Jak látkovat dvě děti s věkovým rozdílem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 13:58
Jak latkovat dvě děti (s věkovým rozdilem)?

Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo kdo používá látkovky a má na plínkách 2 děti. Zatím máme roční dítě, téměř jen na látkových. Hlavní důvod jsou finance a tomu odpovídá i výbava. Mám teda všehovšudy 3× pul kalhotky, hromadu ctvercovek a pak par savejsich vicevrstevnych obdelniku. Ty odcenuji hlavne ted, kdy uz vic cura. Vse bylo z bazaru a uz je to po tom roce dost jete (hlavne ctvercovky), ale rekla bych ze pouzitelne.
Ted cekame 2.mimi, a v te dobe bude prvni jeste na plinkach. Je mi jasne ze budeme muset neco dokoupit (svrchnaky + planuji nakoupit v ikea ty nejmensi rucniky - slibuji si od toho savost vicevrstevnych plinek).
Nemyslim si ze by pouzivat latkovky byla nejaka vyhra, ale fakt nechci dat tolik penez za jednorazove, vybava me stala necele 2000 (vnimam samozrejme i ekologicke hledisko, vse pereme v mydlovem slizu - i kdyz opet take finance). Jde mi ted o to jestli se to bude dat s dvouma detma s takovym malym rozdilem zvladnout. Na deti budu vicemene sama, manzel nepomaha a pomahat nebude. S vodou musime setrit (mame jen studnu), z toho mam taky strach ale s tim mi nikdo neporadi. Bojim se sestinedeli, konkretne toho ze plinky budou muset byt rozdeleny na zehlene a nezehlene. Je tu napriklad nekdo kdo v sestinedeli nezehlil? Kdyz budu prat na 95 a susit uvnitr?
Omlouvam se za takovy roman kvuli prkotine, ale mam strach jak to bude fungovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 9077 příspěvků 08.01.19 14:08

To je super nápad pořídit si druhé dítě, když nemáte ani na pleny pro první :zed: zvládnout to budeš muset, nic jiného ti nezbyde. Dřív to bylo úplně běžné a nikdo nepřemýšlel nad tím, že by se to nedalo.

Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 14:14

@terien dik za nazor :) Deti jsem moc chtela a jsem rada ze se podarilo. Nejsem zastance nazoru, ze je potreba mit finance na to abychom mohli mit deti. Radeji se snazim zvladnout to i tak, nez hledat vymluvu proc nemuzeme mit moc deti. Take si myslim, ze je dulezitejsi mit cely zivot partaka, nez urcite nepohodli matky prvnich par let.
Takze se ani tak neptam kolik deti mam mit a kde na to mam vzit, ale na zkusenosti lidi, kteri to maji/meli podobne. Ze to zvladnu vim, proc bych nezvladla. Jen me zajima jak moc tezke to bude.

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 14:15

Ahoj, já bych se hodila do klidu a neřešila to, co není nutné. Latkovala jsem od 3 týdnů a nezehlila jsem nikdy a prala jsem na 60°. Teď na další dítě si výbavu siju sama, protože jsem taky jela víceméně na ctvercich a ty jsou už i po jednom dítěti dost na nic. Nechám si je jako nouzový. Siju si AIO, momentálně nejmenší velikost, protože kupovat drahé novorozenecke je blbost a v těch uni velikostech je novorozenec ztracenej. Navíc mě nebavilo to věčný skládání a vrstveni. Taky používám IKEA ručníky a zinky, mám u staršího vyzkoušené, že fungují dobře, ale s bambusem se samozřejmě porovnat nedají.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 14 inzerátů 08.01.19 14:18

A co zkusit pomalu učit starší na záchod? Bude mít dva roky až se narodí druhé? Já bych to asi zkusila. Můj brácha chodil na záchod v necelých 2 letech a už plíny neměl - bavilo ho prý splachovat :lol:
A když to nepůjde, tak asi přikoupit ještě nějaké pleny, ale s tou spotřebou teda nevim :think: by ti to hodilo min. o 1 pračku denně navíc.

Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 14:20

@chaela super, ja prave na prvniho vse prala na tech 95 a jeste zehlila (na konci sestinedeli mi mamka jeste rekla ze se maji ctercovky zehlit oboustranne, to jsem nastesti nevedela). Latkovli jsme teda od prichodu z porodnice, tak mozna zehlit aspon dokud neodpadne pupik?
V siti moc dobra nejsem, mozna ze bych zkusila fleesove svrchnaky ale nevim jak dopadnou. Bambus jsem zavrhla prave kvuli nizke teplote prani, ted peru sice na 60 a 95 jen obcas, ale nerada bych to jeste tridila na bavlna a bambus. Mozna jsou ale i bambusove rucniky, jeste se po tom kouknu.

Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 14:22

@zuzikka bude mit 1.5 roku. Cvicime nocnik od 9ti mesicu ale zatim chytneme akorat tak ranni kadeni. Obcas curani, nic moc. Ted je mu rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:23

Latkovala jsem děti rok a půl od sebe. Mimino jelo ve čtvercích, tam je to jasné, ale na batole jsem měla vesměs bambus.

IKEA ručníky levné jsem měla a nic moc, hrozne rychle se opraly, zbytečný objem a savost obdobná jako u čtverců.

Nežehlila jsem ani u jednoho dítěte, doteď jsem nepochopila, proč bych něco měla žehlit, když to pak stejně vyskládám do skříňky a veškeré běžné domácí breberky na to nalezou zpátky během pár hodin.
Pliny jsem nedělila, normálně se na 60 praly všechny plenky z toho dne, většinou jsem měla pračku plenek za den.

Být tebou, tak se mrknu po bazarech, jestli někdo neprodává levné bambusové vícevrstvé či zkrátka něco savejsiho. A nebo zkus batole odplenkovat, když budeš pravidelně vysazovat, tak by mohli stačit i ty čtverce, tak jsem to dělala s nejstarším synem, vysazovala jsem na nočník a v 1,5r měl třeba dvě nehody denně. Ale samozřejmě noční plinu na ždímání, tam si to bez kvalitních bambusových kalhotkovek neumím představit.

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 14:32

@Mercury
Bambusove rucn8ky samozřejmě existují, ale cenou budou zase někde jinde. Teď mám nakoupené látky přímo na pleny, ono to vypadá pěkně, očekávám, že to bude i pořádně sát, ale kdybych si měla toto nakoupit na celou výbavu, nevyjde mě to o nic levněji, než kdybych si koupila rovnou už ušitý plinky. Takže potom budu pokračovat z toho, co mám doma. Zase takovej rozdíl to není a stejně v tom to dítě nemůže být dlouho. Zrovna ten novorozenec kadi pořád. A starší dítě stejně většinou dostane do plinky vkladacku. Na velmi dlouhé cesty nebo na noc jsem vždy jela normální plinky, nikdy se mi nechtělo převálcovat v noci a můj syn celou noc v jedné látkové nevydržel.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 08.01.19 14:33

Pokud budeš prát na 95, tak to snad není potřeba žehlit z hygienického hlediska, ne? Moje pračka má u programu na 95 info, že to je hygienicky čisté dle nějaké normy. Takže bych se nežehlení nebála.
S látkovkama mám jen krátkodobou zkušenost, ale když v nich syn byl, tak jsem je prala na 60 a nežehlily se, byly to latkovky od bambooliku, a nic se mu nestalo. Bylo mu v té době 2 měsíce.

Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 14:38

Jen dodam, ze s tim zehleni mi jde vylozene o prvni dny po porodu, pak uz jsem to na konci sestinedeli taky tak neprozivala. Je tu nekdo kdo daval plinky miminku ve 3 dnech a nezehlil je? Po sesti tydnech jsem uz nezehlila nikdy.

Celina
Závislačka 3932 příspěvků 08.01.19 14:38

První dítě jsem měla na latkovych plenkách a vůbec nechápu, jak do toho nekdo může jít v dnešní době dobrovolně :think:
Pamatuji se, že jsem pořád jen namacela, prala, vešela a zehlila jako otrok, toho času s tím stráveného a ekonomicky? Někdo to asi spočítal, ale nepřijde mi, že by to bylo levnější, když pořád běží pračka, nebo žehlička a moje práce a čas taky není zdarma. U druheho se těším a jsem šťastná za papírové pleny a jejich vynálezci bych dala medaili. Jediné, co je fakt, že bude asi horší odnaučování, ale látkové můžu dávat třeba až v roce a půl, když to bude mít smysl.
Jinak souhlasím s @terien

Mercury
Kecalka 307 příspěvků 08.01.19 14:40

@chaela Ja ho prave prebyluji pomerne casto, snazim ss vychytat ten nocnik (ale nic tim neusezrim protoze kdyz je to pocurane trochu, stejne to leti uz do pracky). S noci dost bojujeme, ale on se stejne budi, tak uz to je jedno

rozand
Závislačka 4083 příspěvků 08.01.19 14:40
@Mercury píše:
@chaela super, ja prave na prvniho vse prala na tech 95 a jeste zehlila (na konci sestinedeli mi mamka jeste rekla ze se maji ctercovky zehlit oboustranne, to jsem nastesti nevedela). Latkovli jsme teda od prichodu z porodnice, tak mozna zehlit aspon dokud neodpadne pupik?
V siti moc dobra nejsem, mozna ze bych zkusila fleesove svrchnaky ale nevim jak dopadnou. Bambus jsem zavrhla prave kvuli nizke teplote prani, ted peru sice na 60 a 95 jen obcas, ale nerada bych to jeste tridila na bavlna a bambus. Mozna jsou ale i bambusove rucniky, jeste se po tom kouknu.

Nepouzivam teda latkove, ale syn mel na pupiku rovnou bodycko a nezehlim nic. Ale pouzivam susicku, no, ta asi nahradi zehleni. Nicmene pupik stejne budes natirat lihem, nehrotila bych to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:45
@Mercury píše:
Jen dodam, ze s tim zehleni mi jde vylozene o prvni dny po porodu, pak uz jsem to na konci sestinedeli taky tak neprozivala. Je tu nekdo kdo daval plinky miminku ve 3 dnech a nezehlil je? Po sesti tydnech jsem uz nezehlila nikdy.

NIKDY jsem nežehlila. Ve třech dnech nejmladšího jsem měla doma 1,5r batole a tříleťáka, byla jsem ráda, že stíhám přebalovat, kojit, vařit a udržet to všechno naživu a vcelku. Pokud by mi někdo tehdy začal vysvětlovat, že mám žehlit, tak bych tu nepoužívanou žehličku možná i někde našla a hodila mu ji na hlavu 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >