Jak lépe zvládnout střední školu s ADHD

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 17:35

Jak lépe zvládnout střední školu s ADHD

Zdravím, je mi 16 let a bohužel trpím poruchou ADHD. A dost mi to komplikuje život, normálně užívám léky na to. Ale mám prostě strach, že neudělám maturitu, protože si neumím moc zorganizovat život, všechno odkládám na poslední chvíli, nedokážu si rozplánovat učení, a špatně se mi učí, nemám nějakou těžkou formu ADHD, ale ani prostě nechci aby to někdo v tý škole věděl, nechci si připadám znevýhodněná. Nemáte někdo zkušenosti, jak lépe zvládnout maturitu a všechno, nebo zda tím někdo taky trpíte tak co vám pomohlo, budu moc ráda, za odpověď, předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6439
3.11.21 18:11

Pokusila bych se zjistit, zda mám správné léky. Rovněž bych přihodila nějaká odborná sezení dle doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8663
3.11.21 18:28

Udelej si na vsechno system. Planuj. A veci si pis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 18:49

Kamarádka dává synovi CBD. Je tedy mladší, ale moc mu to pomáhá, tak si myslim, ze by to mohlo pomoci i vám🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11545
3.11.21 19:25
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 16 let a bohužel trpím poruchou ADHD. A dost mi to komplikuje život, normálně užívám léky na to. Ale mám prostě strach, že neudělám maturitu, protože si neumím moc zorganizovat život, všechno odkládám na poslední chvíli, nedokážu si rozplánovat učení, a špatně se mi učí, nemám nějakou těžkou formu ADHD, ale ani prostě nechci aby to někdo v tý škole věděl, nechci si připadám znevýhodněná. Nemáte někdo zkušenosti, jak lépe zvládnout maturitu a všechno, nebo zda tím někdo taky trpíte tak co vám pomohlo, budu moc ráda, za odpověď, předem děkuji

To si myslím, že je chyba. Pokud škola neví, že máš problém, nepomůže ti s jeho kompenzací. :nevim: A věř, že se na to hodně dbá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
3.11.21 21:11
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 16 let a bohužel trpím poruchou ADHD. A dost mi to komplikuje život, normálně užívám léky na to. Ale mám prostě strach, že neudělám maturitu, protože si neumím moc zorganizovat život, všechno odkládám na poslední chvíli, nedokážu si rozplánovat učení, a špatně se mi učí, nemám nějakou těžkou formu ADHD, ale ani prostě nechci aby to někdo v tý škole věděl, nechci si připadám znevýhodněná. Nemáte někdo zkušenosti, jak lépe zvládnout maturitu a všechno, nebo zda tím někdo taky trpíte tak co vám pomohlo, budu moc ráda, za odpověď, předem děkuji

Tak odkládání na poslední chvíli a nedokázat si rozplánovat si učení má problém většina studentu, tím ale nechci zlehčovat tvé problémy :hug:
Ale když to ve škole nepřiznáš, tak nebudeš mít úlevy. Alespoň v maturitním ročníku to přiznej.
Já jsem dysgrafik a taky mám dyslexii. Takže úlevy jsem měla na základce, na střední jsem to neřešila, protože jsem nechtěla aby o tom někdo věděl. Do 3 ročníku jsem bez úlev procházela trojkami
Jenže vědomí, že díky chybám neudělám slohovku z češtiny u maturity, bylo pro mě dost odstrašující. (cizí jazyk jsem neřešila, maturovala jsem raději z matiky) Takže jsem o problému řekla o samotě učitelce z češtiny.
Samozřejmě jsem musela jít do PPP pro papír, dala jsem ji potvrzení a ta to předala dál. Já se o to moc nestarala…ani nevím zda o tom věděli spolužáci (tedy před maturitou, v daný den, kdy jsem s nimi nebyla ve třídě u mat. testu jim to asi došlo)… Měla jsem za to, že potvrzení je předané chyby se nebudou počítat, nikdo o tom neví… takže vlastně pohoda
Až do pár dnů před maturitou, kdy mi bylo řečeno, že budu sama v učebně a musejí najít učitele, který bude muset ve svém volnu být hodinu semnou v učebně (3 krát i u matiky jsem byla sama v učebně) Šla jsem za zástupcem (s kámoškou, takže pár lidí o tom vědělo a problém s tím neměli), že až takové úlevy nepotřebují, že mohu sedět s ostatními ve třídě a nemusejí kvůli mě obtěžovat nějakého učitele. Bohužel přikázání shora, že musím mít vlastní učebnu
Tak ok…takže se o tom dozvědělo více lidí než jsem chtěla, praha chyby stejně počítala, ale naštěstí tak tak jsem slohovku udělala
Neboj se, řekni to učitelům a oni pomohou, nejsi první ani poslední :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat