Jak mám probrat s přítelem finance?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 10:44

Jak mám probrat s přítelem finance ?

Ahoj, jsem naneschopence jsem ve 4 měsíci těhotenství a řeším to že je mi blbý říkat příteli o peníze. To teď jsme to neřešili, chodila jsem do práce ale teď když mi chodí pár tisíc za neschopenku, tak mi peníze chybí. Pošlu ho nakoupit to koupí co je třeba, ale na nakupuju také. Jen nevím jak to mám řešit on s tím ještě nepřišel sám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11996
25.10.21 10:47
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem naneschopence jsem ve 4 měsíci těhotenství a řeším to že je mi blbý říkat příteli o peníze. To teď jsme to neřešili, chodila jsem do práce ale teď když mi chodí pár tisíc za neschopenku, tak mi peníze chybí. Pošlu ho nakoupit to koupí co je třeba, ale na nakupuju také. Jen nevím jak to mám řešit on s tím ještě nepřišel sám

Tak to jste si měli hlavně ujasnit přes otehotnenim jak to bude, až budeš na rodicaku a brát třeba 10tis. Asi mu to musíš říct otevrene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
25.10.21 10:47

Asi tušíš, že takové věci se probírají ve chvíli, kdy se lidi stěhují k sobě…
Ahoj, bylo by potřeba mluvit a uspořádání financí. Chceš hned nebo až za chvilku, když se uklidníš po příchodu z práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7703
25.10.21 10:49

Ahoj,
no jinak, než že si s ním o tom promluvíš a řekneš to tak, jak to je, to asi nepůjde.
Vysvětli mu, že nyní opravdu nemůžeš více nakupovat nebo přispívat na společné útraty, ale že jakmile budeš v pořádku zase třeba potáhneš chvíli více věcí ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
25.10.21 10:49

Tak to asi nebudete mít moc kvalitní vztah, když je ti blbé říkat si o peníze, které by šly tipuju na jídlo, vybavení pro dítě. On s tím sám nepřijde, když neví, že peníze navíc potřebuješ. Buď se ho normálně zeptej, nebo si sedněte a proberte to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
25.10.21 10:50

Musis rict pravdu, bez obalu. Muzi nechapou naznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
25.10.21 10:51

Budete rodina, tak se budete muset začít chovat dospěle, přestat hrabat si každý na svém písečku a a začít komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
25.10.21 10:53
@Sany80s píše:
Asi tušíš, že takové věci se probírají ve chvíli, kdy se lidi stěhují k sobě…
Ahoj, bylo by potřeba mluvit a uspořádání financí. Chceš hned nebo až za chvilku, když se uklidníš po příchodu z práce?

Bu´d s e sestěhování, nebo nejpozději při myšlence „co kdybychom měli dítě“. Protože nějde jen o nemocenskou.
Na rodičáku to zakladatelka chtěla dělat jako jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21788
25.10.21 10:54

Pár tisíc neschopenky? :think: Vždyť je to přes 60 % vyměřovacího základu, většině lidí s průměrným platem chodí nemocenská jen o pár tisíc nižší, než běžný plat :think: Co budeš dělat, až budeš na rodičáku se 7 tisíci? Rezervy nemáš žádné a ani plán, jak to s mužem zvládnete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902

No a než jste zadělali tak jsi jako netušila že budeš bez peněz? hele tohle jsi měla mít dávno vyřešený takže ted jsi v dost nevýhodné pozici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323

Tobě je blbé říkat svému příteli se kterým čekáš dítě o peníze??? A dítě si nebylo blbé udělat? To jste zvládli… tak teď třeba i řešit podstatné věci. Dítě bylo neplánované, že? A po krátké známosti bych tak tipla… My měli finance s mužem domluvené již před početím… a počítali jsme jak vyjde na rodičáku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17072
25.10.21 10:55
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem naneschopence jsem ve 4 měsíci těhotenství a řeším to že je mi blbý říkat příteli o peníze. To teď jsme to neřešili, chodila jsem do práce ale teď když mi chodí pár tisíc za neschopenku, tak mi peníze chybí. Pošlu ho nakoupit to koupí co je třeba, ale na nakupuju také. Jen nevím jak to mám řešit on s tím ještě nepřišel sám

Tohle jste snad měli řešit už dávno, když spolu žijete, ne?

„Musíme se domluvit ohledně peněz, jak budeme teď fungovat, když teď čekáme NAŠE dítě“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
25.10.21 10:56
@Svistice píše:
Bu´d s e sestěhování, nebo nejpozději při myšlence „co kdybychom měli dítě“. Protože nějde jen o nemocenskou.
Na rodičáku to zakladatelka chtěla dělat jako jak?

Já trvám na tom při sestěhování, u určitého procenta se tak odhalí to, že by to sestěhování byl omyl. Ono když třeba někdo při sestěhování trvá na 50:50, přestože ví, že příjem je třeba 80:30, tak to lecos napoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
25.10.21 10:56
@Anonymní píše:

Zakladatelko,

jaká je tvoje konkrétní představa hospodaření během těhotenství a rodičovské dovolené? Mohla bys to sem napsat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
25.10.21 11:01
@unuděná píše:
Pár tisíc neschopenky? :think: Vždyť je to přes 60 % vyměřovacího základu, většině lidí s průměrným platem chodí nemocenská jen o pár tisíc nižší, než běžný plat :think: Co budeš dělat, až budeš na rodičáku se 7 tisíci? Rezervy nemáš žádné a ani plán, jak to s mužem zvládnete?

Tak jestli má někdo ofiko minimálku a zbytek na ruku, tak pak v podobných situací kouká jak puk. Netvrdím, že je to případ konkrétně zakladatelky, ale je to možnost, jak vysvětlit „pár tisíc neschopenky“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat