Jak levně a chutně pohostit návštěvu?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Kájín
Extra třída :D 10256 příspěvků 10.02.14 16:04

Dobré jsou i špízy ze buřtů - párek + cibule + anglická, popř. střídat párek s klobáskou a upéct v troubě.

Jana206
Generální žvanilka 24961 příspěvků 10.02.14 16:46

@Zizalka Bramboráčky se taky dají držet v teple v troubě určitou dobu - samozřejmě ne v tom mastném oleji..Je to jako cokoliv jiného, kvalita stejná..Pokud se teda předpokládá, že si to hostitel připraví dopředu, aby se mohl taky bavit.

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 10.02.14 18:45

@moonulkaa otevři kuchařku najdi odpalované těsto a peč, osvědčený recept nemm, vemu vždycky první kuchařku a peču podle ní :lol:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17580 příspěvků 12.02.14 00:20

My jsme teď o víkendu hostili dvacet kamarádů na oslavě třicítky.
Koupili jsme dvě kila hovězího a udělali kotel guláše s chlebem.
Pak čtyři kolena na ovar, křen, hořčici.
Na stůl jsme udělali jednu velikou obloženou mísu (salám, šunka, tvrdý sýr, hermelín, ovoce a zelenina) a ze dvou francouzských baget na česnekovou pomazánku.

Stálo nás to cca 1200,– a ještě nám zbylo na druhý den na oběd a z vývaru z kolen kotel vynikající zelňačky na další dva dny :palec: Takže ještě vyšetříš na dalším jídle pro vás.

A sladké ke kávě bych klidně upekla v rámci ušetření jen nějakou obyč buchtu na plech. Třeba jablečný perník. Buchta za pár kaček a nadělá hooodně parády.

Anonymní  08.09.17 09:24

Obnovuji diskuzi, tohle téma je teď akorát pro mě. potřebuji radu, jak pohostit kolegy v práci (cca 30 lidí) aby to bylo dobré a neutratit majlant. :,( vloni byly pro každého obložený chlebíček, 2 zákusky, ale taky to stálo cca 900,což se mi opravdu nechce platit…někteří to neřeší a utratí peněz, jenže mně je to prostě líto…vymyslela jsem tenhle dezert https://www.mimibazar.cz/…evny-zakusek
a pak pro každého řízeček s chlebem, nebo 2 ks šneků z listového těsta. Náklady by se měly vejít do 200 Kč (suroviny jako mouka, mléko, strouhanka, vejce, olej, kakao, pudink mám samozřejmě doma, ty už nezapočítátm, bo je nebudu kupovat :mrgreen: ) raději si máknu, než abych utrácela penze…(anonym- nechci bejt odhalena, že na nich šetřím :mrgreen: )

divine woman
Kelišová 6291 příspěvků 08.09.17 09:35

Tak upeč 2 plechy buchty a udělej chlebíčky doma. Dělám třený piškot potřený marmeládou, pokladený kompotovaným ovocem nebo banánem a ananasem a zalitý želé, úspěch zaručen. Náklady závisí na množství domácích surovin. A domácí chlebíčky taky nejsou drahé a je s nimi méně práce než se řízky.

Anonymní  08.09.17 09:42

@divine woman víš co, vono je blbý, že do práce dojíždím denně vlakem :( právě proto je to na prdlačky převážet chlebíčky…tedy, už jsem tak převážela, ale bylo to hrůza :oops: řez dám nakrájenej do krabičky a do tašky, jenže s těmi chlebíčky to byl porod. si říkám, že řízky se budou převážet líp, frknu vychladlé do sáčku a je to. chleba koupím a nakrájím na místě…

vonajebohyne
Kelišová 6596 příspěvků 08.09.17 09:48

Dva sneky z listaku na osobu 8o? To bych se na to snad radeji vyprdla, vzdyt si trhnes ostudu.

Reklama

Anonymní  08.09.17 09:55

@vonajebohyne dělám je hodně velké, to je jedna věc a druhak - počítám přibližně, máme takovou společenskou místnost, kde se nechává občerstvení na tácech a každej si bere…ne že by každej dostal talířek, to ne

divine woman
Kelišová 6291 příspěvků 08.09.17 09:55

Tak vláčet pohoštění pro 30 lidí vlakem by se mi nechtělo. A to tě nemůže mimořádně někdo svézt? Jestli ne, tak ty řízky jsou na převoz praktické.

samá práce
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 08.09.17 09:59

Tak to se na to rovnou vykašli a kup větší balení žvejkaček. Anebo zajdi do penny a u pokladny mají ty jejich žvejkačky po pěti padesáti. ;)

vonajebohyne
Kelišová 6596 příspěvků 08.09.17 10:01
@Anonymní píše:
@vonajebohyne dělám je hodně velké, to je jedna věc a druhak - počítám přibližně, máme takovou společenskou místnost, kde se nechává občerstvení na tácech a každej si bere…ne že by každej dostal talířek, to ne

A co treba neco jako stripsy z kureciho masa. Nakrajis na prouzky, trochu rozklepes a nalozis na noc treba do gyros koreni a podmasli, aby zkrehly. Pak jen druhy den obalis v hladke mouce s korenim (nebo corn flakes) a osmazis nebo upeces. Z kila a pul masa toho mas opravdu celou misu. Pak bych jen narezala na platky bagetu, pridala cherry rajcatka a hotovo.

Anonymní  08.09.17 10:03

@samá práce bože, dík za radu, inteligentko… :roll: na takovou radu jsem fakt čekala… :roll:

Anonymní  08.09.17 10:06

@vonajebohyne to je taky dobrej nápad…zkusím to o víkendu na manžovi, jak bude chutnat :mrgreen: jestli jo, tak jdu do toho…

Anonymní  13.10.17 10:53
Originální tip ?! :-)

Ahojky, chystám oslavičku malou.. pro 5 lidí.. ( anonym proto že to mám jako překvapení a kamarádka sem chodí ) a chtěla bych nějaké velmi originální pohoštění.. Ne obyčejnou česnekovou pomazánku.. ( miluju ji ale prostě něco originálního) děkuji!!!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Padající stromeček a nekončící úklid. Skoncujte s iluzí dokonalých Vánoc

Jako děti jsme si neuměly nepředstavit, co všechno stojí za vytvořením pravé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ivan by mě klidně nechal spát i na skříni, říká manželka šéfa Pirátů

Přezdívá se jí Kněžka chaosu a Lydii France Bartošové to připadá trefné.... číst dále >

Pět nejlepších rodinných receptů na vánoční cukroví podle redakce

Každý z nás má Vánoce spojené s chutí toho pravého domácího cukroví, které s... číst dále >

Reklama