Jak komunikovat s partnerem?

Anonymní
27.10.19 10:50

Jak komunikovat s partnerem

Jdu si pro radu. Pripada mi, ze je manzel z jine planety. Predtim, nez jsme meli deti, to nebyl zadny problem, ale ted je. Asi jsme predtim holt nezazili zadnou poradnou krizi, i kdyz jsme si to mysleli. Po porodu prvniho jsem zjistila, ze manzel je absolutne netecny k mym potrebam. Sam je jako skala, nic ho neporazi, vsechno zvladne. Do te miry, ze me ted nedavno v noci ani neprobudil, kdyz dostal ledvinovou koliku, a malem tu bolesti omdlel na chodbe. Nastesti jsem byla vzhuru kvuli malemu a zavolala mu rychlou. Nenecha se o sebe starat, vsechno odmita. Kdyz se neco deje mne, nemuzu pocitat se zadnou peci. Ted uz pres tyden obe deti stunou, me sklatila chripka a vycerpanim padam. On si tu cele sny sedi u stolu, kouri e-cigaretu a cte si v telefonu zpravy. Tak jsem mu tu nechala jecici deti a utekla aspon na zahradu. Jsem ruda vzteky, triskam vecmi, rvu na deti. Muz se na to chvili dival a pak vzal starsiho a nekam odjeli autem. Netusim kam. Rict si o pomoc neni k nicemu. Komunikovat nejde. Jakmile se dopustim sebemensi kritiky jeho osoby, urazi se a udela mi neco takoveho. Ne ze by byl lenoch, doma pomuze, uklidi, uvari. Posledni dobou si i ty deti obcas vezme. Ale nekdy me desi pomysleni, ze bych na nej treba ve stari musela byt odkazana. Stacilo mi to v tehotenstvi, kdy jsem musela cele mesice lezet a z nej jsem videla jenom zada u pocitace. Mate doma nekdo neco podobneho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15492
27.10.19 11:14

Jasně, otevřeně srozumitelně, bez manipulace.

POjmenovávat svoje potřeby, nečekat že umí telepatii.

Chválit a oceňovat cokoliv co se ti líbí a co ti vyhovuje

Nevyčítat, nekárat, nevést litanie - pokud je s něčím problém, tak to popsat tak, že mluvíš o tom, co daná věc vyvolává v tobě, ne co by měl dělat.

Konkrétní postupy najdeš třeba v téhle knize, co jde stáhnout

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

A na běžný vypovídání se a postěžování si hledej nějakou kamarádku, bude to jednodušší pro všechny zapojené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.19 11:17

Bude líp

Vydrž, bude líp. Je potřeba se naučit s chlapem zacházet.
1. Je to tvor ješitný - zvládne vsechno sám a o pomoc si neřekne, i kdyby měl zemřít.
2. Sám od sebe pomoc nenabidne.
Co s tím:
Základní předpoklad úspěchu je vědět, ze Ti to nedělá schválně, ale proto, ze to jinak neumí. Chlapi přemýšlejí jinak, než my. Ne hůř, ne líp - jinak.
Pokud chceš dobře vycházet s chlapem, je potřeba mu říci přímo a přesně co od nej potřebuješ.
Pokud chceš, aby byl spokojený, je potřeba ho chválit. Na každém se dá najít něco, co se dá pochválit. Chlap se chválí za to, ze je schopný a chytrý.
Další možnost, jak udělat chlapovi dobře je požádat ho o radu. Chlapi obecně hrozné rádi radí. A hned je ho za co pochválit.
Jsem hodně let vdaná a máme hezké manzelstvi.
Moje rada je vyzkoušená😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 11:22

@Ou To zni tak krasne jednoduse, ale mne obcas prijde, ze ty slova neplni svuj ucel. Tohle vsechno, co pises, mam nastudovane. On si to vyslechne, rekne, ze k tomu nema co rict, a nic se nezmeni. Fakt me stve, ze musim unavou takhle vylitnout, aby se neco zacalo dit. A to naposledy, kdyz takhle nafofr odjeli, tak mi volali za 3 hodiny z druheho konce republiky. Prej vejlet :pocitac: Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
1931
27.10.19 11:23
@Dlouhá punčoška píše:
Vydrž, bude líp. Je potřeba se naučit s chlapem zacházet.
1. Je to tvor ješitný - zvládne vsechno sám a o pomoc si neřekne, i kdyby měl zemřít.
2. Sám od sebe pomoc nenabidne.
Co s tím:
Základní předpoklad úspěchu je vědět, ze Ti to nedělá schválně, ale proto, ze to jinak neumí. Chlapi přemýšlejí jinak, než my. Ne hůř, ne líp - jinak.
Pokud chceš dobře vycházet s chlapem, je potřeba mu říci přímo a přesně co od nej potřebuješ.
Pokud chceš, aby byl spokojený, je potřeba ho chválit. Na každém se dá najít něco, co se dá pochválit. Chlap se chválí za to, ze je schopný a chytrý.
Další možnost, jak udělat chlapovi dobře je požádat ho o radu. Chlapi obecně hrozné rádi radí. A hned je ho za co pochválit.
Jsem hodně let vdaná a máme hezké manzelstvi.
Moje rada je vyzkoušená😉

Takovou ženu jsem si vždycky přál :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
27.10.19 11:24
@Anonymní píše:
@Ou To zni tak krasne jednoduse, ale mne obcas prijde, ze ty slova neplni svuj ucel. Tohle vsechno, co pises, mam nastudovane. On si to vyslechne, rekne, ze k tomu nema co rict, a nic se nezmeni. Fakt me stve, ze musim unavou takhle vylitnout, aby se neco zacalo dit. A to naposledy, kdyz takhle nafofr odjeli, tak mi volali za 3 hodiny z druheho konce republiky. Prej vejlet :pocitac: Zakladatelka.

Taky bych zdrhl, kdybys chytla hysterickej záchvat.

Zkus sem napsat, co mu třeba řekneš a on na to nezareaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.19 11:27
@Anonymní píše:

Ber to tak, že manželem a otcem se nikdo nerodí. To se člověk holt musí naučit. A jediný styl je pokus-omyl.
Vydrž, pořád si říkej, ze Ti to nedělá schválně, ale z neznalosti a nevědomosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17281
27.10.19 11:30

@Dlouhá punčoška Tak to si neumím představit, v jaké nevědomosti teda žije, když je žena nemocná a jemu je to jedno, čumí do telefonu a hulí…to není nevědomost, to je sobec a ignorant…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.19 11:33

@Monchichik
Už jsem to zmiňovala nahoře. “Miláčku,, není mi dobře. Můžeš mi, prosím, uvařit caj a namazat chleba s máslem a sýrem. Dětem jsem jídlo dala, mohl by jsi je vykoupat a dát spát. Díky. Jsi nejlepší.”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17281
27.10.19 11:35

@Dlouhá punčoška A když neslyší ani na tohle…nevěřím, že tohle nezkoušela jako první než začala být nepříjemná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 11:38

@Tomkins Treba takhle: Milacku, pamatujes si, jak jsme onehdy byli se starsim na vylete sami a ty jsi hlidal miminko? Vidim, ze to starsimu moc prospelo, je klidnejsi, vic se mazli, uz neni tak vztekly, netrapi mladsiho. Tak jsem si rikala, jestli by to neslo nekdy zopakovat, idealne treba pravidelne. Co treba o vikendu, vzdycky jeden den? Nebo jak by se to hodilo tobe? Co bys navrhoval? Myslim si, ze by to pomohlo nam vsem. On: Hm. Ale delam na smeny. (Uz nikdy se to nezopakovalo.)
Mam silu tyhle veci protlacit jednou, dvakrat, ale nezvladnu to cele tahnout sama. V cem delam chybu? Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
1931
27.10.19 11:45
@Anonymní píše:
@Tomkins Treba takhle: Milacku, pamatujes si, jak jsme onehdy byli se starsim na vylete sami a ty jsi hlidal miminko? Vidim, ze to starsimu moc prospelo, je klidnejsi, vic se mazli, uz neni tak vztekly, netrapi mladsiho. Tak jsem si rikala, jestli by to neslo nekdy zopakovat, idealne treba pravidelne. Co treba o vikendu, vzdycky jeden den? Nebo jak by se to hodilo tobe? Co bys navrhoval? Myslim si, ze by to pomohlo nam vsem. On: Hm. Ale delam na smeny. (Uz nikdy se to nezopakovalo.)
Mam silu tyhle veci protlacit jednou, dvakrat, ale nezvladnu to cele tahnout sama. V cem delam chybu? Zakladatelka.

@Dlouhá punčoška ti to vysvětlí. Ta ženská je dokonalá. Umí to napsat líp, než já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 11:46

@Dlouhá punčoška Tvoje rada je často funkční, ale jen proto, že opravdový muž je dnes hodně vzácné zboží a žena se většinou musí spokojit s nějakou jeho karikaturou. Skutečný muž nepotřebuje, aby mu žena říkala, co má dělat, a už vůbec nepotřebuje její povzbuzení, nebo nedej bože pochvalu. / Ale zkusit to zakladatelka může a třeba to zabere. Dobrý pocit z toho ale bude mít sotva.

• Citovat
  • Nahlásit
17111
27.10.19 11:48
@Anonymní píše:

A co treba: Tenhle vikend mas volno, potrebuju, abys hlidal mladsiho? Dekuju. :think: :think:…ja kdybych doma zacala tak zesiroka, tak se muz „ztrati“ v pulce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 11:50

@Tomkins Po zdarile akci samozrejme nasleduji ovace a dalsi pripominani dosazenych uspechu. Ja uz si nekdy fakt pripadam jak nejaka k*va. Prestava me to bavit. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat