Jak komunikovat s vyčerpaným přítelem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.11.21 12:58

Jak komunikovat s vyčerpaným přítelem

Ahoj holky, jsem trochu nešťastná poslední dobou a jdu si pro radu…raději jako anonym.

S přítelem jsme spolu něco přes 2 roky, přičemž rok spolu bydlíme. Vztah hodnotím jako velmi hezký, vše mezi námi funguje. Sex, smějeme se spolu, rozumíme si. Partner o mě hodně bojoval od začátku, vlastně jsem kvůli němu odešla z předešlého vztahu a on to samé.

Abych nastínila problém. Partner byl od začátku velký introvert, což mě na jednu stranu hodně přitahovala, dostat se mu do hlavy, ale v poslední době mě to začíná vadit. Vím, že vztah se časem dostane do klidných kolejí, nemám s tím problém. Ale přítel má poslední měsíc šílené období. Například mu něco nejde opravit na báwu a má kvůli tomu zkažený třeba 4 dny. Je protivný, nic ho nebaví. Prostě jakmile něco nejde nebo nefunguje, nemá vůbec iniciativu a chuť se trochu zasmát. Já tohle nechápu. Když mi něco nejde tak to prostě nejde, nenechám si tím zkazit náladu na několik dní. On se mi pak vždy omluví, že ví, že je protivný ale že takový prostě je. Problém je že v tomhle čase semnou ani nijak extra nemluví. Já ho nechávám se vybručet ale po pár dnech mě to štve, že je furt takhle nabubřelej. Nemá chuť semnou nikam na výlet, nic. Ptám se ho jak ho můžu rozveselit, on mi říká, že je v pohodě. Tyhle nálady má dost často, ale poslední dobou se to stupňuje. Mluvím a mluvím a on mi neodpovídá. Připadám si jako blbec. Dnes jsem se ho už zeptala jestli mě přestal milovat, tak ať mi to prostě řekne, nebo že nechápu proč je takový. On mi odpověděl jak vůbec můžu něco takového říct. Mě to pak mrzí, ale já se takhle necítím dobře. Dozadovat se ho o trochu pozitivního přístupu. On byl takový vždycky, ale dokud jsme spolu nebydleli a já jsem mu třeba odepsala, víš co já už na to nemam na ty tvoje nálady…hned zpanikařil a snažil se vše uklidnit. Teď ale jak mě má doma, mám pocit že zpohodlněl, že ví, že se nemusí hned omlouvat, že chce prostě klid. On nemá moc přátel, nikam nechodí. Hodně sil investuje do stavení našeho baráku, což dělá sám. Já bych mu strašně ráda pomohla ale on mě nenechá. Před časem mi zjistili takovou blbou nemoc a od té doby nesmím vzít ani nic těžkého do ruky. Ja vim, že mě miluje…Nevím, proč jsem to řekla. Stará se o me neuvěřitelně, finančně, psychicky…ale sakra…proč semnou nemůže normálně komunikovat když má tyhle své dny. Ptala jsem se ho i jestli toho na něj není opravdu moc. Že najmeme stavaře, že si najdu nějakou brigádu alespoň. Ne…on chce vše zvládnout sám, a po mě chce abych jen odpočívala. Ale já mám pocit že to psychicky nezvládá sám…a já nevím prostě jak mu pomoci když mi porad tvrdí, jak je vše fajn. Když chci jít na výlet, protože jsme spolu dlouho nikde nebyly, tak má strach, že zase omdlím (což se v minulosti stalo) nebo mi říká že by strašně rád ale že musí zaizolovat barák než bude zima. My teď bydlíme v baráku hned vedle toho co stavíme. A on jde každý den do práce, z prace jde do zimy sám stavět barák a pak jde do garáže cvičit fitko (dělá to roky). Večer se semnou pomlazí, koukáme na film tak že mě objímá a celou dobu hladí ale moc si toho neřekneme. A takhle každý den.

Já vím, že je unavený a že je toho na něj moc. Ale sakra, jak mu mám pomocí, když mě nic nenechá a ani semnou nemluví? Přestávám se v tom vztahu cítit dobře a i jsem mu to řekla. On měl slzy v očích a říkal, že mě miluje. Ale já s ním chci prostě více komunikovat a pomáhat mu. On mi řekne jak je šťastný že přijde domů a má každý večer teplou večeři, uklizeno…ale ja myslím ze to není dost co dělám…chci být jeho opora I když je unavenej sakra…

Strašně ráda bych slysela Vaše dojmy, velmi ráda i od muže…určitě dělám něco špatně I já, ale co…?

Děkuji moc…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2064
15.11.21 13:04

Chápu to správně, že Ty nepracuješ, jsi jen doma? Zatímco on pracuje a po práci běží na druhou šichtu na stavbě?
Ten jeho přístup ke komunikaci není asi ideální, ale žijete dost v jiných světech a je možný, že si ani tak moc nemáte co říct. On pracuje, buduje, opravuje si auto - soustředí se na hmatatelné cíle. Nějaké výlety a vykládání jsou mu asi u zadku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
15.11.21 13:11

Když víš, co je důvod jeho špatné nálady, tak proč do něj začneš ještě šít s tím, že tě určitě nemiluje a podobně? :roll: Na to bych taky neměla náladu. Sama píšeš, že víš, že je takový a stejně si sebestředná a vztahovačná a děláš zbytečně další dusno. Nech ho prostě být, nedokážeš chvíli mlčet a nechat ho dýchat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.21 13:11

Chudák chlap, dej mu pokoj. Připadás mi nevdecna a rozmazlena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 13:15
@Freeandwild píše:
Chápu to správně, že Ty nepracuješ, jsi jen doma? Zatímco on pracuje a po práci běží na druhou šichtu na stavbě?
Ten jeho přístup ke komunikaci není asi ideální, ale žijete dost v jiných světech a je možný, že si ani tak moc nemáte co říct. On pracuje, buduje, opravuje si auto - soustředí se na hmatatelné cíle. Nějaké výlety a vykládání jsou mu asi u zadku…

Tak to není, my si rozumíme velmi. Na ty výlety jsme spolu chodili než jsem onemocněla, on má moc rád přírodu jako já. Spíš teď na to asi není čas a nebo má strach, že to nezvládnu.

Ano, on dělá tohle vše a já jsem doma. Jak jsem psala, mám zajištěnou blbou nemoc cca rok a aktuálně řešíme invalidní důchod. Jsem v neschopnosti, ale já se s ním porad hádám, že alespoň nějakou brigádu bych zvládla mu pomoci. On prostě nechce, chce abych byla doma v klidu, že vše zvládne sám. Má o mě velký strach, já jsem opravdu omdlévala za volantem atd…mnohokrát záchranka do nemocnice. Ale já sama se bojím, že on tohle nemůže sám zvládnout. Věřím v něj, ale vidím jak je unaveny a jak se to promítá na našem vztahu. A já mu opravdu podstrojuji co nejvíce to jde a on je takhle šťastný. Jídlo, svačiny…jak přijde z fitka má na stole oblíbenou whisky.. a on mi řekne že jsem nejlepší ženská na světě…ale pak je toho na něj moc a je strašně unavenej, pesimistickej a jeho nálada se odráží i na mě, na nás. A já to chápu, ale on si musí vše prostě udělat sám. On je tenhle typ. Nedáme auto do servisu, protože to zvládnu sám. A on to fakt zvládne, ale s miliony nervama…střechu udělám sám, podlahy…vše sám. My máme peníze on nechce lidi protože nevěří že to udělají tak dobře jako on. Ale pak je takhle vystavenej I citově…Nevím, jestli je to tak dobře. Kolikrát I třeba vidí že mi není večer dobře a je nastvanej že jsem nelezela a vařila mu. Ale tak to už bych mu opravdu nepomohla vůbec…

Mrzí mě to, nechci do něj ryt, vím, že dělá maximum…moc mě ale mrzi když semnou nemluví…

• Citovat
  • Nahlásit
765
15.11.21 13:17
@Anonymní píše:
Tak to není, my si rozumíme velmi. Na ty výlety jsme spolu chodili než jsem onemocněla, on má moc rád přírodu jako já. Spíš teď na to asi není čas a nebo má strach, že to nezvládnu.

Ano, on dělá tohle vše a já jsem doma. Jak jsem psala, mám zajištěnou blbou nemoc cca rok a aktuálně řešíme invalidní důchod. Jsem v neschopnosti, ale já se s ním porad hádám, že alespoň nějakou brigádu bych zvládla mu pomoci. On prostě nechce, chce abych byla doma v klidu, že vše zvládne sám. Má o mě velký strach, já jsem opravdu omdlévala za volantem atd…mnohokrát záchranka do nemocnice. Ale já sama se bojím, že on tohle nemůže sám zvládnout. Věřím v něj, ale vidím jak je unaveny a jak se to promítá na našem vztahu. A já mu opravdu podstrojuji co nejvíce to jde a on je takhle šťastný. Jídlo, svačiny…jak přijde z fitka má na stole oblíbenou whisky.. a on mi řekne že jsem nejlepší ženská na světě…ale pak je toho na něj moc a je strašně unavenej, pesimistickej a jeho nálada se odráží i na mě, na nás. A já to chápu, ale on si musí vše prostě udělat sám. On je tenhle typ. Nedáme auto do servisu, protože to zvládnu sám. A on to fakt zvládne, ale s miliony nervama…střechu udělám sám, podlahy…vše sám. My máme peníze on nechce lidi protože nevěří že to udělají tak dobře jako on. Ale pak je takhle vystavenej I citově…Nevím, jestli je to tak dobře. Kolikrát I třeba vidí že mi není večer dobře a je nastvanej že jsem nelezela a vařila mu. Ale tak to už bych mu opravdu nepomohla vůbec…

Mrzí mě to, nechci do něj ryt, vím, že dělá maximum…moc mě ale mrzi když semnou nemluví…

v tom pripade je uplne svatej nebo si tu zase nekdo honi ego, coz mi pripada jako pravdepodobnejsi varianta :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 13:18
@PanenkovaMakova píše:
Když víš, co je důvod jeho špatné nálady, tak proč do něj začneš ještě šít s tím, že tě určitě nemiluje a podobně? :roll: Na to bych taky neměla náladu. Sama píšeš, že víš, že je takový a stejně si sebestředná a vztahovačná a děláš zbytečně další dusno. Nech ho prostě být, nedokážeš chvíli mlčet a nechat ho dýchat?

Miluji tyhle závěry a škatulkování…problém je, že on mi říká, že není ubaveny, že vše zvládne sám…

Nemusíte hned na mě útočit. Já ho Miluji a chci mu pomoci. Ano, to byla opravdu chyba mu říci, že mě nemiluje…

Přemýšlím nad tím. Mám se mu večer nějak omluvit nebo tedy mlčet?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 13:20
@JitulkaJ píše:
v tom pripade je uplne svatej nebo si tu zase nekdo honi ego, coz mi pripada jako pravdepodobnejsi varianta :lol: :lol:

Kdo si honí ego? Svatej není určitě…

Když nechcete poradit, neprispivejte…

Co je s vámi lidi, fakt.

• Citovat
  • Nahlásit
483
15.11.21 13:27
@Anonymní píše:
Miluji tyhle závěry a škatulkování…problém je, že on mi říká, že není ubaveny, že vše zvládne sám…

Nemusíte hned na mě útočit. Já ho Miluji a chci mu pomoci. Ano, to byla opravdu chyba mu říci, že mě nemiluje…

Přemýšlím nad tím. Mám se mu večer nějak omluvit nebo tedy mlčet?

Jaký škatulkování?
A co, že si to chce udělat sám? Jsou lidi, kteří si chtějí vše dělat sami, protože ostatní to tak dobře neudělají. A že je unavenej, no jasně, když je tak tvrdohlavej a nenechá si pomoct. Na to musí přijít sám, že čas je to nejvíc, co máme.

Nech ho být, sám ti říká, že je spokojený jak je. Udělej mu večeři, večer koukněte na film a přestaň ho pořád bombardovat otázkami a mluvením. On chce po příchodu domů vypnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
15.11.21 13:28
@Anonymní píše:
Kdo si honí ego? Svatej není určitě…

Když nechcete poradit, neprispivejte…

Co je s vámi lidi, fakt.

promin, ale tvoje historky se mi zdaji trochu neuveritelne, nerealne, jak z pohadky o naivni princezne… pokud takto skutecne zijete, hledas problemy, kde nejsou a nudis se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
15.11.21 13:29

Teda… Ste sa do nej niektori pustili…

Ja to teda vidim inak, ale pacit sa ti to, zakladatelka, nebude. Proste sa k sebe nehodite :nevim: prepac

Tebe ten kontakt, povidani, normalna spolocenska interakcia s nim chyba uz teraz a bude to len a len horsie. Fakt to nie je o baraku a pokazenom aute, on je proste taky. A nezmeni sa. Aspon nie dhodobo.

Ty mas dve moznosti: 1) ber ho taky, aky je (ale toasi nezvladnes), 2) chodte kazdy svojou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 13:32
@JitulkaJ píše:
promin, ale tvoje historky se mi zdaji trochu neuveritelne, nerealne, jak z pohadky o naivni princezne… pokud takto skutecne zijete, hledas problemy, kde nejsou a nudis se

Co je nereálné? Vůbec Vám nerozumím…
Proč by náš vztah neměla být pravda proboha. On dokonalej určitě není.

Ale v jednom máte pravdu, asi opravdu zbytečně hledám problémy…

Jen mi bylo líto, že semnou občas nekomunikuje…

• Citovat
  • Nahlásit
1339
15.11.21 13:32

My holky, kdyz mame sve dny, taky jsme protivné, nikdo na nás nesmí mluvit, vše na se*e. Proste kdyz víš, že má tyhle stavy, tak ho nechej. Přejde to a třeba se to postupně zlepší. A pokud je to pro tebe neúnosné, tak si o tom v klidu promluvte. Vysvetli mu všechno a uvidíš sama. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21105
15.11.21 13:34
@Anonymní píše:
Co je nereálné? Vůbec Vám nerozumím…
Proč by náš vztah neměla být pravda proboha. On dokonalej určitě není.

Ale v jednom máte pravdu, asi opravdu zbytečně hledám problémy…

Jen mi bylo líto, že semnou občas nekomunikuje…

což se nezmění a bude to spíš eskalovat a tobě to bude vadit víc a víc. Takže bych si s ním sedla, nalila vínko a probrala to s ním. Že je to pro tebe důležité, že mu i chceš v rámci svých možností pomáhat atd. Pokud na to nebude reagovat, tak se obávám, že se nic nezmění a v případě dítka získáte další a další třecí plochy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 13:37
@jaia00 píše:
Teda… Ste sa do nej niektori pustili…

Ja to teda vidim inak, ale pacit sa ti to, zakladatelka, nebude. Proste sa k sebe nehodite :nevim: prepac

Tebe ten kontakt, povidani, normalna spolocenska interakcia s nim chyba uz teraz a bude to len a len horsie. Fakt to nie je o baraku a pokazenom aute, on je proste taky. A nezmeni sa. Aspon nie dhodobo.

Ty mas dve moznosti: 1) ber ho taky, aky je (ale toasi nezvladnes), 2) chodte kazdy svojou cestou.

Já vím, že jsme trochu jiní…já jsem se hodně zklidnila, byla jsem takový číslo. Je mi 32,jemu 34…on byl vždy kliďas, doma…I rodiče mi to říkali. Jemu klid opravdu vyhovuje. Mě taky ale občas mám ráda i vzrůšo, to on vůbec. Hádky nese velmi špatně, ja to beru tak, že se pročistit vzduch.

Nemůžu ho opustit, miluji ho opravdu moc. Myslím, že nejvíc co jsem kdy citila. Mezi námi to hodně zajiskrilo od začátku, on vždy říká, že ví že jsme trochu jiní, ale že proto se tak pritahujeme.

Pro mě je taky těžké se zklidnit úplně, změnit se. Předtím jsem byla v manželství s velkým extrovertem, byla to Itálie. A teď jsem v úplném opaku. On dokáže hodiny ležet vedle mě, jen mě hladit a nic neříkat…

Musím se zklidnit, máte pravdu všichni. Chyba je na mé straně. Budu se snažit se ho podporovat, držet hubu…já ho fakt nechci opustit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat