Jak mám hledat poštovné na ebay

9
4.6.17 15:25

Jak mám hledat poštovné na ebay

Ahoj jsem nováček na eBay chtěla jsem se zeptat zda maminky nemate nějakou zkušenost chci koupit male kočárek z aukce na eBay kde mám hledat poštovné a cenu a jestli posila do ČR dekuji :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1226
4.6.17 15:57

Ahoj, já teda neobjednávala přes aukci, ale rovnou Kup ted a tam dole v Shipping and payments jsem našla, zda zasílají do čr, poštovné je uvedeno výše - obvykle hned pod cenou - Shipping (free or… ) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.17 16:42
@ASAndrea píše:
Ahoj, já teda neobjednávala přes aukci, ale rovnou Kup ted a tam dole v Shipping and payments jsem našla, zda zasílají do čr, poštovné je uvedeno výše - obvykle hned pod cenou - Shipping (free or… ) :-)

Aha a mužů se zeptat kolik Vás vyšlo poštovné? Mám obavu abych nezaplatila větší poštovné diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5973
4.6.17 17:00

Poštovné zaplatíte tak vysoké, jaké prodejce uvádí. Jeden to může mít za $5, jiný za $15. Ujistěte se, že posílají do ČR. Případně dejte odkaz přímo na aukci a uvidíme. Ujasněte si, jak budete platit. Často jde jen PayPal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
4.6.17 17:00

@rebeka011 to je. u kazdeho prodejce ruzne. Napr. jsem objednavala skrabadlo pro kocku a bylo to free shipping (bez postovneho), u neceho jineho bylo treba postovne 10korun u neceho jineho 60korun. Musis se podivat, kolik chce ten konkretni prodejce, u kteryho si ten kocarek objednavas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
4.6.17 17:50

@rebeka011

já teda vždy objednávám Free shipping, což je bez poštovného. :pankac: platím klasickou kartou (mám mastercard)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.17 18:35
@ASAndrea píše:
Ahoj, já teda neobjednávala přes aukci, ale rovnou Kup ted a tam dole v Shipping and payments jsem našla, zda zasílají do čr, poštovné je uvedeno výše - obvykle hned pod cenou - Shipping (free or… ) :-)
Aha a mužů se zeptat kolik Vás vyšlo poštovné? Mám obavu abych nezaplatila větší poštovné diky :)
@Ivan PPZ píše:
Poštovné zaplatíte tak vysoké, jaké prodejce uvádí. Jeden to může mít za $5, jiný za $15. Ujistěte se, že posílají do ČR. Případně dejte odkaz přímo na aukci a uvidíme. Ujasněte si, jak budete platit. Často jde jen PayPal.

Ahttp://m.ebay.com/itm/USED-Bugaboo-Bee-Plus-Black-Red-Buggy-Pushchair-Stroller-2012-/391797841798?hash=item5b38f89f86%3Ag%3A1BwAAOSw7GRZKy6m&_trkparms=pageci%253A5f96209c-4943-11e7-a565-74dbd1806700%257Cparentrq%253A73f3359015c0abc642bed40cfffa7478%257Ciid%253A16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.17 18:36
@rebeka011 píše:
Ahttp://m.ebay.com/itm/USED-Bugaboo-Bee-Plus-Black-Red-Buggy-Pushchair-Stroller-2012-/391797841798?hash=item5b38f89f86%3Ag%3A1BwAAOSw7GRZKy6m&_trkparms=pageci%253A5f96209c-4943-11e7-a565-74dbd1806700%257Cparentrq%253A73f3359015c0abc642bed40cfffa7478%257Ciid%253A16

Jejda nejde mi přiložit odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
4.6.17 18:41

@rebeka011

spíš se koukněte na koncovou cenu, aby jste neplatila clo a DPH, do 20 dolarů (myslím) to celníci neřeší, ale pak by to zabavili, dodatečně vyměřili a česká pošta by to s vámi řešila. Pokud to jde z Evropy, no problem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.17 21:29
@ASAndrea píše:
@rebeka011spíš se koukněte na koncovou cenu, aby jste neplatila clo a DPH, do 20 dolarů (myslím) to celníci neřeší, ale pak by to zabavili, dodatečně vyměřili a česká pošta by to s vámi řešila. Pokud to jde z Evropy, no problem :-)

Tak asi nakupovat na eBay nemůžu proto že opravdu ničemu tam nerozumíme půl dne jsem to prohlížela a k ničemu jsem nedošla :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
4.6.17 21:35

@ASAndrea mám to stejně. Raději pohledám a objednám s poštovným zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5973
4.6.17 22:06

Nebo objednat, pokud to zboží půjde z Evropy- včetně UK. Ale ty ceny pak bývají vyšší. U zboží, jako je kočárek bych ale velmi řešil, co v případě reklamace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
5.6.17 10:41

@rebeka011

Upřímně, já tam objednávám spíš jen takové cetky, kočárek bych raději koupila zde. On už asi takový rozdíl v ceně nebude.

Pro přehled: je důležité se držet toho, odkud zboží jde, to lze vyhledat nebo se zeptat přímo prodejce (google translator přeloží). Hlídat cenu tak, aby to nešlo přes celníky (to jde vše mimo EU). Na balíčky se musí psát o co jde, odhadovaná cena a odkud to jde.

někdy zahraniční obchody přímo odkazují na ty evropské nebo přímo české (viz bf boty).

Ono to není tak těžké, ale ber v potaz, že zboží se balí opravdu jen tak, aby se zakrylo, často se letecké společnosti nesnaží ani zboží nějak ochránit, mě to kolikrát „přiletí“ tak zvalchované :roll:

Rozhodnutí už je na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
5.6.17 20:08
@ASAndrea píše:
@rebeka011

Upřímně, já tam objednávám spíš jen takové cetky, kočárek bych raději koupila zde. On už asi takový rozdíl v ceně nebude.

Pro přehled: je důležité se držet toho, odkud zboží jde, to lze vyhledat nebo se zeptat přímo prodejce (google translator přeloží). Hlídat cenu tak, aby to nešlo přes celníky (to jde vše mimo EU). Na balíčky se musí psát o co jde, odhadovaná cena a odkud to jde.

někdy zahraniční obchody přímo odkazují na ty evropské nebo přímo české (viz bf boty).

Ono to není tak těžké, ale ber v potaz, že zboží se balí opravdu jen tak, aby se zakrylo, často se letecké společnosti nesnaží ani zboží nějak ochránit, mě to kolikrát „přiletí“ tak zvalchované :roll:

Rozhodnutí už je na tobě.

Mužů se ještě zeptat kde mužů prodejci napsat a jak mám hlídat cenu aby to neslo přes celniky a šlo by poslat peníze prodejci třeba složenkou? Je to stejný jak když třeba nakupují na aukru? Díky za každou radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5973
5.6.17 20:15

Není to jako Aukro- to je domácí. Tohle často kupujete z Číny, Ameriky, Británie… někdo ani do ČR neposílá.
V 90% případů půjde platba pouze přes PayPal. Někde možná i kartou- ale často chybí 3D Secure- tzn. já bych údaje o kartě takhle nepředával.
@rebeka011 Troufnu si doporučit, abyste sama vůbec takovýto obchod nedělala. Přeci nemůže být tak složité najít mailový kontakt. A stejně tak je jednoduché najít, jaká částka spadá pod CLO a jaká pod DPH.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama