Jak kojit když mám velké prsa,břicho a bolavou jizvu?

13.9.19 08:33

Jak kojit když mám velké prsa,břicho a bolavou jizvu

Už vážně netuším jak mám kojit. Malej se mi špatně dává k prsum. Myslím si, že by to nebyl takový problém kdybych neměla tak bolestivou jizvu. Nemůžu pořádně sedět ani ležet. Z boku to nejde ani v leze. Už sem zoufalá… Malému sou necelé 4 dny. Koupila sem dokonce včera už ruční odsavacku, ale je úplně k ničemu… dostanu z ní max 20ml za 45min snažení. Pořád to je opatlany a nekudy to asi musí téct. Jinak je to vyčerpávající… snad někdo poradite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6948
13.9.19 08:36

Pozvi si domů laktační poradkyni, je lepší když vás někdo uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 08:38

Byla tu včera midwife a jen říkala jak mu mám dávat prso k nosu a že se pak prisaje… A že má hlad. Ale dnes přijde jiná tak se ji na to chci zeptat. Jen sem myslela jestli nejsou nějaké tipy než přijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 08:40

@Sunny.Ami si ani ne 4 dny po porodu, očividně po sekci nečekej, že ti z těch prsou potecou hektolitry mléka. Chvilku to trvá než se nalejou. V klidu odsavej třeba 10-20min z každého prsa a hodně pij (vodu, meltu, čaje) ta jizva za pár dní se zlepší a pak to půjde lépe v leze na boku. :hug: bude to lepší neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
523
13.9.19 08:43

Taky mám větší prsa a v nemocnici poradili - sednout si a dát si na nohy polštář (třeba kojící nebo stačí obyčejný) a malou na něj položit a otočit na bok (čelem k sobě samozřejmě). Nebo ji takto položím a kojím i z boku. V leže se nám kojí dobře až teď, když povyrostla (5týdnů). Nemám ale jizvu, takže nevím jak moc vám to pomůže.. někdy ji musím prso v této poloze přidržovat chvilku než se chytne, ale jinak se takhle kojí dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12697
13.9.19 08:44
@Pidulka1991 píše:
@Sunny.Ami si ani ne 4 dny po porodu, očividně po sekci nečekej, že ti z těch prsou potecou hektolitry mléka. Chvilku to trvá než se nalejou. V klidu odsavej třeba 10-20min z každého prsa a hodně pij (vodu, meltu, čaje) ta jizva za pár dní se zlepší a pak to půjde lépe v leze na boku. :hug: bude to lepší neboj

4 dny po cisari jsem myslela, ze zgegnu. Pak se mi ulevilo. Dulezite je, aby ti pomahal manzel co to jde, aby sis odpocinula. Protoze to, jak rychle se hojis, dost zavisi od toho, kolik odpocinku mas. A vsechny vime, ze s nekolikadennim miminkem moc odpocinku clovek nemal obzvlaste pokud musi v noci vstavat.

Ja byt tebou zkusim prikrmovat UM, aby sis alespon na par hodin odpocinula. Je to kontroverzni napad, ale znam dost maminek, ktere to tak delaly a s kojenim problemy nakonec nemely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 08:48

@Pidulka1991

Prsa mám nalite, no spíš to jedno to je obrovský. To druhý je o něco menší, ale stejně z odsavacky to je bolestivý. Piju co to dá, masíruju a dávám si horké sprchy než začínám kojit. Jen malej se mi buď dusí nebo se s křikem odstrkuje a strka všude ručičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
13.9.19 08:57

Mě před odsavanim i kojenim hoďne pomohlo si dát na prsa nahratej polštářek z mikrovlnky. Ale taky mě to trvalo tak 14 dní než jsme se s malou sehráli a pomohla až laktacni poradkyně. Ukazala mi co a jak a dodala sebevědomí. V porodnici každej řekl něco jinýho a akorát stresovali. Takže vydrz a zkousej.
Zkus si nekde půjčit spíš elektrickou odsavacku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 09:06

@Sunny.Ami jestli jsou nalite, tak zkus trochu odstrikat a pak ho přílozit, může mu to tam téct moc rychle a nestíhá. Neboj to půjde a když ne, tak se taky svět nezbori :hug:.. Hlavně to chce klid, nejhorší je na to stres, i když se to jednoduše řekne. Je škoda zase dávat UM jestli máš mléka dost, to spíš můžeš střídat 1 přiložit podruhé přes stříkačku nebo z lahvičky MM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 09:07

@warita
Manžel pomáhá hodně. Jen v pondělí už de do práce a budu na to už sama. Žijeme v anglii a nikoho tu nemáme. Jinak já císaře nemám. Mám obrovsky nastrih, protože sem rodila od prasknutí vody 3 dny a ke konci sem byla už tak vyčerpaná že sem chvilkama ztrácela vědomí a malej byl tak obrovskej že to pro mě bylo nebezpečný. Dokonce byl ve špatné poloze. Takže ho museli otáčet klestema. Příšerny… museli sme podepsat spoustu papírů že kdyby jeden z nás umřel že je nebudeme žalovat. Manžel byl šílené vystresovanej, ale dal to na výbornou. Já měla šílené bolesti a epidural sem si nechala píchnout až když malej tlačil na pánev. Takže mě nastrihli co to jen šlo- mám nastrizenou i pravou stranu zadku abych pak jen zatlacila. Malej vážil 3705g a je to dlouhan. Nechápu jak se mi tam vešel. Ale pak když mi ho dali… úžasný pocit. Podruhé v životě sem se zamilovala :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12697
13.9.19 09:11
@Sunny.Ami píše:
@warita
Manžel pomáhá hodně. Jen v pondělí už de do práce a budu na to už sama. Žijeme v anglii a nikoho tu nemáme. Jinak já císaře nemám. Mám obrovsky nastrih, protože sem rodila od prasknutí vody 3 dny a ke konci sem byla už tak vyčerpaná že sem chvilkama ztrácela vědomí a malej byl tak obrovskej že to pro mě bylo nebezpečný. Dokonce byl ve špatné poloze. Takže ho museli otáčet klestema. Příšerny… museli sme podepsat spoustu papírů že kdyby jeden z nás umřel že je nebudeme žalovat. Manžel byl šílené vystresovanej, ale dal to na výbornou. Já měla šílené bolesti a epidural sem si nechala píchnout až když malej tlačil na pánev. Takže mě nastrihli co to jen šlo- mám nastrizenou i pravou stranu zadku abych pak jen zatlacila. Malej vážil 3705g a je to dlouhan. Nechápu jak se mi tam vešel. Ale pak když mi ho dali… úžasný pocit. Podruhé v životě sem se zamilovala :srdce:

proc si nepozadala o cisare, tohle zni jako totalni horor.

No, dobre, je to jizva po nastrihu, to je v podstate jedno, jaka te boli jizva. Nemuzete si pozvat nekoho na vypomoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
13.9.19 09:12

Tak hlavní je klid (vím, že mě teď máš chuť zabít). Když nebudeš v klidu, nebude se ti spouštět mléko.
Najdi si polohu, ve které chvíli vydržíš, asi pololeh/polosed s hodně podloženými zády. Vyzkoušej si to párkrát bez miminka. Já jsem třeba musela kojit v sedě, jizva nejizva, jinak mi to prostě nešlo.
Malého zaviň před kojením do pleny, aby ti nestrkal všude ručičky. Ze začátku je nejlepší, když ti někdo pomůže a tu zavinutou housenku ti podá, než se sama napolohuješ na kojení. Potom malému podej prso, dej pozor ať nemáš ruce u bradavek. Můžeš předtím zkusit odstříknout rukou, třeba jen aby se objevila na bradavce kapka.
Vynikající je kojicí polštář MyBrestFriend, mně moc pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6948
13.9.19 09:15

Teda to jsi si užila.
Pokud máš hodně mlíka a moc nelitá, zkus je opravdu nejdřív trochu odstříkat. Může opravdu být velký proud. s tím sezením to je blbý, nějakou pořádnou podložku to chce takovou s tou dírou uprostřed myslím. hlavně si najdi nejdříve ty polohu aby Ti to vyhovovalo co nejméně bolelo a pak malého teprve k sobě. POkud ty se budeš kroutit a bode bolet spodek malej to pozná a bude nervozní a pak se špatně chytne.
Hlavně se neboj, je to brzo a určitě si to za pár dní sedne.
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
13.9.19 09:30

Jizvu si zkus mazat mateřským mlékem a bi-oilem. Dělat si koupele s heřmánkem. Také jsem byla hodně nastrihnuta a tu bolest nezapomenu. Brzy se to ale zahojí a až budeš racionálně přemýšlet a ne jen o bolesti půjde to o hodně lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 09:31
@warita píše:
proc si nepozadala o cisare, tohle zni jako totalni horor.No, dobre, je to jizva po nastrihu, to je v podstate jedno, jaka te boli jizva. Nemuzete si pozvat nekoho na vypomoc?

Císaře dělat chtěli až když by nepomohlo otočení miminka. Prý by to bylo hodně nebezpečný… no horror to byl. Ale máme krásného a zdravého syna. Tak nelituju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama