Jak má vypadat díra po extrakci zubu

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2290
10.1.22 16:56

Jak má vypadat díra po extrakci zubu

Varuji před nechutným obrázkem:

Ahoj, jsem v 6. měsíci, v pátek mi vytrhla zubařka zub 6, byl mrtvý s bohužel se zlomil a zlobil už přes rok, už to nešlo. Jenže to pořád cítím a vypadá to dle mě divně, tak mám strach, abych něco nepodcenila. Je to ok nebo je to problém?

Je tam až ve středu odpoledne, tak řeším, zda zítra obvolávat s prosíkem někoho jiného. Mám strach, aby se tam nerozjížděl zánět a žádné ATB atd. teď úplně nechci bolí to pořád stejně, žádná velká hrůza, ale příjemné to taky není :nevim:

Děkuji moc

PS: ta sedmička je od plaku, snažila jsem se opatrně očistit, ale nešlo to a bojím se kolem toho moc hrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2623
10.1.22 17:01

Podle mě je to špatně vytrhnuté. Já po vytržení mám pouze dáseň, tedy žádný zbytek zubu co tam máš podle mě ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
10.1.22 17:11
@smajlik345 píše:
Podle mě je to špatně vytrhnuté. Já po vytržení mám pouze dáseň, tedy žádný zbytek zubu co tam máš podle mě ty

To bílý tam právě nebylo hned, až od včera no, tak já zkusím zítra uhnat tady zubaře, se picnu :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
10.1.22 17:22

@Basterao já měla podobnou bílou věc v puse asi tejden po vytržení moudráku, pak to zmizelo, teď (je to už pár let) tam mám jenom dáseň. Jinak po vytržení moudráků (2, horní a spodní) mě bolela pusa asi 5 dnů, počítám, že pár dní to může být citlivé i po vytržení mrtvého zubu, přece jen tu dáseň máš živou, mohlo tam být nějaké drobné poranění během trhání apod.
Podle mě je to normální, pokud to není nějaká extra bolest, nemáš horečky a to bílý fakt není teda zbytek zubu no… Asi bych počkala, kdyžtak tam zkusila zavolat a poradit se, než bych tam šla osobně, ale dej na svůj pocit, po netu se radí blbě a zubařka nejsem, píšu jenom o tom, jak jsem to měla po trhání já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
10.1.22 17:26
@Proseccová píše:
@Basterao já měla podobnou bílou věc v puse asi tejden po vytržení moudráku, pak to zmizelo, teď (je to už pár let) tam mám jenom dáseň. Jinak po vytržení moudráků (2, horní a spodní) mě bolela pusa asi 5 dnů, počítám, že pár dní to může být citlivé i po vytržení mrtvého zubu, přece jen tu dáseň máš živou, mohlo tam být nějaké drobné poranění během trhání apod.
Podle mě je to normální, pokud to není nějaká extra bolest, nemáš horečky a to bílý fakt není teda zbytek zubu no… Asi bych počkala, kdyžtak tam zkusila zavolat a poradit se, než bych tam šla osobně, ale dej na svůj pocit, po netu se radí blbě a zubařka nejsem, píšu jenom o tom, jak jsem to měla po trhání já.

A to šedivé je myslíš taky normální, já mám právě strach, aby to nebyl nějaký zánět nebo něco, co pak s tím s pupkem. Zkusím tady zavolat jednomu zubaři ordinuje za rohem je moc milý, tak třeba by na to kouknul, uvidíme, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29551
10.1.22 17:26

@Basterao já tam teda také vidím zbytek zubu, jinak takové to stříbrné, ten povlak, to má po vytržení zubu být, tak to má vypadat a nemá se to stírat,
ale já tam vidím 2 bílé kousky zubu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9517
10.1.22 17:32
@Proseccová píše:
Podle mě je to normální, pokud to není nějaká extra bolest, nemáš horečky a to bílý fakt není teda zbytek zubu no… Asi bych počkala, kdyžtak tam zkusila zavolat a poradit se, než bych tam šla osobně, ale dej na svůj pocit, po netu se radí blbě a zubařka nejsem, píšu jenom o tom, jak jsem to měla po trhání já.

Ty myslíš to v tom modrém kolečku? To bude asi osmička :think:.
To v tom červeném zakladatelko je to co řešíš? To vypadá jako zbytek nemocného zubu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
10.1.22 17:32

@Basterao to šedivý je právě normální, spíš jde o to bílý, jestli je to povlak jak jsem měla já, nebo je to fakt zbytek zubu jak píše třeba @stinga (ono čím víc na to koukám, tím víc jsem taky na vážkách!), to z fotky a jako nezubařka fakt nepoznám.
Ten zubař za rohem se mi zdá jako dobrej nápad, poradí po tel. případně ti na to sám koukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
10.1.22 17:35

@meduzza já mluvila jen o „modrým kolečku“, dál jsem vůbec nekoukala :think: a říkám, já měla po moudrákách to šedivý jakoby uprostřed, a pak takovej „okraj“ téměř úplně bílej, ale čím víc koukám na fotku zakl., tím víc jsem na vážkách jestli tam fakt nezapomněli kus toho zubu :think: :nevim: což je teda ale dost strašná vizitka zubaře, pokud by takový velký a viditelný kusy zubu přehlídnul a nevytáhnul se zbytkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
10.1.22 17:39

Díky za názory, ano jde mi o to červené kolečko, modré je osmička vytažená už pár let, to bílé vylejzá postupně, ale že by zapomněla kus zubu se mi zdá divné, no zkusím zítra toho zubaře, případně ve středu odpo počkám před otvíračkou u té své. Jen jsem se bála, aby to nebyl nějaký zánět už a já něco nepo… Jsem z toho trochu na nervy vzhledem k těhotenství, do toho furt straší s covidem už jsem trochu psycho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
10.1.22 17:48
@Basterao píše:
Díky za názory, ano jde mi o to červené kolečko, modré je osmička vytažená už pár let, to bílé vylejzá postupně, ale že by zapomněla kus zubu se mi zdá divné, no zkusím zítra toho zubaře, případně ve středu odpo počkám před otvíračkou u té své. Jen jsem se bála, aby to nebyl nějaký zánět už a já něco nepo… Jsem z toho trochu na nervy vzhledem k těhotenství, do toho furt straší s covidem už jsem trochu psycho.

To bílý vylézá postupně jo? Jednomu z mých ex taky trhali zub a lezlo mu z toho něco bílýho, tenkrát šel znovu k zubaři a dostal antibiotika, že prý snad kousek zubu nebo kosti, teď nevím, musel mu to nějak čistit. Ale říkal, že to fakt dost bolelo. Zajdi radši k zubaři, at se ti to nerozjede. Já jsem byla dnes na prevenci a jsem mírně řečeno velmi rozladěná, že pojišťovna hradí nově jen jednu prevenci ročně :cert:

Edit - bolela ta díra po vytržení, ne to čištění, abych tě zakladatelko zbytečně neděsila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
10.1.22 18:36
@Basterao píše:

Raději si to nech zkontrolovat.
Já jsem si jednou u velmi „chytrého“ stomatochirurga nechala vytrhnout postupně 2 zuby. Zub pryč, bolest ještě týden.. to ale bylo v pořádku.. On zuby trhal naprosto šíleně. U prvního vytrženého zubu to bylo stejné, týden bolesti.
Takže jsem to neřešila, bolest přešla. A za rok u zubařky, která mi udělala nový rentgen zubu, zjistila, že chytrák tam nechal kousek nástroje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
10.1.22 19:22

@Basterao ta rána je úplně v pořádku, šedý povlak po vytažení. Pokud není velká bolest, teplota, zdureni, je vše ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat