Jak jste zvládly změnu režimu?

Anonymní
26.1.16 18:59

Jak jste zvládly změnu režimu

Prosím o zachování anonymity, zatím nechci křičet do světa, že jsem těhotná. Ale mám otázku.

Jsem hodně spavý člověk, lehce se unavím, potřebuji spát minimálně 8-10 hodin denně, jinak jsem k ničemu a není mi dobře. Asi následky po infekčních nemocech, možná jen taková povaha, nebo součást autoimunitního onemocnění, kdo ví. Prostě to tak mám.

Je tu někdo, kdo to měl stejně a zvládl režim s dítětem po narození v pohodě? Docela se bojím, že budu k ničemu. Chlap do práce bude muset chodit a abych já nebyla neschopná se o dítko postarat. Nakopnou mne třeba trošku hormony? Je to nějak uzpůsobené od přírody, že třeba budu schopná více fungovat s méně spánkem, potom?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.1.16 19:03

Anonymně, protože to není o mně. Měla to tak kamarádka. Bohužel jí hormony nijak nenakoply, byla zničená. Nebyla schopná fungovat. Přestala kvůli tomu kojit, aby mohl manžel vstávat k dítěti. Takže vstával manžel, přes den spala s dítětem, ale zvládli to.
InkoAB

• Nahlásit
  • Citovat
3686
26.1.16 19:08
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity, zatím nechci křičet do světa, že jsem těhotná. Ale mám otázku.

Jsem hodně spavý člověk, lehce se unavím, potřebuji spát minimálně 8-10 hodin denně, jinak jsem k ničemu a není mi dobře. Asi následky po infekčních nemocech, možná jen taková povaha, nebo součást autoimunitního onemocnění, kdo ví. Prostě to tak mám.

Je tu někdo, kdo to měl stejně a zvládl režim s dítětem po narození v pohodě? Docela se bojím, že budu k ničemu. Chlap do práce bude muset chodit a abych já nebyla neschopná se o dítko postarat. Nakopnou mne třeba trošku hormony? Je to nějak uzpůsobené od přírody, že třeba budu schopná více fungovat s méně spánkem, potom?

Já před tehu také byla velmi spavy člověk, 14 hodin sem naspala bez problémů :-) bohužel mi ten spánek chybí, proto spím každou chvíli když malá spí, funguju normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24121
26.1.16 19:10

Člověk by nevěřil, jak málo spánku mu vlastně stačí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
26.1.16 19:12
@pikola píše: Člověk by nevěřil, jak málo spánku mu vlastně stačí..

Joooo! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
11948
26.1.16 19:12

Za normalnich okolnosti hormony pomuzou, ono na vstavani kazde 2-3 hodiny neni asi vybaveny nikdo…takze pokud jsi jen „povaha,“ muzes fungovat v pohode…ja jsem taky spavejsi typ a funguji. Pokud tam mas nejakou zdravotni komplikaci, tak tezko rict…Jinak obecna rada je spat, kdyz spi dite, minimalne ze zacatku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
26.1.16 19:13

Nemam az takovou potrebu spanku, ale kdyz nespim svych 8 hod, tak trpim na bolesti hlavy a jsem vubec takova znicena. pri prvnim jsem docela trpela, ale na me to celkove padalo, prisla jsem si neschopna, kojeni neslo, nervy v haji, kolikrta jsem padala unvaou, ale pak jsem nemohla usnout.
u druheho uplne naopak - celkove vetsi pohoda, spanku sice tak 5hod denne, ale fungovala jsem normalne a jeste mela dobrou naladu a to jsem krome toho novorozene mela jeste starsiho 15m.

takze podle me tohle ti nikdo nerekne, i u stejneho cloveka to muze probihat pokazde uplne jinak.

kazdopadne pokud mas pocit, ze tvoje potreba spanku je necim zpusobena, tak bych to zkusila resit s doktorem uz behem tehotenstvi. pokud je to nejakym vysilenim organismu atd. tak by se to mohlo po porodu nepekne projevit jeste vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
26.1.16 19:13

Ja taky byvala spac, no a kde ty lonske snehy jsou… :think:.!

• Nahlásit
  • Citovat
746
26.1.16 19:15

No, mám to tak podobně jako ty. Jsem zatím „jen“ těhotná, ale musím říct, že mě zatím tedy opravdu nic nenakopává, spíše naopak, jsem ještě spavější než dříve.
co vím, tak se to dá řešit tím, že hned začneš miminku nastavovat pevný režim, nejde to samozřejmě okamžitě poznat, ale kamarádka tak zvládla asi už ve 3 měsících mít fakt pevný režim, který miminku vyhovoval a ona tak mohla i v klidu spát. Minimálně už v těch třech měsících vstávala pouze jednou za noc na krmení a jinak spali oba celou noc :)

i tak to bude záběr, vydržet tři měsíce ale na druhou stranu lepší než s tím bojovat pořád :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24121
26.1.16 19:18

@Shana bych chtěla vidět, jak zařídila, aby tříměsíční se vzbudil jen jednou. Promin, ale tohle je sci-fi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71496
26.1.16 19:21

@pikola Jo, taky mě to zařízení pobavilo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
26.1.16 19:21
@pikola píše:
@Shana bych chtěla vidět, jak zařídila, aby tříměsíční se vzbudil jen jednou. Promin, ale tohle je sci-fi.

Tak to naprostý souhlas. Malý se mi budil co tři hodiny na jidlo ještě v sedmi měsících. Kdyz to pak protáhl na čtyři, tak jsem z toho byla v rauši :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
26.1.16 19:25

Neboj, si zvykneš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
42618
26.1.16 19:27

Zvykneš si… mně hodně pomohlo, že jsem chodila spát spolu s prckem i přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
26.1.16 19:27

@pikola Mysli si co chceš, to mě nevadí, já mám ten důkaz vedle sebe. Tvrdí, že má knihu o nastolení režimu dítěti, bude mi jí pak samozřejmě půjčovat.
A je pravda, že v jeho 5ti měsících jsem tam přespávala a skutečně za celou dobu nás vzbudil jednou. Vstává tedy v 5 ráno, chodí spát v Půl 8 večer po koupeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama