Reklama

Jak k vám chodí Ježíšek? :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 17.12.16 21:42
Jak k vám chodí Ježíšek :-)

Ahoj maminky (a tatínkové) malých dětí,
ráda bych si popovídala o tom, jak u vás chodí Ježíšek. Máme dva kluky (3,5 a 20 měsíců) a samozřejmě by jsme rádi, aby na Ježíška věřili co nejdýl :srdce: Ale starší je hooodně všímavý a vnímavý, že máme obavy, že velmi brzy přijde na to, jak to je :-/ Loni po večeři jsme šli společně s rodinou vyhlížet do prvního patra, jen tatínek a dědeček zůstali dole a dávali dárky pod stromeček. Luky celou dobu řešil kde jsou a proč tam nejsou s námi. Řekli jsme že jeden na wc a druhý šel přiložit :mrgreen: ale nějak ho to neuspokojilo. Pak zazvonili zvonečkem a jakože jsme se v obýváku akorát sešli. Letos tohle neprojde :think: Asi se půjdem mezi tím ještě projít, aby tam byla nějaká časová prodleva (tatínek dá dárky a dožene nás), aby si to tak nespojil, ale nevím jak vymyslet zazvonění a ještě jsme zvyklí zapalovat na stromečku prskavky. Jak to děláte vy? A zvoníte zvonečkem? Nebo nějak přes telefon? Díky za inspiraci :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

cincula
Kecalka 361 příspěvků 17.12.16 21:46

Děláme to obdobně jen jsme dopředu pořešili nutnost zabavit děti aby si nevšimly „zpoždění“ jednoho z nás. Po věčeři jdeme ven před dům „lákat“ ježíška s prskavkama a to dává - při dostatečném množství prskavek - čas pro umístění dárků ze zamčeného pokuje kde jsou nachystaná pod stromeček. Vysvětlení zpoždění je jednoduché - nutnost uklidit ze slavnostní tabule, nádobí, topení,… Zatím nám to pořád funguje 8)

Příspěvek upraven 17.12.16 v 21:47

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:46

@bisonka Co nahrát si na mobil zvuk zvonku a ten pak pustit (2-3 minuty ticha, pak zazvonění).

Jinak teda letos chceme zkusit jít s dětmi ven vyhlížet první hvězdu a jeden z nás si doma "zapomeneů rukavice a navalí dárky pod strom. Se zazvoněním to ještě musíme vykoumat, jestli budeme zvonit, nebo se půjde rovnou ke stromečku.

audik
Závislačka 3854 příspěvků 17.12.16 21:49

My chodíme po večeři ven, zapalovat prskavky a zpívat koledy a vyhlížet toho ježíška. Jen já „musím ještě po večeři dát nádobí do myčky“, abychom měli doma čisto a ježíškovi se u nás líbilo. Narafičím rychle dárky a mažu za nima ven. Zvonění máme nahrané přes mobil, stačí nenápadně vytočit číslo v kapse a otevřeným oknem slyšíme venku jak už ježíšek zvoní.

JanullaHru
Kecalka 184 příspěvků 17.12.16 21:49

Bydlíme v bytě, takže málo možností. Loni jsme tu měli prarodiče, takže děti zabavili v kuchyni pouštěním lodiček. Letos jsem pořídila dlouhatanské prskavky, takže pujdem ven a druhy to rychle nanosí a dožene nás. Jinak nevim.Ale dcera (5,5)prý bude čekat, aby Ježíška viděla. Teta ji řekla, že ho loni viděla..

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 17.12.16 21:50

My to měli vždy pak že jsme se všichni zavřeli u mě v pokoji a rodiče nosili :D a pak zazvonil. Tento rok tu máme 3 letého synovce tak jsem zvědavá. Pokud ho to neuspokojí tak bych třeba řekla že šli taťka s dědou vyhlížet Ježíška aby na vás nezapomněl a nebo že mu chtěli pomoct s dárky :mrgreen:

Elísek22
Kecalka 391 příspěvků 17.12.16 21:51

Manžel si minulý rok stáhnul na mobil jako zvonění zvuk zvonečku, přiřadil si to jen k mému kontaktu. Znělo to fakt jako opravdovy zvoneček, jeden mobil jsme nechali v obýváku, druhý jsme měli u sebe. Všichni jsme stáli v kuchyni, když v tom se ozval z obýváku zvoneček. Malá (3 roky) byla unešená a nepojala vůbec žádné podezření :lol:

Markéta80
Hvězda diskuse 39284 příspěvků 17.12.16 21:51

U nás se věří i když letos už nejstarší má pochybnosti, letos nevim jak budeme zvonit. loni jsme měla melodii v počítači a syn že mu přijde že to jde z počítače. tak nejspíš opět půjdu na w a já cestou zacinkám. odpoledne přijde tchýně a vezme nejstaršího a nejmladší ven, mezitim jako že to tady dopřipravíme. přijdou a za 1,5h a to už je pokoj zamčený a chystáme řízky. ale nejstarší už zkouší že ven nikam nejde a bude nám doma pomáhat ale manžel už mu řekl že klidně ale bude s prostřednim sám v pokoji at tady nelítají po vytřené podlaze. všechny dárky máme v pokoji kde bude stromeček takže nandané pod stromek max 15 minut?

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 21:52

Jdeme na balkon, zapálíme prskavky, manžel se jako zdrží a pak dorazí za námi…mezitím připraví dárky, otevře okno a nastaví zvonění na mobilu. Syn už je velký, ale děláme to pořád stejně. A navíc Ježíška nesmí nikdo vidět, jinak nepřijde :D

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31668 příspěvků 17.12.16 21:52

U nás chodili s klukem pouštět po večeři ohňostroj, aby ukázali Jeziskovi, kam má doarzit. Kluk ví, že se bojím, tak jsem mu venku nechyběla. A jenom jsem pak za nima přišla s prskavkama.
Letos plánujeme procházku, nakrmit zvířata. Někdo bude muset umýt nádobí a pak nás dojde. Při návratu uvidíme svítit za oknem stromeček.
Zvonění zvonecku máme jinak. Zvoní kluk u dveří, aby upozornil Ježíška, že už jde ke stromku, tak aby stihl zmizet.

Kauree
Závislačka 4563 příspěvků 17.12.16 21:52

No my jdeme ven prskat prskavky, aby nás ježíšek našel, táta si jen skočí na záchod a přijde za námi. zvonění jsme měli nahraný na telefonu, který jsme nechali na otevřeném okně - bylo to slyšet do ulice. první rok to vyšlo, druhý rok to nějak nefungovalo, tak jsem to zahrála - ani to nebylo nápadný, spálila jsem se o prskavku a nadávala jak špaček a pak jsem řekla, že přes to moje nadávání ani neslyšeli zvonek nebo tak něco :mrgreen:
letos ježíšek ale musí nastěhovat pod stromek kola, takže nejspíš budou vyzvídat, jestli tátovi není špatně, že je na tom záchodě tak dlouho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Katula1234
Extra třída :D 13533 příspěvků 17.12.16 21:54

Po veceri se jde koupat a nasledne zazvoni zvonek (mobil) letos jsme v zahranici v mini bytecku..tak to udelame asi podobne no a nebo mozna ta prochazka s tim, ze prijdeme a bude asi pootevreny okno..ale nevic se mi stejne libi ta vana no..podezreni neni vubec zadny..

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 17.12.16 22:00

Díky všem za odpovědi, koukám, že je všude podobný systém :D jo, prskavky při vyhlížení jsme měli taky :-) a zdržení tatínka okecáme, ale bude mu to zase asi divný. Snad pomůže ta procházka mezi tím, že si to tak nespojí. A zazvonění asi jak tu někdo psal (díky za tip), že necháme můj tel doma a až se budem blížit tak zavoláme. Akorát ty prskavky už asi nijak nevymyslíme…jedině že tatínek půjde napřed jak uslyší to zvonění, že se zuje první a poběží zapalovat a bude to muset stihnout, než se kluci na chodbě zují a svlečou :lol:

NikysekR
Extra třída :D 10272 příspěvků 3 inzeráty 17.12.16 22:04

My to děláme tak, že po večeři jdeme dolů k babičce a mezitím Ježíšek donese dárky. Chlap to tam nachystá :D Letos už malej říkal, že půjdeme k babičce, aby Ježíšek mohl přinést dárky pod stromeček. Ale nesmíme prý zapomenout otevřít okno :lol:. Nezvoníme. Když přijdeme od babičky, už je naděleno.

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 17.12.16 22:04

A ještě prosím jak řešíte dárky, které vozíte další dny na návštěvy? Příp chodí návštěvy k vám a dáváte si s nimi? 25.12. k nám dorazí část rodiny a 26.my jedeme k dalším příbuzným. A nevíme jak to udělat s dárky pro ně, zda je dát pod stromeček všechny a říct že ty jsou pro tyhle a tyhle a dostanou je až je uvidíme, nebo je nechat schovaný a pak říct že je pro ně nechal někde stranou, když s námi nejsou 24.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama