Jak, kdy koupete miminko? Spánek 3měsíčního miminka..

Anonymní
23.9.21 16:29

Jak, kdy koupete miminko? Spánek 3mesicniho miminka..

Ahoj, holky :potlesk: :mavam:
Předem říkám, že se chci jen zeptat na to, jak to děláte vy, zda něco nedělám špatně (první miminko) a zda by to třeba jinak nevyhovovalo prckovi lépe. V žádném případě si nechci na mého malého stěžovat, jelikož si myslím že je opravdu hodný a nechá mě i vyspat. Každopádně se může stát že toho spánku bude více :D
Malý je od narození zvyklý, se každý den koupat, u toho dělá blbosti s tátou, namažeme, oblékneme do pyžamka, nakojim a jde se spinkat, většinou usne u kojení, jindy na rameni ale nemá problém usnout i sám v postýlce po chvilce. Nejdříve spal s námi v ložnici, ale jelikož v noci vydával zvuky, hekal a neustále se hýbal, přitom spal, vždy mě vzbudil a já posléze vzbudila jeho a on byl naštvany. Tak jsme ho už dali do vlastního pokoje a spíme, myslím si že i on, klidněji.
O co mi jde.. Všude čtu jak vaše miminka přes den spí, teda skoro nespi 8o to ten náš jr hrozný spac a říkám si, zda toho spánku přes den nemá moc ale když jsem mu zkusila sebrat spánek před koupáním, tak spal půl hodiny a třikrát se vzbudil a nemohl zabrat, bylo na něm vidět že opravdu ten spánek potřebuje, tal chci vědět zda je tu někdo kdo to má podobné a potom na to, jakým stylem koupete.. Takže…
Nás super den, když vše vyjde, vypadá asi takto - 7:00hod. Vstáváme, kojim, potom 1,5-2hodiny vydrží vzhůru a je ospalý, jde spibkat, většinou spí do dalšího kojení (kojení každé 3hodiny jak budík), 10-11 nakojim, zase 1,5-2hodinky vzhůru (hrajeme si, vaříme, uklizime, jedeme na nákup apod vždy v tomto čase kdy je vzhůru), spánek a zase v 15:00 kojení, 1,5-2hodinky vzhůru a spánek, a potom přichází ten večer ve kterém tapu…
Koupete vždy ve stejny čas? A jak toho docílíte. :D my koupeme různe, když vychází krmení na 19:00hodinu a dal, tak před tímto pokud vychází krmení na 18:00 tak ještě nekoupeme a koupe se až před 21:00hodinou. Vždy koupeme tak aby to vyšlo na kojení po třech hodinách, nebo vy koupete prostě každý den třeba v 19:00hodin a dáte mimcu najíst v 20:00 bez ohledu na to, zda ma jist az za hodinu, ci ma hlad a nebo ne? Ja se bojím, že když mu dám najíst dříve, nebude mít takový hlad, nenaji se a vzbudi se častěji. A co ten spánek před spaním, náš malý si musí aspoň na půl hodinky odpočinout, vzbudit se vykoupat a po hodině od toho spánku usíná, když si neodpocine je mrzuty, vaše dítě už před koupáním třeba dvě hodiny nespí?
Jinak v noci spí krásně, usne, vzbudi se kolem 1-3hodiny ráno jak kdy, a potom kolem 5-6 když vstává manzel do práce ho vzbudi, jen si ho vezmu k sobě do postele a spíme dal s nějakým utesovanim až do tich 7hodin. Občas se stane že nakojime, ale většinou to vychází v noci jen jednou poslední dobou. Takže si nestezuji, jen to koupání kazdy den g jiný čas mě zaráží :lol: diky za tipy, jak koupete a jak přes den spíte vy :palec: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4446
23.9.21 16:45

Prostě koupeme, jak to zrovna vyjde, když není zrovna moc hladová, moc ve špatné náladě nebo nespí, a je přibližně večer, neřeším, jak dlouho je po jídle nebo kolik je hodin. :think: Koupeme tak jednou za 3 dny a na kvalitu spánku to u nás vliv nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
23.9.21 17:01

My koupeme 3× týdně. Čas stejný nemáme, takže záleží jak vychází krmení. Ale zhruba mezi půl 7-8 je koupání, později už ne. Já mám nespavca, takže u nás se spí asi 3× za den po 30minutách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
23.9.21 17:09

Ty vole takový elaborát 😀
Kojím na požádání a hodiny nepočítám. První dva měsíce jsme koupali co dva tři dny. Teď už denně. Koupeme v 7 hodin, když to z nějakého důvodu nevyjde, tak prostě dřív nebo později. Nejpozději v 8 většinou spinká.
A fakt moc nevím, co jako řešíš, že to stálo za tolik slov 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4720
23.9.21 17:18

Moc to nestuduj a dělej to tak jako doteď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821
23.9.21 20:30

Dělej to tak, jak vám vyhovuje. Určitě nemá moc spaní, neboj ;). Ono se to taky často po 4m láme. My koupeme asi půl hodiny před tím, než má jít spát, ale je to každé den jindy, nám doma fungují bdělá okna. Což teda u vás taky, bych tak řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
23.9.21 21:12

Popravde taky moc nechapu proc to resis, to fakt potrebujes mit celej den naplanovanej presne na minutu??,koupu proste vecer nejak tak aby do 20;00 bylo vykoupano, nekdy to vychazi ze zacinam v 18:00 jindy zase 19;30.
vetsinou zacinam tak hodku po krmeni a ano po vykoupani dam zase prso jelikoz mimca maji i zizen takze i kdyby nemela zrovna hlad tak ale cucnout aspon na zizen dam, jinak ja tedy kojim na vyzadani a hodiny fakt pri nicem nesleduji…
a jen dodatek vim ze je to kazdeho vec ale ja musim…
pri ptecteni toho ze tri mesicni miminko si soupla do jineho pokoje kde spinka samo jen proto ze te budili jeho zvuky a pohyby??to snad ani neni mozny :think: tohle nejak nechapu a uz vubec nechapu jak ktomu muzes napsat ze je tak i mimi spokojenejsi, :zed: :zed: tak miminka jsou snad nejspokojenejsi u mamy ne? a ne samy v pokoji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
23.9.21 21:58

@leeeeeena souhlas se vším 💯

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
23.9.21 22:18

Když má hlad, dostane najíst, když chce spát, tak spí, koupe se tak jednou za tři dny, když se mi to hodí a mám po ruce pomoc - takže klidně v pravé poledne. Anebo když se zeblije jak amina :mrgreen:

Ale spát jinde, než já… bych se zbláznila, nevyspala… kolikrát potřebuje jen chytit za ručičku, nebo zašpuntovat dudlíkem.. a já zas potřebuju vidět zeleně blikající kontrolku monitoru dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4446
23.9.21 22:48
@Kacise píše: …Ale spát jinde, než já… bych se zbláznila, nevyspala… kolikrát potřebuje jen chytit za ručičku, nebo zašpuntovat dudlíkem.. a já zas potřebuju vidět zeleně blikající kontrolku monitoru dechu.

Nechtěla jsem tu do toho zabrušovat, ale mám to stejně, to bych tedy taky nedala, mít ji v jiné místnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 08:03

@Kolicek95 ano, dodržujeme bdělá okna a jsem moc ráda, že jsem tu našla někoho kdo to má stejne. On si někdy spánek protáhne, takže koupání každý den ve stejny čas je u nás zatím nereálný, jen si občas říkám že když jde spát v půl desáté, je to už dlouho ale kdybych ho dala spát v šest večer, tal jsme ve tři ráno vyspaly :D všude čtu jak jim děti spí pár minut přes den a prospi celou noc, holt každý prcek je jiný :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 09:55

No… tak pořád lepší, když paní po úvaze přesune mimčo do vlastního pokoje, myslím, že je to i zdravější varianta, než když spí děti ještě v osmi v manželské posteli… ale hodně mě udivuje, že v dnešní době opravdu ještě někdo koupe dítě JEDNOU ZA TŘI DNY 8o 8o 8o 8o já vím, že to jakože má svoje důvody, ale osobně bych tohle svým dětem nikdy neudělala. Jen si to představte, pokadíte se, máznete se na záda až, a jak to vyřešíte? Ošíšáte se jako vlhkým ubrouskem a pod vodu až za tři dny 8o 8o to nene… ale samozřejmě každého věc. Jen mě překvapilo, že toto se bere jakože ok, ale do mamky zde se pustila smršť za to, že její dítě spí spokojeně jinde, než v ložnici… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1227
24.9.21 10:29
@Anonymní píše:
No… tak pořád lepší, když paní po úvaze přesune mimčo do vlastního pokoje, myslím, že je to i zdravější varianta, než když spí děti ještě v osmi v manželské posteli… ale hodně mě udivuje, že v dnešní době opravdu ještě někdo koupe dítě JEDNOU ZA TŘI DNY 8o 8o 8o 8o já vím, že to jakože má svoje důvody, ale osobně bych tohle svým dětem nikdy neudělala. Jen si to představte, pokadíte se, máznete se na záda až, a jak to vyřešíte? Ošíšáte se jako vlhkým ubrouskem a pod vodu až za tři dny 8o 8o to nene… ale samozřejmě každého věc. Jen mě překvapilo, že toto se bere jakože ok, ale do mamky zde se pustila smršť za to, že její dítě spí spokojeně jinde, než v ložnici… :think:

A kde někdo z nás píše, že nechá dítěti špinavej zadek / šudlá ho pouze vlhčákem? Když je potřeba, šoupnu dítku příslušnou část těla pod sprchu a je po problému. Jednou denně zrovna ten zadek má pod vodou určitě. Ale neráchám ho komplet denně ve vaničce. Když není zpocený, poblinkaný, etc, není důvod. Jsem atopik a jestli je dítě po mně, tak je to alespoň nějaká prevence rozpuku ekzému.
A nemusí přeci hned spát v manželské posteli.. může mít svojí postýlku hned vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4446
24.9.21 10:39
@Anonymní píše:
No… tak pořád lepší, když paní po úvaze přesune mimčo do vlastního pokoje, myslím, že je to i zdravější varianta, než když spí děti ještě v osmi v manželské posteli… ale hodně mě udivuje, že v dnešní době opravdu ještě někdo koupe dítě JEDNOU ZA TŘI DNY 8o 8o 8o 8o já vím, že to jakože má svoje důvody, ale osobně bych tohle svým dětem nikdy neudělala. Jen si to představte, pokadíte se, máznete se na záda až, a jak to vyřešíte? Ošíšáte se jako vlhkým ubrouskem a pod vodu až za tři dny 8o 8o to nene… ale samozřejmě každého věc. Jen mě překvapilo, že toto se bere jakože ok, ale do mamky zde se pustila smršť za to, že její dítě spí spokojeně jinde, než v ložnici… :think:

Spuštění smršti si tedy představuju jinak, než se nad tím pár lidí pozastaví.

Ale naopak mě překvapuje, že právě v dnešní době, když už je tolik známo o tom, jak to příliš časté mytí kožní mikroflóře škodí, všude to dermatologové opakují, každé třetí dítě je atopik nebo má jiné podobné problémy, považuje někdo málem za týrání, když se malé miminko každodenně nekoupe.
Používám látkové plenky a až na záda se mi pokadila jednou a to v porodnici, kde byla ještě na jednorázovkách. Používám peran s vodou, vlhčené ubrousky ne, a ten zadek jí pochopitelně pod kohoutkem beru častěji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
24.9.21 14:58
@Anonymní píše:

Prosím vás..také koupu jednou za tři dny když není vedro a není dítě spocený..po kakání samozřejmě umyju pod tekoucí vodou jen znečištěnou část a nemusím ho kvůli tomu koupat celého..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat