Jak mam předejít vyvolání porodu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 15:12

Jak mam předejít vyvolání porodu?

Ahoj holky. Dnes jsem 39+0 (prvorodička,22let) Včera mi na kontrole bylo řečeno že když neporodim do dalších monitorů které mě čekají v pondělí, že mi dají termín vyvolání kvůli těhotenské cukrovce. ( cukrovka jen na dietě, celé těhu jsem měla krásné hodnoty). Je mi jasné že malá se ven ještě nechystá protože pohyby cítím pořád až u žeber.
Nemáte nějaké typy jak si porod přivolat?
Tepláky vana nezabírá :(
Mam z toho vyvolání strach. Prý je to rizikovější a více bolestivé.
Pred tydnem prisla známa při vyvolaném porodu o miminko :,(

Popř. Jak vám bylo třeba den před porodem?
Dneska na mě padla mega únava že jsem nebyla schopná si ani uvařit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1594
4.1.22 15:20

Mě vyvolávali 3 dny, 5 tabletek, 3 oxytociny a až třetí den, kdy jsem vyčerpala úplně všechny možnosti a kontrakce se nerozjely (děloha nespolupracovala), mě vzali na sál, ta úleva po 3 dnech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
4.1.22 15:23

Vyvolávali mi oba porody a v pohodě. Nebylo to nic hrozného. A pokud to co jsem zažila mělo být to horší, tak bych bez vyvolávání zřejmě porodila a ani bych o tom nevěděla.
Vůbec se toho neboj. Doktoři vědí co dělají. Kamarádky je mi moc líto. Ale stejně tak může žena přijít o miminko, když se bude bránit vyvolání. Věř lékařům, že vědí co dělají. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
4.1.22 15:30

Ja jsem 39+3 tt, unavená jsem porad, jinak to taky nevypadá, ze by se něco chystalo..zkouším babske rady..piju malinik, sypu lnene semínko, teple vany, dala jsem si víno, sex, procházky, schody..je toho hodně, zatím nevypadá, ze by něco k něčemu vedlo, miminko si proste samo řekne :andel:, taky jsem prvorodicka, takže čekám a zkouším..držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
4.1.22 15:34

Taky mam za sebou 2× vyvolavany porod a nemohu sice porovnat a ano, boli to, ale kazdy porod boli a bohuzel presne jak pise janickaIII, kazdy porod se muze zkomplikovat, i ten nevyvolavany.

Moc bych neexperimentovala, muzes zkusit max takove ty klasicke rady jako vetsi namahu, sex, vanu, vic bych pro to nedelala, jeste snad pupalkovy olej v kapslich na dozrani hrdla, to si radej vygoogli, protoze nevim jestli to pisu spravne. Samozrejme malinik a lnene seminko, aniball, ale to chce delsi dobu nez az ted a ne uplne na rozjeti, ale spis na podporu hladkeho prubehu. Jo, nekdo jde do masaze bradavek a jsou i nejake akupunkturni body, ale to by mel delat profik.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 16:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
4.1.22 15:37

Jeste me tak napada, muzes to samozrejme i odmitnout, ale jakakoli rizika jsou pak na tve triko, s tim se musis pripadne smirit, ja bych to treba osobne neudelala, verim doktorum a uz mam overeno ze moje telo potrebuje cekat dele nez by bylo zahodno a diky poruse srazlivosti krve si nemohu dovolit cekat tak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13814
4.1.22 15:42

Dle WHO se prenasi po 42tydnu.
Pokud bych ve 40tydnu neporodila, cukrovka je pod kontrolou. Požádala bych o kontrolu ozev, prutoky a vyvolani odmitla, nechala se jen sledovat do 42 tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2144
4.1.22 15:50

Zalezi, jak moc jsi v klidu. Pokud je cukrovka pod kontrolou a dite ti uz ted nevazi pres 4,5 kg, tak obecne muzes vyckavat, pokud jsi klidna. Ja treba byla nervozni, bala jsem se prenaseni, kdyz nebyly ke konci ty pohyby tak, jako obvykle, uz jsem panikarila. Takze ja, ac nesnasim lekarske zasahy obecne, bych na to vyvolani snad i sla. Znam ale zeny, co klidne vyvolani odmitly a cekaly si az do toho 42.tt na spontanni porod. Nastesti neznam nikoho, kdo by o dite prisel at uz lejarskym zasahem, nebo naopak jeho odmitnutim. Pokud janaradja zazila tuto tragedii, byl tam s nejvetsi pravdepodobnosti nejajy dalsi problem nez hen samotbe vyvolani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
4.1.22 16:16

Me hrozilo vyvolani v patek, nakonec mi jeste v noci praskla voda, tak jsem mela radost, ze se obejdu bez vyvolavani. No a i s prasklou vodou se kontrakce vubec nerozjely, takze stejne doslo na vyvolavaci tabletky :D Zpusoby vyvolani psaly uz holky, ja dam hodne i na psychiku. Mluvila jsem k miminku, ze uz se tesime, vsechno je pripraveny, ze bych rada aby prisla sama prirozene atd. :) No vyslo to napul :D Den predem jsem se citila myslim uplne normalne, urcite bych nepoznala, ze uz to bude.

A vyvolavani je myslim zbytecnej strasak. Stejne jako jsou pripady, kdy je to opravdu dlouhy a bolavy, jsou i pripady peknyho rychlyho porodu. To nikdy predem nevis :) A pres veskerou bolest, strach, slzy je to krasnej zazitek, fakt :D Nejdriv se to zda nepochopitelny a pak se na to neustale vzpomina :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.1.22 07:53

Take jsme mela tehotenskou cukrovku a v den terminu porodu jsem mela nastup do porodnice. No na prijmu mi odtekla na plodova voda, tak jsem dostala celkem 3 krat vyvolavaci tabletu a porod se rozebehl az po te treti tablete. Nejhorsi byly ty kontrakce po minute, ktere trvaly asi hodinu, pak jsem byla otevrena na 9cm a šlo se rodit. Musim tedy rict, ze za me to byl rychly porod, trval 21 minut od te doby, co me vzali na porodni sal (nepocitam tedy tu hodinu, kdy byly ty kontrakce minutove). Mam srovnani s prvnim porodem, ktery se rozebehl samnod sebe a byl tedy o dost horsi, delsi a bolestivější nez vyvolavany porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat