Reklama

Jak mají vypadat kontrakce pro odjezd do porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 21:42
Jak mají vypadat kontrakce pro odjezd do porodnice

Jak mají vypadat kontrakce (délka a interval mezi jednotlivými kontrakcemi) pro odjezd do porodnice? Ráda bych měla s sebou přítele a dulu. Dula by k nám měla dojet do hodiny a pak bychom měli jet společně do porodnice, která je tak 30 minut cesty.

Přečtěte si článek: Kdy je čas jet do porodnice?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 31.07.18 21:53

Každá to má jinak… ale říká se ze pokud jsi prvorodicka, tak když budes mít kontrakce po peti minutách, mas jet do porodnice…

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 31.07.18 21:57

Tohle je osemetna otazka. Kdybych se ridila obecnyma radama, tak jsem obe deti porodila doma. Dceru jsem rodila pri 5-8min kontrakcich (i v 2 dobe porodni!), u syna 5 min kontrakce, kdy mi bylo celou dobu fajn, usmev na tvari, najednou jsem v kontrakci zarvala, lupla voda a byl do pul hodiny venku…Reknu to tak-ten pravy cas na odjezd vytusis…za me radsi driv nez pak rodit po ceste.

Bella13
Kecalka 218 příspěvků 31.07.18 22:11

Raději dřív. Já zavelela k odjezdu při kontrakcích po 15min., sedla jsem do auta a poskočilo to na 8min. Měli jsme to akorát.

TRG
Kecalka 390 příspěvků 31.07.18 22:26

Mně třeba konkrétní pravidlo jako prvorodičce psychicky pomáhalo = máš kontrakce 2 hodiny po 5 minutách? Jeď. (Jasně, kdybych se necítila, jedu dřív. Někdo klasické kontrakce nemá, začíná to křížovými bolestmi. Ty máš možnost poradit se navíc s dulou, tak buď v klidu.) Najdeš výjimky, prvorodičky, které mají porod rychlý, ale to jsou spíš šťastlivci, jak říkala ve vtipů porodní asistentka, ke které jsem chodila na přípravu. Pokud pojedeš podle toho pravidla, stejně si asi počkáš na miminko pár hodin na předporodním pokoji. ;)

iwa83
Kelišová 6121 příspěvků 31.07.18 22:36

Já jsem taky jako prvorodička volala do porodnice kdy mám dojít. Máme ji ale cca 5 minut autem. Ale měla jsem streptokoka, tak koli ATB jsem to chtěla stihnout dřív. Šla jsem když to bylo cca 5-6 minut. Pak mi na přijmu praskla voda a za 2 hodiny byla dcera venku. Odkedy mě poslali na pokoj, tak si jen pamatuji jak přivedli manžela, že jsem mu asi zmordovala ruku a nic víc. Mám dojem, že to bolelo nonstop.
Doktorka se smála, že poslední dojdu a mám první hotovo a že jsem asi chtěla ukoristit to posledné volné lůžko na šestinedělí… Jen doufám, že druhý porod nebude rychlejší, resp. že to nebudou ty 20ti hodinové bolesti :think: Ale s tím asi nic moc neudělám. Uvidíme co dítě. První dcera je i teď do všeho hrrr a padá do toho po hlavě.

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:40
@Verurizeckova píše:
Každá to má jinak… ale říká se ze pokud jsi prvorodicka, tak když budes mít kontrakce po peti minutách, mas jet do porodnice…

Ano, také jsem nejčastěji četla,že pokud mám kontrakce 5-10 minut… Ale právě nevím, jak dlouho ty kontrakce v intervalu 5-10 minut trvají… Jestli třeba jen hodinu nebo 3 hodiny…

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:41
@VikiRiki píše:
Tohle je osemetna otazka. Kdybych se ridila obecnyma radama, tak jsem obe deti porodila doma. Dceru jsem rodila pri 5-8min kontrakcich (i v 2 dobe porodni!), u syna 5 min kontrakce, kdy mi bylo celou dobu fajn, usmev na tvari, najednou jsem v kontrakci zarvala, lupla voda a byl do pul hodiny venku…Reknu to tak-ten pravy cas na odjezd vytusis…za me radsi driv nez pak rodit po ceste.

A můžu se zeptat, jak dlouho u tebe tedy trvala 2.doba porodní, tedy pokud myslíš tlačení? Děkuji :)

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:42
@Bella13 píše:
Raději dřív. Já zavelela k odjezdu při kontrakcích po 15min., sedla jsem do auta a poskočilo to na 8min. Měli jsme to akorát.

A to jsi tedy velela po 15 minutových kontrakcích hned, jak tento interval začal?

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:45
@TRG píše:
Mně třeba konkrétní pravidlo jako prvorodičce psychicky pomáhalo = máš kontrakce 2 hodiny po 5 minutách? Jeď. (Jasně, kdybych se necítila, jedu dřív. Někdo klasické kontrakce nemá, začíná to křížovými bolestmi. Ty máš možnost poradit se navíc s dulou, tak buď v klidu.) Najdeš výjimky, prvorodičky, které mají porod rychlý, ale to jsou spíš šťastlivci, jak říkala ve vtipů porodní asistentka, ke které jsem chodila na přípravu. Pokud pojedeš podle toho pravidla, stejně si asi počkáš na miminko pár hodin na předporodním pokoji. ;)
Jde mi právě o to, abychom tam pokud možno mohli být už všichni tři společně (já, dula a přítel)…

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:49
@iwa83 píše:
Já jsem taky jako prvorodička volala do porodnice kdy mám dojít. Máme ji ale cca 5 minut autem. Ale měla jsem streptokoka, tak koli ATB jsem to chtěla stihnout dřív. Šla jsem když to bylo cca 5-6 minut. Pak mi na přijmu praskla voda a za 2 hodiny byla dcera venku. Odkedy mě poslali na pokoj, tak si jen pamatuji jak přivedli manžela, že jsem mu asi zmordovala ruku a nic víc. Mám dojem, že to bolelo nonstop.
Doktorka se smála, že poslední dojdu a mám první hotovo a že jsem asi chtěla ukoristit to posledné volné lůžko na šestinedělí… Jen doufám, že druhý porod nebude rychlejší, resp. že to nebudou ty 20ti hodinové bolesti :think: Ale s tím asi nic moc neudělám. Uvidíme co dítě. První dcera je i teď do všeho hrrr a padá do toho po hlavě.
Tak to zní báječně :) . Kdybych byla více duchovně založena, tak bych napsala, že to bylo pro tebe požehnáním :)

TRG
Kecalka 390 příspěvků 31.07.18 22:50

@Něha Zavolala bych jí, kdybych měla třeba tu hodinu kontrakce a sprcha by to nezlepšila, nebo by se kontrakce zpravidelnily / zesílily by. Buď by vyrazila, nebo by ti něco ještě poradila. Jak daleko bydlí? Nebo jak máte domluvenou předporodní péči? By jí nemělo vadit počkat třeba dvě hodiny u vás a až pak jet, ne? Určitě by měla být i schopná poznat, jestli už je mimčo dole. ;)

Něha
Stálice 74 příspěvků 31.07.18 22:55
@TRG píše:
@Něha Zavolala bych jí, kdybych měla třeba tu hodinu kontrakce a sprcha by to nezlepšila, nebo by se kontrakce zpravidelnily / zesílily by. Buď by vyrazila, nebo by ti něco ještě poradila. Jak daleko bydlí? Nebo jak máte domluvenou předporodní péči? By jí nemělo vadit počkat třeba dvě hodiny u vás a až pak jet, ne? Určitě by měla být i schopná poznat, jestli už je mimčo dole. ;)
Ona by měla být schopná vyjet do hodiny, k nám je to tak 45minut a do porodnice tak do půl hodíny. Dneska mi zrovna doktorka říkala, že hlavičku už má hodně dole, když delala v itrni vyšetření, tak rikala, že ji hodně cítí. Jinak já na pohled vůbec nevidím, že by mi třeba břicho kleslo. Jen při lehání a vstávání cítím, jak mě tam něco dost tlačí…

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2315 příspěvků 31.07.18 22:59

@Něha Máš v plánu čekat případně i hodinu a 3/4, než k vám dorazí dula? 8o

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 31.07.18 23:28
@Něha píše:
A můžu se zeptat, jak dlouho u tebe tedy trvala 2.doba porodní, tedy pokud myslíš tlačení? Děkuji :)

Dcerka sla dlouho ven, asi hodinu a pul tlaceni (ale ver mi, ze v druhe dobe porodni uz autem jet nechces), syn ten to naopak vzal hopem, za 10 min venku i se vztycenou rukou v porodnich cestach…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama