Jak mam vysvětlit rodičům,že chci odejít z osmiletého gympu?

Anonymní
14.11.19 20:19

Jak mam vysvětlit rodičům,že chci odejít z osmiletého gympu?

Ahoj, od šesté třídy chodím na osmiletý gympl, protože jsem si řekla, že se v páté třídě zkusím dostat a povedlo se. Něják od 6. - 7. třídy ale vím, že bych chtěla přestoupit na střední se zaměřením (konkrétně na uměleckou školu),vím že by mě to bavilo a naplňovalo. Když jsem se rodičům zmínila o tom, že bych chtěla přestoupit na jinou školu tak mi řekli, že se jim to nelíbí a že jinam nepůjdu, že zůstanu na gymplu. Rodiče studovali oba gympl a sestra též. Nevím jak jim to vysvětlit a přemluvit je aby mě pustili. Vím, že to nemyslí špatně a chtějí pro mě to nejlepší, ale měla bych jistotu, určitě by mě ta škola bavila a nevidim prostě v tom gympl takovou budoucnost a určitě zde nechci zůstat, i kvůli kolektivu. Další problém je, že bych chtěla na školu vzdálenou 150km s tim, že bych byla na itru, ale to taky nevim jestli by se rodičům líbilo. Jde o to, že je ta škola opravdu dobrá, krásná, bavila by mě a měla bych v tom městě větší možnosti, než tady u nás, kde nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17277
14.11.19 20:25

A co to je za obor? uživíš se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
14.11.19 20:35

Já, jako rodič, bych Tě podpořila. I v oboru, který by nebyl na první pohled na uživení. Šla bych na rovinu, ale počítej, že rodiče nejspíš budou proti a bez jejich podpory to nedáš. Pak by nezbývalo, než dorazit gympl a zkusit štěstí později (zatím bych to hnala přes nějaký stejně zaměřený umělecký kroužek). Držím pěsti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
14.11.19 20:37

A mas opravdu talent na to, co chces studovat na te umelecke? Posouzeny od nekoho, kdo tomu opravdu rozumi? Absolventi takovych skol se malokdy v oboru uplatni, to chce opravdovou vyjimecnost.. Ja se rodicum moc nedivim, ze by te radsi udrzeli na gymplu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
14.11.19 20:38

Mám podobnou zkušenost. U me ale jde o VŠ, ten gympl mám. Vystudovala jsem ale výšku v naprosto blbej oboru, sice mě to strašně bavilo, ale nikdy se tím neuživím, práce v oboru téměř neexistuje, prostě je to do života úplně na nic. Doted se tlucu do hlavy, ze jsem rodice neposlechla a nesla studovat neco jineho. Neco, co ted půjdu studovat se 3 detma, při práci. Vím, že budoucnost je to poslední, co tě teď zajímá, ale věř, že ten otrávení gympl se ti jednou bude moc hodit. Školu svého zájmu můžeš studovat klidně později, nebo se rozvíjet pomocí různých kroužků, kurzů apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35362
14.11.19 20:47

Já jako rodič bych s tebou zahájila sáhodlouhou diskuzi. Nevím, o jakou školu jde, ale opravdu mi věř, že ve věku středoškoláka většinou ještě nedokážeš posoudit užitnost školy a oboru, který děláš, holt rodiče už toho odžili o hodně více a pokud nejsou duchem chudí, snad si z toho života něco vzali a jistě to chtějí předat vám, dětem. Takže je na místě, abyste si probrali, co je možné dělat s gymplem a co s tvojí vysněnou školou. Samozřejmě je hodně důležité, aby tě obor bavil a šel ti, to je samozřejmá věc. A ten, kdo najde něco, co dělá rád a dělá to dobře a navíc v tom získá podporu okolí, jedině ten vyhraje. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4741
14.11.19 21:15

Hele, já mám na gymplu hned tři potomky. V devítce u nas proběhla/probíhá/proběhne debata na tema setrvat či odejít. Hlavním cílem je ozřejmit potomkům, že je živím pouze do konce studia, pak už to bude v jejich režii. Nejstarší dítě se rozhodlo zůstat a po mém zdůraznění, že bez VŠ je gympl vcelku k prdu, šlo výkonově výrazně nahoru. Sama zírám na to, co dokáže.

Prostřední dítě se rozhoduje nyní (ale tam není co řešit), nejmladší ví, že to budeme řešit za dva roky.

Odchodu z gymplu na jinou SŠ jsem tedy docela nakloněna… Ovšem kdyby děcko přišlo s uměleckou, měla bych s tím taky problém. Naštěstí ale máme v blízkém okolí hned dva grafiky a tak naše děti moc dobře ví, že to není žádná sranda…

Umělecké a pedagogické prostě nebrat. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
14.11.19 21:47

Nezminuješ to nejdůležitější. Co chceš dělat a jestli tě to uživí. Studuješ proto, aby ses uživila, až pak pro zábavu..Z gymplu můžeš studovst cokoliv. Třeba architekturu, kde se lidi umělecky také mohou realizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
14.11.19 23:22

Předpokládám že chodíš na nějaký kroužek když chceš jít na uměleckou školu. Jak tě vidí ten vyucujici, mohl by případně promluvit s rodiči pokud si taky myslí že na to máš? Pokud rodiče nesvoli, tak bych se tomu velmi intenzivně věnovala a snažila se je přesvědčit svým zájmem a nadšením pro věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
15.11.19 07:24

Chápu rodiče v tom, že gympl je nejlepší základ pro případné další studium. To prostě jinde nezískáš. A zvlášť na uměleckých školách bývá úroveň těch klasických vědomostních předmětů typu matematika, fyzika, chemie apod. opravdu chabá a jejich časová dotace nízká. Ale rozumím i Tobě, že chceš jít za svým snem a studovat něco, co Tě baví. Pokud chceš jít studovat nějaký umělecký směr, tak předpokládám, že už teď se tím zabýváš ve volném čase, chodíš třeba někam do ZUŠky nebo na nějaké kurzy. Nemáš nějakého učitele/lektora, který by Tě podpořil? Asi bude objektivnější v zhodnocení Tvého talentu a bude mít i větší přehled o možném budoucím profesionálním uplatnění. Na argumenty od dospělého by rodiče mohli slyšet spíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
15.11.19 08:38

Jako rodič bych ti dovolila z gymplu přestoupit téměř kamkoliv, ekonomka, zdravka, průmyslovka…Ale určitě ne na nějakou uměleckou školu, nedá se tím uživit, mysli na budoucnost. Jinak ti doporučuji jít si zkusit makat na pár měsíců do fabriky, tam bys totiž pravděpodobně jako umělec skončila. A rozmyslet se, jestli chceš pracovat celý život tam, nebo vystudovat něco opravdu použitelného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
15.11.19 08:54

A co to třeba spojit, brácha na strojařině (VŠ) se specializoval na průmyslový design. Všichni jsme teda čuměli, jak zvládnul talentovky :oops: Teď se o něj firmy perou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7702
15.11.19 09:01

Není to náhodou konzervator? Pokud ano, maminka tu zakládala diskuzi…
Nevím, co bych dělala jako rodič, přiznám se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 11:45

Tak jestli je to herecka konzervator, tak bych rodice uklidnila, ze je vetsi pravdepodobnost, ze se tam stejne nedostanu. A pokud se tam dostanu, tak talent asi mam a tim padem i potencial. :)
Mam kolem lidi, co se tam hlasili a vsichni delali od detstvi divadlo, balet, zpivali nebo roky hrali uspesne na nastroj. A nejen to, ale dlouhodobe dochazeli soukrome navic na hodiny herectvi apod., proste poradna priprava na prijimacky.
Malokdo se tam taky tehdy bez tohoto dostal. To uz musel byt velky talent. Takze, jestli takovy zaklad nemas a jen te to napadlo, nadeje bych si nedelala. A pokud se ti to zalibilo opravdu hodne, venuj se tomu ve svem volnu a spis zkus AMU po maturite.
Naopak, pokud jde o nejakou umelecko remeslnou, tam bych si to asi zkusila u rodicu vydupat. Tam to budouci uplatneni je a muze byt skvele.
Ale zase za predpokladu, ze uz ted se tomu venujes a mas takovy ten hnaci motor, ze v tom chces neco dokazat a jsi aspon trochu akcni.
Ale ve vetsine pripadu jde umelecky obor delat i na vysoke.
Jakou mas tedy ted uz pripravu nebo zaklad pro umelecky obor? Jestli jsi v bode 0, dodelej maturitu a mezitim se pripravuj na prijmacky na VS.

• Nahlásit
  • Citovat
15.11.19 13:53

@ka2ka jeto obor grafický esign, takže myslím, že ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama