Jak léčit dlouhodobou vaginální mykózu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 12:30
Jak léčit dlouhodobou vaginální mykozu?

Ahoj holky vím že to tu bylo už několikrát ale i tak bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Mykozu mám už rok už jsem zkoušela canesten 1 den a clotrimazol každý lék mi pomohl ale hned jak mi skončil menzes tak se to zase vrátilo je možné že je to tamponama. Nějaké rady? Tamponu se vzdát nemůžu ve vložce si připadám jako v pline :D. A co se může stát když se nebudu léčit? :nevim:

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4729 příspěvků 27.12.17 12:40

Ne není to tampony, ale tím, že menstruace snižuje kyselé - tedy příznivé - prostředí pochvy a tudíž zlepšuje kvasinkám možnost se znovu pomnožit.

To co potřebujete je
1. lečítit mykozu cíleně - tedy nechat si na gynekologii udělat stěry a použít specifické antimykotikum na předpis.
2. tím specifickým antimykotikem léčit i partnera a přitom tedy používat výhradně kondom. Dostatečně dlouho a důkladně - může sloužit jako přenašeč. A tedy zdrojem mykozy může být i partnerova ústní dutina, pokud má nějaké trable se zuby či dásněmi.
3. při menstruaci si můžete vypomoci probiotickými tampony, které udržují prostředí příznivé pro vaginu a nepříznivé pro kvasinky a případně tedy můžete vypomoci imunitě lyzáty jako je femivaxum a nebo candivac.

Dieta má smysl jedině jako dlouhodobá úprava směrem k tomu, že budete jíst méně cukru a průmyslově vyráběných potravin a více ovoce, zeleniny a luštěnin. To tak obecně pomůže všemu možnému, nemá smysl zcela vylučovat cukr jen kvůli mykozám.

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 27.12.17 13:39

Tak prvně je důležité zjistit jestli se o mykozu vůbec jedna, já měla potíže které jsem pricitala mykoze celý jeden rok opakovaně každý měsíc. Canesten nějak vždy pomohl ale za par týdnu ne-li dnů to bylo zpět, což nakonec nechápu protože se nejednalo o mykozu ale lactobacilozu- asi mi ten Canesten pomáhal jen psychicky Bo nevím..
No každopádně jsem si myslela ze je to mykoza, ale po sterech mi vždy doktor řekl ze vše negativní vše Ok. Přitom mě palila Frída jak nikdy :D Byla jsem potom na soukromé klinice, kde mi udělali stery asi nějaké lepší a závěr byl Laktobacilóza. Zkus si to vygooglit, příznaky jsou nerozeznatelné od mykozy. Na doktory pozor většina řekne ze laktobacil je Supr věc, ze to není třeba léčit. Každopádně mi teda pomohly až pravidelné vyplachy jedlou sodou rozpustenou v prevarené vodě.. 30g na půl litru. Čímž neříkám ze mas laktobacilozu, ale ze možné to je, tak vyzkousej třeba to pomůže :)
Jinak moji sestře na dlouhodobé kvasinky pomohly laktobacily od Swissu, trpěla na ne jak čert a až tohle ji pomohlo. Případně vím ze i mne kdysi dávno gynekolog dával nějaké pilule oralně na kvasinky, aby to prošlo celým tělem.. možnosti je hodně, jen se nenechAt odbýt

romana.kriva
Povídálka 35 příspěvků 29.12.17 17:14

Já si myslím, že i těmi tampóny to trochu může být. I já jsem s tím měla potíže a to hlavně po menstruaci. Přišlo mi, že mi ty tampóny vysoušely sliznici a pak to prostě bylo hned. Probiotický tampóny jsoumožnost, ale jsou strašně drahé… Sestra teď vyzkoušela menstruační kalíšek a nemůže si to vynachválit. A od té doby, co ho má, tak po menstruaci nemá s kvasinkami potíže. Dlouhodobě se dá užívat i wobenzym, který může také příznivě ovlivnit léčbu. Ale nejdůležitější je přijít na tu příčinu a těch může být bambilión. U chronických potíží je to pak, dle mého názoru, jediná cesta…

astroloka
Nováček 1 příspěvek 27.02.18 12:00
mé zkusenosti

Mykózy jsem mela 5 let v kuse. Bud hned po ukončení mesíčku celý mesíc, nebo az po ½ periody. Vyzkousela jsem vse volne dostupné v lékárnách i léky na predpis. Nebudu popisovat jak moc jsem se tímto problémem trápila a sledovala příznaky ale napísu Vám, pár svých poznatků. Po 5ti letech bud mykózu mám velmi slabou, nebo vůbec, ale pro me je to uspech po těch letech, kdy jsem ji měla víceméně porád.

• balvnené prádlo 100%,
    • kalhoty – snazím se vybírat alespoň 70% balvny, i některé rifle mají více jak 70% bavlny
  • zádné výplachy pochvy!!!
  • žádné antimykotické léky na zavádění!!!

( za sebe musím říct, že nejhorší věc, kterou jsem si mykózu jen zkorsovala byly poševní výplachy a střídání antimykotických léků na zavádění do pochvy)

• Kalhotky každý den čisté
  • Prádlo prát na 90C
  • Omezit cukr – neríkám uplně nejíst, ale jen omezit, třeba kousek čokolády si dám, ale né celou.
  • Když je stav, kdy mám mykózu, tak brát cca 5 kapslí probiotik denně ( kvalitní od boironu), zádné probiotika z DR.max
  • V tomto období kdy mám mykózu cukr vynechat skoro uplně
  • špinavé kalhotky ( než je vyperu) dávám mimo ostatní špinavé prádlo, úplne samostatně a né do proutěného koše, kde by se mohl držet prach
  • nepouzívám ani vložky, ani tampony ale menstruacní kalíšek, výborná věc, doporucuji
  • pokud mám svědění, pouze vně namažu canestenem, ale nezavádím zádné kapsle
  • při každém styku používám lubr. Gel( čistě přírodní, bez barviv…), i když třeba není potřeba, použít ho.( mám speciální protimykotický dovezený z itálie)
  • když mám velké potíže, používám gel Biogel ( nechci dělat reklamu…, ale také dovezený z itálie ) čistě přírodní

Pokud někdo chcete více informací, jak jsem se alespoň částečně těchto problému zbavila, klidně napiste: veronika. astro@post.cz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama