylo horor. Pomalé hojení poranění z porodu. Psychika jak na houpačce, vyčerpanost a do toho dítě s kolikama, které probrečelo, doslova prořvalo první 4 měsíce. Můžu říct, že některé chvilky byly dost krušné. Druhé dítko máme po dvou letech. Čekala jsem mazec, že budu padat na držku. Ale vůbec. Zvládám lépe, než po prvním porodu. Poranění se bez problémů zahojilo, mám naštěstí zlaté miminko. Zvládám i domácnost i děti. Teda samozřejmě během dne jsou všude hračky a nakupí se „provozní bordel“. Ale když nemůžu, tak se na to prostě vykašlu :nevim: Přes den s dětmi taky nespím. Trvá mi než zaberu a sotva jsem začala usínat, už mě budilo kňourání a to pro mě bylo mnohem horší, než nespat vůbec.

Příspěvek upraven 13.07.13 v 21:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ahoj :mavam: Sestinedeli děs:) ae bylo to spis tím ze jsem byla sama. Byla jsem plactiva, ale nikdy ne před malou. Jinak sem jak motorová mys, zahrada, barák, pes, miminko, práce… Mala ve čtyřech měsících spí přes den jen hodinu, ale je hodna..ještě ze je hezky vse děla semnou, kdyz jsem a zahrade e v kočárku Atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659

@LaternaM Přes den Ti spí nějak málo :think: spí jen jednou denně? Jinak v šestinedělí jsem byla zombie, ale štastná, takže podle mě se to vždycky nějak zvládne díky těm hormonům. Ale taky si přesně pamatuju, jak jsem byla děsně nevyspalá, vždycky skoro hodinu kojit, přebalit, pak hodinu spát (v noci) nebo rychle se najíst a něco udělat a pořád tak dokola. Navíc syn mi od pár týdnů spal jen v šátku (přes den), v jeho půl roce už jsem fakt mlela z posledního. Ale bylo to super, prostě to k tomu patří. Určitě se to nějak zvládne i příště, to už si nachystám větší zásoby jídla a budu víc úkolovat muže a tak :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.07.13 v 21:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

To mě děsí a odrazuje od dalšího mimča. Dodneška nejsem v pohodě :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2575
13.7.13 21:11

No tak mě to čeká za 12 týdnů :nevim: Mám dceru (zítra jí bude 19 měsíců) a 8.10. druhý termín porodu. Naše Dani chodí spát tak kolem 9 nebo 10. večer (někdy i dřív - podle toho, jak se nám povede jí utahat), je to docela živé dítě, takže pokud nespí, musím na ní mít neustále zapíchnuté oči, jinak je schopná se zabít. Přes den spává tak 2-3 hodiny a to ještě musím jít spát s ní a jakmile vstanu a odejdu od ní, tak do půl hodiny je zaručeně vzhůru :zed: Když ju nehlídá přítel, tak s ní nic neudělám a jsem fakt zvědavá, jak to dám s tou druhou cácorkou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
13.7.13 21:13

Ja v šesti neděli spala s malým a na nejaké vaření a uklizeni jsem se vybodla a svět se nezboří. Manžel pomáhal jak mohl a nakupoval, uklizelo se o víkendu a obědy jsem si nechala vozit domu. Bylo mi fajn jen nevím jak to bude s druhým to uz spát nepůjde no asi na ten zacatek povolam babičky ono těch 6 tydnu není zase tak dlouha doba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
13.7.13 21:15

No právě že není. Já se už ptala, jestli třeba nemůže mít spánkovou deprivaci, ale prej ne. On taky na to nevypadá. Většinou spí jednou denně, někdy si dá ještě půl hodinky v kočárku, ale jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
13.7.13 21:19

Prvni sestinedeli hrozny, myslela jsem ze umru. Ted podruhy mame 10ti denni holcicku a zvladam to uplne v pohode - uklizeno, uvareno, i jsem si schrupla a manzel mi strasne pomaha. Clovek uz asi vi co ho ceka :-) Mela jsem strach kvuli strsimu synovi, ale zatim to zvladame levou zadni. Navic mala je strana pohodarka, oproti kdyz byl syn miminko. vubec nebreci, bud ji, spi nebo kouka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
13.7.13 21:22

Já měla v šestinedělí štěstí na dítě, ale neštěstí na poporodní stav. Antibiotika, dva záněty v prsu, čtyřicítky horečky, šitá od konečníku po vaječníky a trhlinu na konečníku. Dítě spalo. Já taky. Nedělala jsem absolutně vůbec nic, jen kolem malýho, jídlo vařil přítel nebo mi nosil z restaurace. S jedním dítětem to šlo. Ale při představě, že to mám takhle a ještě musím pečovat o druhé… Tatínek věčně v tahu, rodiče v horách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
13.7.13 21:32

U me sestinedeli pohodicka, maly spal nebo pil..kopala jsem se nudou a tak jsem zacala i pect :mrgreen: ovsem synacek si to vynarazoval na rustovach spurtech, kdy mi i 2 tydny proste visel na prsu a jak se mu sebralo tak rev..v tuto chvili slo vse stranou, ja si vlezla s malym do postele, on cucal ja koukala na filmy a k veceri volala do pizerky :oops: :mrgreen: jinak samozdrejme chlap pomohl v ramci moznosti jak to slo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama