Jak jste zvládly dítě ve starším věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:49
Jak jste zvládly dítě ve starším věku

Ahoj, je mi 36, mám po rozvodu nového partnera, který by si přál dítě. Mám už dceru (9) s předchozího manželství a myslela jsem, že bude první a poslední. Nějak špatně jsem nesla porod, kojení, její nemoce a tak celkově to bylo pro mě náročné, navíc ex moc nepomáhal. Nový partner si nepřeje nic jiného, než dítě a trochu na mě tlačí. Snad by nás dokázal finančně zabezpečit a dceru taky přijal dobře. Váhám a bojím se, jestli nejsem už moc stará. Nějak se necítím na porod a to vstávání několikrát za noc atd. Okolí mě taky přesvědčuje, ať neblbnu, že už budu stará matka. O partnera bych asi nepřišla, kdybych dítě neměla, ale byl by dost zklamaný. Jak jste to zvládly vy, které jste měly dítě po 35?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Ebbi77
Kecalka 449 příspěvků 05.09.18 21:58

Úplně v pohodě. Když máš vedle sebe chlapa co ti stojí za to a jsi zdravá běž do mimča.

zrcadlo
Kelišová 6954 příspěvků 05.09.18 21:59

Já měla první ve 34 a druhé ve 36, a znám několik žen kolem sebe, které taky rodily ve věku 35-39, no a jako starší matky si nějak nepřijdeme (to já beru dneska tak po té čtyřicítce). Já se na ten kalup těšila, mám děti 20m od sebe, v pondělí jsem je vedla do školky poprvé obě a vracím se těsně před čtyřicítkou zpátky do práce a skoro je mi líto, že už to znovu nezažiju (těhotenství, kojení). Já teda mám kliku, že moje děti byly obě po narození skoro bezúdržbové, nakojily se už v šestinedělí za 5min. a pak jsem měla 2-4h klid. Nemusela jsem je patlat speciálními krémy, vyvíjely se v pořádku, takže žádné speciální cvičení nebo problémy s kyčlemi apod. První půlrok u obou jsem o nich v podstatě nevěděla, spaly, jedly, koukaly a smály se, no nekup to :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5624 příspěvků 05.09.18 22:00

Ja otehotnela v 41. Porod za dve hodky hotovo, mala byla radost od zacatku, hodne spave miminko, partner pomaha, kojeni idealni…ted uz je to batole, uzasne dite! Kdyz se ji nechce spat, skace mi po hlave, kdyz nedostane co chce, rve, rychle se zacne nudit, obcas si vybira v jidle…no klasika, ale rekla bych, ze to naopak snasim mnohem lip. Po pravde mi z toho nevadi vubec nic :lol: Uz vim, ze je to normalni, ze vsechno prejde, a ze kdyz nejde o zivot, jde o h…ale stejne zalezi na tobe. Partnerovi by to udelalo radost, ale kdyby jsi ty kvuli tomu mela byt v haji s nervama, tak do toho radeji nejdi…

Příspěvek upraven 05.09.18 v 22:03

Lenka_Hal
Kelišová 5624 příspěvků 05.09.18 22:02
@zrcadlo píše:
Já měla první ve 34 a druhé ve 36, a znám několik žen kolem sebe, které taky rodily ve věku 35-39, no a jako starší matky si nějak nepřijdeme (to já beru dneska tak po té čtyřicítce). Já se na ten kalup těšila, mám děti 20m od sebe, v pondělí jsem je vedla do školky poprvé obě a vracím se těsně před čtyřicítkou zpátky do práce a skoro je mi líto, že už to znovu nezažiju (těhotenství, kojení). Já teda mám kliku, že moje děti byly obě po narození skoro bezúdržbové, nakojily se už v šestinedělí za 5min. a pak jsem měla 2-4h klid. Nemusela jsem je patlat speciálními krémy, vyvíjely se v pořádku, takže žádné speciální cvičení nebo problémy s kyčlemi apod. První půlrok u obou jsem o nich v podstatě nevěděla, spaly, jedly, koukaly a smály se, no nekup to :lol:
:mrgreen: jojo, mne se po porodu nejcasteji ptali lidi: a jak mala spi, a jak koukali, kdyz jsem ji rikala, ze tak dobre a dlouho, jak spim ted, jsem jeste nespala…

berua13
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 05.09.18 22:03

První syn ve 24, druhý syn v skoro 39.
Zatím si nestěžuji, všechno v pohodě. Jsem klidnější,trpě­livějsi než u prvního a to byl syn celkem náročný. Uvidíme co bude dál…

Jogrr
Závislačka 4339 příspěvků 05.09.18 22:07

Prvni jsem mela ve 33, bezudrzbove dite, od jeho 3 mesicu jsem se vracela do prace a pecuje muz. Druhe planujeme v mych 36 a na treti si myslim tesne pred 40.
Pojem stara matka mam spojeny tak nejak nad 45 let.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 05.09.18 22:21

Příbuzná ma dite ve 42.:-)Naprosto v pohodě, i ja jsem s malou často,nemam dojem,ze hůř nez zamlada.:-)vetsi psychická pohoda je plus.:-)

mrav
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 05.09.18 22:31

Můžu tě uklidnit - zvládnout se to dá. Má žena taky měla holčičku v 36 letech. V 38 tragicky zahynula a já jsem teď s dcerkou sám. Byl jsem o sedm let starší než moje žena, tak jsem i starší táta. A můj nejmladší bratr se taky narodil, když mé mámě bylo 36. Tak do toho klidně běž… :mavam:

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 05.09.18 22:33

Mně bylo 36 a problémy jsem neměla. Kdybych si začala s bezdětným partnerem v pozdějším věku, dopředu bych si s ním ujasnila, jestlo děti ano nebo ne. To vstávání jen jen dočasný „problém“. Dítě je záležitost na 20 let minimálně :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27431 příspěvků 05.09.18 22:38
@Ebbi77 píše: Úplně v pohodě. Když máš vedle sebe chlapa co ti stojí za to a jsi zdravá běž do mimča.

Presne tak…

Mela jsem dite v 37 a 40 letech… a uplne v pohode… ted maji 10 a 7 let… leti to… kdybych si mohla vybrat znovu, nic bych na tom nemenila… neboj se toho…

Evženie77
Kecalka 223 příspěvků 05.09.18 22:40

První syn v 36, dcera skoro v 41. Poslední tehotenstvi bylo náročnější ale ne kvůli věku. Porody na jedničku oba dva. Obě děti jsou spavá, kojená. Jen když syn byl a je pohodář, dcera od miminka raubířka.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 05.09.18 22:48

První dítě ve 34, druhé ve 36. Jde to, i když únava je znát. Ale oproti vrstevnicím jsem tak nějak mladší. Dítě v tomhle věku tě donutí být akční, nevyspání je jenom dočasné. Za mě ok, teď je mi 37 a s manželem zkusíme ještě jedno :)

mayecka
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 05.09.18 23:26

Mate krásný věk :srdce: určitě by jste miminko zvládla :hug:

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 05.09.18 23:35

popravdě, snad už ani nemám ve svém okolí ženu podobného věku, která by neměla (ať už první nebo další) dítě po 35.
Takže mi dotaz přijde tak podivný, jako ptát se, zda se dá manželovi někdy podat namazaný chleba místo teplé večeře ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >