Jak krotit chutě v těhotenství?

Anonymní
8.3.21 13:55

Jak krotit chutě v těhotenství?

Ahoj všem,

trápí mě chutě v těhotenství (28tt) a tzv. vlčí hlad, chutě nejsou nějak specifické, prostě jednou sladké, pak maso,…

Příbiram více než bych měla a chuť na jídlo neumím ovládnout.

Máte nebo měla jste s tím některá potíže? Co pomohlo?

Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2089
8.3.21 14:01

Hodne pit, vodu, caj roiboos (ten mi zahani chute hodne) a proste ovoce, zelenina..ovoce pri chtu na sladke zabralo vzdy a kdyz jsem mela choutky, tak jsem si dala zeleninove kousky s humusem, nebo nakym dipem, nebo treba jsem casto delala batatoe hranolky v troube se zakysankou a tak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
8.3.21 14:08

Vždycky sáhni po něčem, co není tak kalorické a zároveň tě to uspokojí. Třeba chuť na sladké - cola zero, chuť na maso - libový plátek dělaný,,na sucho,, (já dělám v kuchyňském grillu), hodně pomáhá zeleninový salát se ztracenym vejcem, nebo losos dělaný v troubě, atd atd…
zkus si vždycky najít tu nejlepší variantu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3263
8.3.21 14:17

@Markéta188 radit colu zero snad nemuze clovek ani brat vazne😵 neco, kde je hromada kyselin, sladidel atd, u kterych neni prokazane jake maji vliv na plod, tak to je dost blba rada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
8.3.21 14:18
@Markéta188 píše:
Vždycky sáhni po něčem, co není tak kalorické a zároveň tě to uspokojí. Třeba chuť na sladké - cola zero, chuť na maso - libový plátek dělaný,,na sucho,, (já dělám v kuchyňském grillu), hodně pomáhá zeleninový salát se ztracenym vejcem, nebo losos dělaný v troubě, atd atd…

No ty limonady se sladidlama…asi nejaky ten lok na zahnani chutí..ale aby z toho nebyly 2 litry denne..sladidla se nedoporucuji pro miminko…jinak super, na ten salat s vejcem jsem dostala chut :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
8.3.21 14:19

Přidávám se, také by mě to zajímalo. :D Chtěla bych omezit cukry (kvůli kvasinkám). Máte s tím někdo zkušenosti, že to zabere? A hlavně, jak tomu sladkému odolávat. Před otěhotněním jsem sladké nemusela, teď ho ale potřebuji a nedokáži si pomoci. Alespoň jednou za den prostě musím :D. Ovoce a zeleninu jím, piji podmáslí atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
8.3.21 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

trápí mě chutě v těhotenství (28tt) a tzv. vlčí hlad, chutě nejsou nějak specifické, prostě jednou sladké, pak maso,…

Příbiram více než bych měla a chuť na jídlo neumím ovládnout.

Máte nebo měla jste s tím některá potíže? Co pomohlo?

Dekuji :srdce:

Tak nevím jestli něco v tomto období pomůže :lol: já měla nezřízené chutě na těstoviny maso omáčky a ovoce a zeleninu naštěstí byla sezóna. Neomezovala jsem se prostě to nešlo. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
8.3.21 14:24
@luccifera píše:
@Markéta188 radit colu zero snad nemuze clovek ani brat vazne😵 neco, kde je hromada kyselin, sladidel atd, u kterych neni prokazane jake maji vliv na plod, tak to je dost blba rada

Však si klidně dej hromadu jiných sladidel, mám vystudovanou analýzu potravin, vím co je v coca cole, psala jsem na ní diplomu a taky vím, že sklenička denně neuškodí, naopak je velice dobrá na žaludek! Tak například kyselina fosforečná zabraňuje růstu bakterií ve střevech. Ale pokud dáváte přednost např Bebe sušenkám, tak si klidně dejte! Ne nadarmo se říká, že když je ti špatně od žaludku, máš si dat Colu
A věř mi, že sklenička Coly je v našem jídelníčku mnohem lepší, než 100g mouky na den ;)

Příspěvek upraven 08.03.21 v 14:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
8.3.21 14:26

Já mám taky hrozný chutě a většinou si to sladký prostě dám. Každý den musím mít nějakou buchtu, nebo oplatek. Dám si vždy jen trochu, ale prostě musím.. ošidit to něčím jiným mi nepomáhá. A kolik jsi přibrala??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 14:32

@Dara90 teď v 28tt mám nahoře 8kg.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 14:34

Ahoj zakladatelko, jsem ve stejném týdnu a šílený chutě mě honí od 5.měsíce…nedokážu to vůbec ovlivnit 8) :lol: chutě na sladké mi zahání jen kafe s mlékem…

• Citovat
  • Nahlásit
32
8.3.21 14:35

Jsem 25tt a zatím asi jen dvě kila oproti výchozí váze, ale na začátku jsem kvůli nevolnostem něco zhubla. Nejde mi tak o tu váhu, jako o ty kvasinky. Nemám je nějak hodně, ale Macmiror beru asi už potřetí. Sice ho mám brát jednou za tři dny, ale raději bych byla úplně bez něj. :) Ale taky prostě jednou za den zhřešit musím. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.3.21 14:36

Já jsem jedla vše, od rána do večera, ale v hooodně malých porcích. Ty chutě na tučná jídla nešla omezit, takže jsem si musela od všeho aspoň maličko ďobnout a zas schovat do lednice. :lol:
Mojí největší motivací držet se s jídlem asi bylo, aby se mi břicho ještě více nenapínalo vlivem přejídání a nepopraskalo mi… hrozně jsem se bála strií. Nakonec se mi i podařilo přibrat minimálně. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7789
8.3.21 14:39
@Markéta188 píše:

cola zero není moc dobrý nápad v těhotenství :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
8.3.21 14:43

Jez vsechno na co mas chut, po porodu to zase shodis…az zacne dite behat tak urcite :D ja jsem na konci tehu a mam nahore 19kg, hlavu si s tim nelamu…vim ze to shodim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat