Jak má číst dítě na začátku druhé třídy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 06.09.18 22:11
Jak má číst dítě na začátku druhé třídy?

Mám dotaz pro ty, kdo máte zkušenosti, ideálně kdyby mi mohla poradit nějaká paní učitelka… Jak by měl číst syn na začátku druhé třídy? Čteme s ním každý den (o prázdninách to bylo spíš obden), ale stále čte po slabikách, nečtě plynule… Navíc si plete malé b - d a teď si začal plést i malé a - e. Je to ještě v tomto věku normální, nebo to může být nějaké dyslexie? Chci jít za paní učitelkou se poradit, ale dostanu se tam až v pondělí a musím na to pořád myslet. Díky moc za rady.

Reakce:

LaraA
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 06.09.18 22:36

nás druhak dělá to samé. co říkal, jsou na tom děti ve třídě hůř i líp. neřeším žádné DIS- a prostě pravidelně čteme…

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 06.09.18 22:38

@LaraA děkuji moc, to jsi mě trošku uklidnila :-). My jsme to právě doteď taky neřešili, ale dneska mi právě kamarádka řekla, že její kluk si to vůbec neplete a jestli nemá nějakou poruchu…

Pavouček1994
Echt Kelišová 7512 příspěvků 06.09.18 23:01

@Adaneli Ahoj, moc tomu nerozumím, ale co si vzpomenu už je to vážně dávno nějakých 17 let, co jsem chodila do první třídy, jsem předčítala plynule, i když pomalu a spolu s ostatními spolužáky před třídou.. pokud mohu říct svůj názor, myslím, že se to spraví a žádné dis tam nebude ;) hodně štěstí :kytka:

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 06.09.18 23:19
@Adaneli píše:
Mám dotaz pro ty, kdo máte zkušenosti, ideálně kdyby mi mohla poradit nějaká paní učitelka… Jak by měl číst syn na začátku druhé třídy? Čteme s ním každý den (o prázdninách to bylo spíš obden), ale stále čte po slabikách, nečtě plynule… Navíc si plete malé b - d a teď si začal plést i malé a - e. Je to ještě v tomto věku normální, nebo to může být nějaké dyslexie? Chci jít za paní učitelkou se poradit, ale dostanu se tam až v pondělí a musím na to pořád myslet. Díky moc za rady.

Dyslektik ma nekolik urovni. Muze se zdokonalit natolik ze bude cist bez problemu. Skola Vas navede na odbornika ktery Vam udela testy a zjisti jestli je vse ok.Jinak poruchy soustredit se je dedicne takze jestli v rodine s tym nikdo problem nemel tak by dite dyslektii mit nemel. Jinak Vim to pred 2 dni jsem koukala na porad kde to vysvetlovala odbornice. Jestli by se Vase podezreni potvrdilo mela by ucitelka to vedet a vic dite zkouset pisemne nebo slovne.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 07.09.18 10:06

Tak naše teď druhačka taky slabikuje, ale o prázdninách přečetla za ty 2 měsíce tak 10 řádek… Nebaví jí to. Čte jen co jí zajímá. Jinak jí nedonutíme. Písmenka si také občas splete, nebo řekne že neví a dál neřeší. Je jí to úplně šumák. Kdybychom jí dali přes zadek a musela fakt číst, tak by na tom byla asi líp.

LaraA
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 07.09.18 10:12

@Lerista taky jsme bojovali s nechutí ke čtení. pomohlo číst stránku on a stránku já, red dokonce stránku on a 2 já (knížka se mi líbí :mrgreen: ), rychleji se přečte kapitola a pak poslouchá i mladší. a vyjeli jsme na hvezdickovy systém. za každou stránku hvězdičky, za deset hvězdiček odměna- něco, co fakt chce… zatim to funguje dobře :lol:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 07.09.18 10:20

@LaraA Ta naše by na tohle dlabala. Ale začaly jí bavit číst nadpisy. Ty Rekola. Každé kolo se nějak jmenuje. Po cestě do školy jich potkáme i několik. To se hned snaží. Nebo když jí píše matka (nejsem její bio matka, ale manžel jí má ve výhradní péči) Ale doma ani omylem. Naše dítě je teď v 1. a jsem na ní zvědavá. Ta se zas ze všeho hned hroutí.

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 07.09.18 21:39

@rena621 já ani manžel jsme problémy neměli a ani o nikom v rodině nevím, tak uvidíme. Je fakt, že manžel na češtinu moc nikdy nebyl a ani číst ho nebaví, to mě zase jo, tak třeba je syn po něm. Číst ho taky nebaví, když mu čteme my, tak to se mu líbí.

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 07.09.18 21:44

A učitelka sama si ničeho nevšimla, loni na rodičáku tipovala děti, co mají problémy se čtením,psaním atd., u syna bylo vše v pořádku. Tak uvidíme, zajdu se jí zeptat.

jopo
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 16:53

Holky taky mám druhaka a čte něco pěkně a něco po slabikach a už jsem na nervy. Taky jsem si říkala že by už měl plynule ale uč říkala že čte pěkně. Asi na něj moc spechám. Jinak zlatá první třída. Teď jsem mu napsala cvičně 20 příkladů z m tak počítá. Jako když se řekne že se jdou dělat úkoly tak jde ale těch keců u toho a za vše by chtěl odměnu. Mazec.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 09.09.18 18:12

U dcery ve druhé třídě taky ještě dost dětí slabikuje, zblášť teď po prázdninách, kdy spousta z nich neviděla knížku ani z rychlíku :mrgreen:

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 10.09.18 21:50

@jopo já ho honím po bytě, jinak nejde nic do školy dělat ani za boha. Úkoly si udělá, to ví, že musí, ale jak chci něco navíc, tak čtvrt hodiny vyvádí, potom to máme za chvilku.

@Jahru dík za uklidnění, já s ním právě v létě četla, fakt, že jo, ne teda denně, ale obden jo. Je fakt, že si plete i psací písmena a koukala jsem, že zapomněl i matiku, která mu šla bez problémů, tak snad do toho zase přijde. Naštěstí to mají teď trochu opakovací (teda tu matiku), knížka ČJ mě docela překvapila, docela náročný přechod ze slabikáře, už mají klasickou učebnici.

jopo
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 1 inzerát 10.09.18 22:18

@Adaneli my čteme, píšeme a počítáme každý den. Myslím tak hodinu určitě. Chtěla jsem i o prázdninách, ale jak jsem začala péči 3 dny tak jsem skončila. Hold prázdniny jsme potřebovali vsechni. Poslední týden ale už byl doma a to jsme pravidelně každý den opakovali. Jinak čeština me také překvapila je to klasická učebnice plus citanka. No jo. Není to sranda. Jsme si z holka říkaly že si oddechnem zase až o prázdninách. Když se chodí do práce tak v týdnu krom školy není na nic čas. A to funguje doma já i partner.

Adaneli
Extra třída :D 14147 příspěvků 11.09.18 21:07

@jopo tak to jste dobří, hodinu denně tomu teda nevěnujem.

Dneska jsem byla za učitelkou, tak mi říkala, že čtení po slabikách je normální, a že se na něj zaměří a dá mi vědět. Odpoledne mi říkala, že jsem měla pravdu, že problémy má, ale že zatím by to neviděla dramaticky a dala mu čas, že pokud se to do dvou měsíců nezlepší, tak by nás někam poslala. Tak zkusíme věnovat víc času čtení a psaní a uvidíme.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >