Jak jste zvládli stěhování s dětmi

Anonymní
6.11.20 08:58

Jak jste zvládli stěhování s dětmi

Hezké ráno, prosím vás, je tu někdo kdo se stěhoval s dětmi z malého města do velkého? Měnily děti školu a vy zaměstnání? Jak jste to zvládli?
U nás je situace taková, že bydlíme na malém městě, které má 2000 obyvatel ale nic tam pořádně není a stejně se musí dojíždět 40 km do krajského města (100 000obyvatel).Já už jsem v tom malém městě byla nešťastná, žiju tam 35 let a potřebuji změnu, hlavně hned vedle bydlí tchýně, se kterou se nesneseme a je to čím dál horší. Navíc máme 2 děti (věk 7 a 10 let) a není tam pro ně moc vyžití, základka nestojí za nic a tak jsme koupili před půl rokem byt v tom krajském městě, kde zatím trávime víkendy a prázdniny, teď jsme tu přes tento nouzový stav. A od příštího roku bychom tu chtěli bydlet a děti by zde začaly chodit do školy od září. Jenže popadá mě teď panika, jak to zvládnou v nové škole, přece jen je to šok z malé školy do velké, kde je 800 děti, navíc naše děti jsou neprůbojné, tiché, hrozně hodné, bojím se šikany a prostě furt přemýšlím jestli se stěhovat vůbec. Asi jsme se unáhlili a bojím se říct manželovi, že se nakonec asi stěhovat nechci.Ze začátku jsem tu byla nadšená, v létě jsme chodili na plovču, do kina, děti nadšené z Mekáče, z cyklostezky atd ale opravdu se bojím té změny. I já budu muset změnit zaměstnání a bojím se nového kolektivu a že si tu ani nenajdu kamarádky, nikoho tu neznám. Potrebuji znát váš názor a jestli jste tohle někdo zažil a třeba jestli litujete nebo ne.Ja vím, že jsem blbá a prostě asi to byl nějaký zkrat :( Nevím co mám teď dělat a furt nad tím přemýšlím, že už ani nespím. Mozna je to i tim nouzovým stavem, kdy pořádně nemáme kam jít a co dělat a já přemýšlím nad tímto. Dekuji za vyslechnutí a za rady. :srdce: Hezký pátek

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1484
6.11.20 09:03

Ja bych to asi nechala zatim byt a ten byt můžete pronajmout, jako odtrhavat 10 lete dite od stávajících kamarádů… nic moc. PremYslim ze s tou vzdálenosti to máme podobne, krajské město 30 km, ale zase ty další věc jako mekac a cyklostezka mame v jiném měste podstatně blíž…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:07

No my to máme daleko, no.Nic blíž nemáme. V tom malém městě 1 obchod, nic víc. I v budoucnu na střední školu budou muset dojíždět tak hodinu autobusem. Bojim se říct manželovi mé obavy, úplně se stydím že jsem všem zblbla hlavy se stěhováním a teď chci vycouvat :( Ale asi to fakt nedám.

• Citovat
  • Nahlásit
24246
6.11.20 09:17

Já taky nemám moc ráda změny, ale změna je život. Stěhovala bych se. Děti si zvyknou. Vždyť nejsou jediné. Můj syn měnil školu po 1 třídě. Ze specky kde jich bylo ve třídě 6 do normální velké školy. Zvládl to bez problémů. Větší město má svá pozitiva. Nedej zbytečně průchod své bojacnosti, nakazis tím ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
6.11.20 09:21

Podívej, já myslím, že prostě jenom panikaříš. Mám tedy menší děti, stěhovali jsme se minulý týden. Starší syn šel ze soukromé školky do státní a to jsem se fakt bála. No úplně zbytečně, protože je tam maximálně spokojený. Ono je důležité to těm dětem pozitivně vysvětlovat. Takže já od léta chodila a vysvětlovala, že to bude super, budou mít domeček se zahradou, budou běhat venku apod. Najdi si na tom stěhování všechna pozitiva a těm dětem to říkej. Ale nejdřív si to srovnej sama v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
6.11.20 09:21
@Anonymní píše:
No my to máme daleko, no.Nic blíž nemáme. V tom malém městě 1 obchod, nic víc. I v budoucnu na střední školu budou muset dojíždět tak hodinu autobusem. Bojim se říct manželovi mé obavy, úplně se stydím že jsem všem zblbla hlavy se stěhováním a teď chci vycouvat :( Ale asi to fakt nedám.

A co to ještě o nějaký čas odložit? Pořádně zvážit pro a proti, ještě jednou to probrat s mužem… A jak na to reagují děti? Chápu, že zapadákov kde nic není může člověku lézt na nervy, ale je tam relativně bezpečno, nemusíš se bát pustit děti ven, víš že lidi se tam mezi sebou znají… Já třeba prchla z Prahy do malého města a už bych se tam nevrátila. Cítím se tu daleko bezpečněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4968
6.11.20 09:24

My se stěhovali za poslední 3 roky třikrát. Blázni no. A realita je taková, že ty děti to nesou ve finále nejlíp. Ty se adaptujou rychle. Navíc teď je ideální prostor k tomu změnit školu, vzhledem k neustále distanční výuce.

Já bych se toho nebála. A čím víc si budeš říkat, že to nezvládnete a že se ti tam nechce, tím to bude horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:24
@Mauša5218 píše:
A co to ještě o nějaký čas odložit? Pořádně zvážit pro a proti, ještě jednou to probrat s mužem… A jak na to reagují děti? Chápu, že zapadákov kde nic není může člověku lézt na nervy, ale je tam relativně bezpečno, nemusíš se bát pustit děti ven, víš že lidi se tam mezi sebou znají… Já třeba prchla z Prahy do malého města a už bych se tam nevrátila. Cítím se tu daleko bezpečněji.

No právě, i z hlediska bezpečnosti, na tom malém městě se o ně tak nebojím, tady bych opravdu trnula :,( Jenže prostě neuměla jsem si to představit, musela jsem tu chvíli žít abych to všechno poznala.Ted nevím jak jim to říct, zblbla jsem jim hlavy :(

• Citovat
  • Nahlásit
2228
6.11.20 09:29

Myslím že ve městě bude pro děti víc vyžití, zvyknou si rychle

Příspěvek upraven 06.11.20 v 09:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14227
6.11.20 09:31

A co na to děti? Chtějí se stěhovat? Nejsou už malé, aby ti k tomu nemohli říct svoje. Pokud oni chtějí, nebojí se změny, ztráty současných kamarádů atd., tak stoprocentně do toho jděte. Otázka je, jestli už jsi je nenakazila svými pochybami a strachem.. :think: Je to pochopitelné, že máš obavy, ale ve vašem případě bych do toho šla a to co nejdřív. Děti jsou v nejlepším věku (ještě na ně nejde puberta, obě jsou na ZŠ)-přizpůsobí se. Změna práce je vždycky trochu stres, ať už v rámi bydliště, nebo při stěhování.
My se stěhovali když dceři byly 2 a syn šel do předškoláckého ročníku už v novém, takže to bylo úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4394
6.11.20 09:31

Mně to čeká přes léto taky. Akorát opačně, z velkého města do malého. Ale to malé město má výbornou občanskou vybavenost, nic, na co jsme teď zvykli, by nám tam chybět nemělo. Jen současní kamarádi, ale předpokládám, že i tam si najdeme kamarády. Děti máme 1, 4 a skoro 6 let. Nejstarší tam půjde do 1. třídy, prostřední tedy změní skolku a nejmladší to samozřejmě nechápe. Jak se nám to blíží, tak taky začínám panikarit, ale vím, že tam budeme spokojeni, bylo to racionální rozhodnutí, opodstatněné. Prostě mě jen přepadla strach z nového. To je normální. Určitě jste to taly řešili hitem dolem, nerozhodl jste se během týdne ne? Určitě jste měli spoustu dobrých důvodů pro stěhování. Tak se nenech odradit nejistotou a strachem ze změny. A hlavně to neorenasej na děti. Uvidíš, že to bude dobrý nakonec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14227
6.11.20 09:32
@Anonymní píše:
No právě, i z hlediska bezpečnosti, na tom malém městě se o ně tak nebojím, tady bych opravdu trnula :,( Jenže prostě neuměla jsem si to představit, musela jsem tu chvíli žít abych to všechno poznala.Ted nevím jak jim to říct, zblbla jsem jim hlavy :(

Bála by ses méně, až za pár let začnou dojíždět do toho velkého města na střední? Hodinu busem a bez zkušeností s pohybem ve městě? To já bych teda trnula podstatně víc, než když se teď začnete „adaptovat“ na ruch a provoz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:34

My to měli naopak-z prahy na vesnici, děti si zvykly rychle ale byly menší-školkový. a sice to chvíli trvalo ale i já si našla kamrádky (ano, neříkám kamarádka někomu koho znám měsíc). teď jsou na druhém stupni zš a výhledově plánujeme opět přesun, právě kvůli střední a dalším aktivitám, výhledově cca za 3-4roky. jinak první stěhovaní bylo přes 200km daleko, jestli najdem něco ve městě kam chceme (krajské ale přes půl republiky) tak to bude skoro 300km. a žádné vazby (rodinu a tak) jsme neměli ani tady, ani nemáme v našem vyhlédnutém městě.

myslím že děti si zvyknou, ocení možnosti vyžití ve volném čase a pokud chodíš do práce tak se podle mě taky zapojíš do klelktivu-u mě bylo horší že jsem byla doma, takže jsem se ze začátku neměla kde seznámit, navíc mi přijde že na vesnici jsou lidi víc uzavření, ve městě jsem se kolikrát zakecala s maminkou na hřišti nebo s někým při venčení psa, to tady nefunguje

anonym, nikdo z okolí nevím že uvažujeme další stěhování

• Citovat
  • Nahlásit
9301
6.11.20 09:34

Já se stěžovala z vesnice do okresního města (25k obyvatel) a byla jsem celou pubertu nešťastná. První rok hnusná šikana ze strany spolužáků, kteří se znali od školky. Pak se to nějak ustálilo, ale ve škole jsem se zhoršila a nikdy to pořádně nedohnala. Kamarádku jsem měla jen jednu a nikdy jsem mezi spolužáky nezapadla. Byla jsem mezi nimi prostě buran, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3996
6.11.20 09:38

Trochu teď nerozumím, co vlastně chceš. Zda opravdu oznámit rodině, že se nebudete stěhovat, protože se nechceš nebo máš jen obavy, jak to všichni zvládnete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama