Jak lidé můžou přežít na sociálních dávkách

Anonymní
18.8.21 11:05

Jak lidé můžou přežít na sociálních dávkách

Musím se přiznat, že jsem pořádně konsternovaná ze sociálního systému, který má nastavený dávky pomoci jako kdybychom žili v 90. letech, co se týče financí. Protože se mi zpozdila rodičovská (a kvůli delší nemocenské před porodem nevznikl nárok na mateřskou) požádala jsem si o sociální dávky a jsem v šoku. Považuji se za skromného člověka, ale tohle mi připadá jako vrchol. Žiju s malým miminkem sama, výdaje cca 17-18 tis měsíčně. Jen 11 zaplatím za nájem a to jsme v malém bytě, pak jídlo, doprava, mobil, drogerie, mléko pro malou (málo mateřského) atd. No prostě při skromném životě výše uvedená částka.

Myslela jsem si, že když jsem celý život pracovala a platila si sociální, že v případě výpadku příjmů má sociálka výpadek pokrýt. A výsledek? Dostaly jsme necelých 12 tisíc. V tom už je příspěvek na bydlení, doplatek a životní minimum. Jako to si dělají legraci? 8o Z toho zaplatím jen nájem a zbyde mi tisícovka! To jako vážně? 8o

Kdybych neměla dobrou kamarádku co nás založí než přijde rodičovská, asi skončím v azyláku a s miminkem bychom jedli trávu, a to jsem slušná doposud pracující holka…Nechápu jak někdo může na sociálních dávkách dlouhodobě žít. Vím že jsou i takoví co to dělají schválně…jak se jim to proboha může vyplatit? Vždyť musí být pořád v mínusu!

Příspěvek upraven 18.08.21 v 11:10

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
76
18.8.21 11:09
@Ann21 píše:
Musím se přiznat, že jsem pořádně konsternovaná ze sociálního systému, který má nastavený dávky pomoci jako kdybychom žili v 90. letech, co se týče financí. Protože se mi zpozdila rodičovská (a kvůli delší nemocenské před porodem nevznikl nárok na mateřskou) požádala jsem si o sociální dávky a jsem v šoku. Považuji se za skromného člověka, ale tohle mi připadá jako vrchol. Žiju s malým miminkem sama, výdaje cca 17-18 tis měsíčně. Jen 11 zaplatím za nájem a to jsme v malém bytě, pak jídlo, doprava, mobil, drogerie, mléko pro malou (málo mateřského) atd. No prostě při skromném životě výše uvedená částka.

Myslela jsem si, že když jsem celý život pracovala a platila si sociální, že v případě výpadku příjmů má sociálka výpadek pokrýt. A výsledek? Dostaly jsme necelých 12 tisíc. V tom už je příspěvek na bydlení, doplatek a životní minimum. Jako to si dělají legraci? 8o Z toho zaplatím jen nájem a zbyde mi tisícovka! To jako vážně? 8o

Kdybych neměla dobrou kamarádku co nás založí než přijde rodičovská, asi skončím v azyláku a s miminkem bychom jedli trávu, a to jsem slušná doposud pracující holka…Nechápu jak někdo může na sociálních dávkách dlouhodobě žít. Vím že jsou i takoví co to dělají schválně…jak se jim to proboha může vyplatit? Vždyť musí být pořád v mínusu!
  • Nahlásit
2145
18.8.21 11:10

Kdyby ty dávky byly dostačující, tak by je pak bral každej a nikdo by nepracoval :nevim:
Pak je ještě možnost alimentů a výživnýho od otce dítěte, někdy to chce spolknout hrdost a myslet prakticky.

• Nahlásit
9784
18.8.21 11:12
:,(
@Ann21 píše:
Musím se přiznat, že jsem pořádně konsternovaná ze sociálního systému, který má nastavený dávky pomoci jako kdybychom žili v 90. letech, co se táče financí. Protože se mi zpozdila rodičovská (a kvůli delší nemocenské před porodem nevznikl nárok na mateřskou) požádala jsem si o sociální dávky a jsem v šoku. Považuji se za skromného člověka, ale tohle mi připadá jako vrchol. Žiju s malým miminkem sama, výdaje cca 17-18 tis měsíčně. Jen 11 zaplatím za nájem a to jsme v malém bytě, pak jídlo, doprava, mobil, drogerie, mléko pro malou (málo mateřského) atd. No prostě při skromném životě výše uvedená částka.

Kdybych neměla dobrou kamarádku co nás založí než přijde rodičovská, asi skončím v azyláku, a to jsem slušná doposud pracující holka…Nechápu jak někdo může na sociálních dávkách dlouhodobě žít. Vím že jsou i takoví co to dělají schválně…jak se jim to proboha může vyplatit? Vždyť musí být pořád v mínusu!

Nemocenská neovlivnila nárok na mateřskou.

Tak se přestěhuj do levnějšího bydlení. :nevim: ale pokud ti z výdajů 17 tisíc zaplatí stát 12 tisíc, tak je podle mě naprostý luxus. Můžeš si najít chůvu/školku apod. a jít normálně do práce.

Nikde nevidím taky alimenty od otce dítěte a případně alimenty pro tebe.

Příspěvek upraven 18.08.21 v 11:13

• Nahlásit
187
18.8.21 11:12

Stát že nemá komplet živit, ale pomoct. Ještě je tady otec mimina ten se má postarat

• Nahlásit
24554
18.8.21 11:14

@Ann21 tak zrovna u tebe se počítá s tím, že tvoje dítě má otce, který má platit alimenty jemu i tobě. Já jeden čas byla sama se synem a žila jen z rodicaku plus alimenty, všechno jde, holt se musíš uskromnit. Já třeba odstranila náklady na dopravu, většinou sem to brala pěšky, max za pár korun čas od času MHD, zrušila sem paušál, ten mi byl na mateřské k ničemu apod.

• Nahlásit
76
18.8.21 11:17
@Cenarius píše: :,(
Nemocenská neovlivnila nárok na mateřskou.

Tak se přestěhuj do levnějšího bydlení. :nevim: ale pokud ti z výdajů 17 tisíc zaplatí stát 12 tisíc, tak je podle mě naprostý luxus. Můžeš si najít chůvu/školku apod. a jít normálně do práce.

Nikde nevidím taky alimenty od otce dítěte a případně alimenty pro tebe.

Příspěvek upraven 18.08.21 v 11:13

Do práce nemůžu. Jsme krátce po šestinedělí, nejsem blázen, tak malý miminko někomu cizímu… :( Alimentu neberu (vážné důvody).

• Nahlásit
24554
18.8.21 11:19

@Ann21 tim, že nebereš alimenty se ale sama o peníze připravujes. Ono se to bere v potaz i u těch žádostí o dávky, prostě na ně máš nárok, tak proč by stát měl platit za otce dítěte? Ty dávky jsou příspěvky, doplatky, nemají ti nahradit komplet příjem a živit tě.

Příspěvek upraven 18.08.21 v 11:23

• Nahlásit
76
18.8.21 11:21

No pokud některá z vás ví kde sehnat v Praze a okolí levnější bydlení než je 11 za garsonku se vším všudy tak ať mi dá vědět. :D Já byla šťastná jak blecha když jsem našla tohle jak je to levný :)

• Nahlásit
3436
18.8.21 11:21
@Ann21 píše:
Do práce nemůžu. Jsme krátce po šestinedělí, nejsem blázen, tak malý miminko někomu cizímu… :( Alimentu neberu (vážné důvody).

Tak ty si uděláš dítě s někým, od kterého z vážných důvodů nechceš alimenty a stát to má cálovat? V prvé řadě je tvojí povinností se o dítě postarat! Takže koukej zařídit, ať platí otec a přestaň vysávat sociální systém. Ostatně bych ráda viděla, kolik si do něj nasypala ty.

• Nahlásit
173
18.8.21 11:22

A otec dítěte jako co? Mně 12k připadá dost. Nikdy jsem nepochopila tohle stěžování. Dítě si má člověk pořídit v případě, že se o něj dokáže postarat a nespoléhat na dávky. 8o
Píšeš to stylem jako bys chtěla 11k na nájem a ještě 7k pro sebe na útratu.

• Nahlásit
9784
18.8.21 11:22
@Ann21 píše:
Do práce nemůžu. Jsme krátce po šestinedělí, nejsem blázen, tak malý miminko někomu cizímu… :( Alimentu neberu (vážné důvody)

V tom případě se zvládneš postarat sama. Nevidím důvod, proč by se ti měli dávat peníze, když vlastní rodič odmítá peníze od druhého z rodičů. A taky se pripravujes o možnost žádat od státu zálohované výživné. ;)

• Nahlásit
12041
18.8.21 11:23
@Ann21 píše:

No jo, ale atˇto máš, jak to máš, tak v první řadě se má postarat otec. Má platit na mimčo i na tebe :nevim:

• Nahlásit
10426

Hnus.

• Nahlásit
9784
@Ann21 píše:
No pokud některá z vás ví kde sehnat v Praze a okolí levnější bydlení než je 11 za garsonku se vším všudy tak ať mi dá vědět. :D Já byla šťastná jak blecha když jsem našla tohle jak je to levný :)

Spolubydleni ;)

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat