Jak lze řešit situaci s balíčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Losolka22
Povídálka 32 příspěvků 04.01.19 18:36
Jak lze řešit situaci s balíčkem?

Dobrý den, měla bych dotaz, zda jate se holky některá s něčím takovým nesetkala… prodávala jsem přes Facebook bazar tričko, vše bylo detailně nafoceno, paní co měla zájem poslala penize předem na účet (konkrétně 450,–) původní cena trika byla 1500,–. Balíček jsem ji odeslala, vyfofila podaci lístek, vše v pořádku..dnes mi píše že balíček dorazil ale ze tričko se ji zdálo na obrázku jinak červené a ze na to že je velikost udana L je ji malé…jako pardon ale tohle myslím není můj problém. Žádá po mě zaslat penize zpátky, s čímz jsem ji napsala, že z mé trany k pochybení nedošlo. Začala mi po fb zpravach vyhrožovat ze triko posila zpět a podává trestní oznámení…zablo­kovala jsem ji, nejsem mám nějaké vyhrožování zvědavá..je to vůbec možné?? Nestacim se opravdu divit na jaké lidi narazím a je to pro mě samozřejmě ponaučení pro příště, ze na těchto bazarcich nic prodávat ani kupovat nebudu. Děkuji moc za odpovědi :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21483 příspěvků 04.01.19 18:42

V právu jsi ty. Tričko měla nafocené, že se jí na monitoru zdála jiná barva a že jí není je její problém. Ona ho může zkusit prodat dál.

LůcaSmith
Kecalka 232 příspěvků 04.01.19 18:43

@Losolka22 Taky bych neřešila. Ty jsi se jako prodávající chovala slušně, že ji je triko malé není tvůj problém. :think:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 04.01.19 18:45

@Losolka22 Jestli ti přijde balík tak ho nepřebírej :nevim: Z tvé strany vše v pořádku, jestli není paní spokojená tak atˇsi ho prodá dál sama. Vyhrožování trestním oznámením je směšné :mrgreen:

Losolka22
Povídálka 32 příspěvků 04.01.19 18:45
@Aspera píše:
V právu jsi ty. Tričko měla nafocené, že se jí na monitoru zdála jiná barva a že jí není je její problém. Ona ho může zkusit prodat dál.

Děkuji, myslela jsem si to …takže když mi ho ze svého vlastní uvážení pošle zpátky nemam balík vyzvedavat a vrátí se ji zase zpět? Penize nehodlám vracet, už jen poštovné mě stalo dost…měla by si poridit brýle asi :-) přesně muže ho poslat dal ..

Taciras
Extra třída :D 11212 příspěvků 04.01.19 18:45

A proto lacinější věci po dětech posílám za odvoz, protože i u těch aby se člověk dohadoval. Dle mého jsi nepochybila, paní měla možnost si vyžádat rozměry, pokud se nevejde do L, měla by se s tím vyrovnat a vyřešit si to s výrobcem toho trička nebo s psychologem. Barva, jakou ona viděla, je věcí nastavení monitoru, řekni jí, ať reklamuje monitor, protože na tvém ta barva byla naprosto stejná. Vůbec bych se s ní nebavila, ale pouč se z toho a uprav si náležitě podmínky prodeje, ať se proti podobným blbům chráníš už dopředu.

Uživatel je onlineŠmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 04.01.19 18:46

Já bych paní poslala někam a taky bych ji blokla ;) rozhodně není v právu ;)
Pokud jí je uvedené L malé, tak ať začne hubnout ;)

Taciras
Extra třída :D 11212 příspěvků 04.01.19 18:47
@Losolka22 píše:
Děkuji, myslela jsem si to …takže když mi ho ze svého vlastní uvážení pošle zpátky nemam balík vyzvedavat a vrátí se ji zase zpět? Penize nehodlám vracet, už jen poštovné mě stalo dost…měla by si poridit brýle asi :-) přesně muže ho poslat dal ..

Pokud pošle doporučeně, tak ano. Pokud pošle na dobírku, tak to samé, nepřebírat. A pokud obyčejně… no tak to má blbé, tys žádný nedostala, že?

Losolka22
Povídálka 32 příspěvků 04.01.19 18:48
@Šmoulice píše:
Já bych paní poslala někam a taky bych ji blokla ;) rozhodně není v právu ;)
Pokud jí je uvedené L malé, tak ať začne hubnout ;)

Díky moc holky, taky si to tak myslím :-) jen teď před blokaci ae zacala ohánět trestním oznámením a pod…přece jen nevím co to může být zač a má moji adresu když sem posílala jako doporučený balíček i mé číslo účtu tak jestli se nemusím ničeho z její strany bat? :-)

Levandulina
Kelišová 6021 příspěvků 22 inzerátů 04.01.19 18:55
@Losolka22 píše:
Díky moc holky, taky si to tak myslím :-) jen teď před blokaci ae zacala ohánět trestním oznámením a pod…přece jen nevím co to může být zač a má moji adresu když sem posílala jako doporučený balíček i mé číslo účtu tak jestli se nemusím ničeho z její strany bat? :-)

A co by v tom trestním oznámení bylo? Že jí není tričko, které si koupila? :zed:

lucielorenc
Kecalka 425 příspěvků 8 inzerátů 04.01.19 19:00

Také bych peníze nevracela, pokud tričko bylo v pořádku, tak to že barvu vnímá jinak, tak to je její problém a pokud kupuje oblečení a není si jistá velikostmi ( každý výrobce má tu velikost rozměrově jinou ), tak si má poprosit před nákupem o míry a až poté nakupovat. Já to také řeším takhle :)

Taciras
Extra třída :D 11212 příspěvků 04.01.19 19:00
@Losolka22 píše:
Díky moc holky, taky si to tak myslím :-) jen teď před blokaci ae zacala ohánět trestním oznámením a pod…přece jen nevím co to může být zač a má moji adresu když sem posílala jako doporučený balíček i mé číslo účtu tak jestli se nemusím ničeho z její strany bat? :-)

S trestním oznámením pro pětistovku ji pošlou do háje. Byl by to maximálně přestupek a to ještě v případě, že by tričko nedostala. Ona ho ale dostala, že? Máš to prokázané podacím lístkem nebo tou konverzací, co ti psala, že? Tu tedy důkladně archivovat. Maximálně ji odkážou na občansko-právní spor a i tam nejspíš pobaví a dostane se do rubriky kuriozit. Ale jestli se jí do toho chce, pokud si fakt stěžuje na to, že je jí malé, i když je to L, tak má smůlu. Něco jiného by imho bylo, kdyby ty jsi uvedla, že to je XL nebo XXL a ono jí bylo malé, protože by to bylo L. Pokud velikost uvedená na štítku odpovídá velikosti uvedené v inzerátu (který rovněž archivuj), tak má smůlu. A s tou barvou se jí fakt leda vysmějou.

Příspěvek upraven 04.01.19 v 19:01

Aspera
Generální žvanilka 21483 příspěvků 04.01.19 19:00

Jestli máš možnost schovej si inzerát, jak si ho podávala. Ať můžeš ukázat, že bylo nafocené stejné tričko, byla udaná velikost atd.

Uživatel je onlineŠmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 04.01.19 19:05
@Losolka22 píše:

Vysmějí se jí :mrgreen: co chce podávat? :mrgreen: Že jsi jí poslala triko a ona je slon, který se do něj nevleze? :mrgreen:
Buď naprosto v klidu :kytka:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 04.01.19 19:05

Nechápu, stát se to mně, tak si nejdřív jednu flaknu za to, že jsem si nenapsala o míry trička (což u oblečení dělám vždy, pokud kupuju přes net) a pak bych ho prostě prodala dál, co taky jinýho :nevim: není povinnost prodávajícího někomu vracet peníze, když je blbej :roll: ani by mě nenapadlo to zkoušet 8o jo, pokud by šlo o nefunkční elektroniku nebo tak, ale tričko 8o 8o 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >