Jak komunikovat po potratu?

Anonymní
30.11.19 21:14

Jak komunikovat po potratu?

Zdravím, potřebuju poradit co mám dělat, když si chci promluvit s přítelem o pocitech po potratu, se on tvrdí že není o čem. Je mi 22 a jsem 5 týden po potratu v 17 TT., Který jsem podstoupila ze zdravotních důvodů kvůli omezené funkčnosti ledvin. Dítě bylo neplánované - z mé strany chtěné, z přítelové neutrální. Celé šestinedělí mám být doma a jsem, protože byli komplikace od krvácení až po laktaci prsou. A celou dobu jsem na tom fyzicky i psychicky dost blbě. A i přes 3 moje snahy o to aby jsme si promluvili o tom co se stalo ATP..( prostě se chci jen „vyspovídat“). tak mi přítel vždy řekne větu typu, „není se o čem bavit, dítě není smiř se s tim“, " jsi měsíc doma a furt jen ležíš a nemluvíš tak uklid ".. A vzhledem k tomu, že kamarádky nemám a rodiče to neví protože se jim to bojím říct, tak nevím jak mám na to reagovat, protože sama teď jsem že všeho zmatená a vlastně se cítím trošku od všeho odstrčeně. Nevíte někdo jak na chlapy v tomto období mluvit? Třeba někde dělám chybu. Nicméně předem děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.11.19 21:16

Rozchod. Ber to jako „znamení“ nebo „osud“. Ten chlap je blb a rodinu bych s ním nechtěla. A je mi líto té tvoji ztráty :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 21:20

Byla jsem na indukovaném potratů v 19. tt a můj manžel mě vždycky vyslechl, když jsem si o tom potřebovala promluvit, objal mě, když jsem plakala. Dost mi teda pomohl i klinický psycholog. Každopádně bych v tvé kůži dost uvažovala nad tím, jestli má váš vztah smysl, když tě v tak těžké chvíli partner nedokáže podpořit.

• Nahlásit
  • Citovat
30.11.19 21:20
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebuju poradit co mám dělat, když si chci promluvit s přítelem o pocitech po potratu, se on tvrdí že není o čem. Je mi 22 a jsem 5 týden po potratu v 17 TT., Který jsem podstoupila ze zdravotních důvodů kvůli omezené funkčnosti ledvin. Dítě bylo neplánované - z mé strany chtěné, z přítelové neutrální. Celé šestinedělí mám být doma a jsem, protože byli komplikace od krvácení až po laktaci prsou. A celou dobu jsem na tom fyzicky i psychicky dost blbě. A i přes 3 moje snahy o to aby jsme si promluvili o tom co se stalo ATP..( prostě se chci jen „vyspovídat“). tak mi přítel vždy řekne větu typu, „není se o čem bavit, dítě není smiř se s tim“, " jsi měsíc doma a furt jen ležíš a nemluvíš tak uklid ".. A vzhledem k tomu, že kamarádky nemám a rodiče to neví protože se jim to bojím říct, tak nevím jak mám na to reagovat, protože sama teď jsem že všeho zmatená a vlastně se cítím trošku od všeho odstrčeně. Nevíte někdo jak na chlapy v tomto období mluvit? Třeba někde dělám chybu. Nicméně předem děkuji za reakce.

Zkusila bych to ještě jednou si s nim promluvit, ale holka… utíkej. I chlap se umí vcítit do ženy, nemáš ted lehke období, za to máš chlapa co ti v tomto období ocividne není žádnou oporou. Rozešla bych se s nim. Přeji Ti ať to zvládnes, věřim, že to musí byt strasne… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
416
30.11.19 21:23

A s ním si chtěla mít dítě? To je necita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13572
30.11.19 21:23

Viděla bych to jako znamení a další dítě si s nim nedělala. Když není schopný tě podržet teď, v nejhorším, jakou ti může oporou v budoucnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
30.11.19 21:24

Myslim, ze je tu uzavrena skupina Prazdna naruc, holky tam by ti mohly pomoci. Je mi to moc lito :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 21:24
@Bubla Bůčková píše:
Rozchod. Ber to jako „znamení“ nebo „osud“. Ten chlap je blb a rodinu bych s ním nechtěla. A je mi líto té tvoji ztráty :,(

Doufám že snad takhle daleko to nedojde. Jsme spolu 4 roky.. ale něco na tom bude. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.11.19 21:27
@AnnieTRoj
@AnnieTRoj píše:
A s ním si chtěla mít dítě? To je necita.

Jsem asi blbá ale ano.. jsme spolu 4 roky a i přes otěhotnění přes antikoncepci jsem si o to těhotenství užívala a měla jsem z toho radost

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.11.19 21:28
@Anonymní píše:
Byla jsem na indukovaném potratů v 19. tt a můj manžel mě vždycky vyslechl, když jsem si o tom potřebovala promluvit, objal mě, když jsem plakala. Dost mi teda pomohl i klinický psycholog. Každopádně bych v tvé kůži dost uvažovala nad tím, jestli má váš vztah smysl, když tě v tak těžké chvíli partner nedokáže podpořit.

To upřímně závidím, taky bych si takovou oporu teď přála.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
5931
30.11.19 21:30

Já před 12 lety potratila ve 12. týdnu, bylo mi 20 a blížil se Štědrý den, hodně jsme brečela a můj muž mě tehdy vždycky objal a nechal vyplakat. Ani jeden jsme o tom moc nemluvili, jen jsme čekali, až se budeme moct snažit dál. Chlapi na to mluvení moc nejsou, ale mohl by alespoň mlčet a nechat tě si to oplakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17962
30.11.19 21:32
@Anonymní píše:
Doufám že snad takhle daleko to nedojde. Jsme spolu 4 roky.. ale něco na tom bude. :(

Tvuj pritel je buran a hulvat, nebyla bych s nim. Takhle se normalni chlap nechova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 21:36
@Eemii píše:
Tvuj pritel je buran a hulvat, nebyla bych s nim. Takhle se normalni chlap nechova.

Docela mě děsí kolik názoru tu je pro to abych se s ním rozešla.. asi na tom něco bude.. nicméně děkuju :?

• Nahlásit
  • Citovat
7787
30.11.19 21:37

Tohle bych doma nechtěla. Promiň, ale je to vůl. Bezcitnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 21:45

Mama kdysi cekala dvojcata, jedno se prestalo vyvijet tak o nej tusim 21tydnu prisla… chlap s ni nemluvil asi 14 dnu, ale on z toho byl totalne rozbouranej, kdzy za nim prisla tak hned mizel do dilny nebo sel stipat drivi, ale aby ji rekl ze se vali a ze ma uklizet to vubec, ale jednou se na ni utrhl, ze se moc premahala a zabila jeho dite…treba to taky bere jako ztratu a nekomunikace je pro nej forma truchleni, ja bych to na rozchod hned nevidela a pockala jestli zacne mluvit on, ted to mas jak prast nebo uhod, pockat az zacne mluvit a pak se rozhodnout.. Chlapi jsou v tomdle obcas netykavky, me silene bolel zub, muj mi rekl at si dam panaka, prasek a jdu si lehnout, rano me vezl k zubari a kdyz pak slysel jak rozsahleh zanet sem tam mela tak si sypal popel na hlavu

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama