Reklama

Jak máte finance s novým partnerem a svými dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 20:53
Jak máte finance s novým partnerem a svymi dětmi?

Hezký den, zajímalo by mě, jak máte rozdělené finance v případě ze mate oba svoje děti a nyní žijete spolu? Zda hospodarite společně, či zcela odděleně. Podělte se prosim o vaše zkusenosti a poznatky. Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3814 příspěvků 07.05.18 21:12

Vsechny deti ziji s vami?

mrav
Extra třída :D 14069 příspěvků 07.05.18 21:13

Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 07.05.18 21:19
@mrav píše:
Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

Tak my jsme manželé 16 let a nikdy jsme společný účet nemeli. Nemáme s tím žáddný problém.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 21:22

Beru to z té druhé strany. Můj manžel má v péči své první dítě. Náklady na něj platí on. Ale máme oddělené účetnictví a vydělává podstatně víc než já. Takže když koupím třeba kalhoty, tak přijdu a manžel mi to proplatí. Naše společné dítě platíme napůl. Matka toho dítěte za rok pošle tak 1 tis kč. Musím se o jeho dítě denně starat. A jak nemáme společné finance (manžel nikdy nechtěl a nechce) tak se mi nechce ho dotovat ze svého.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 07.05.18 21:24

Společně, mám syna z předchozího vztahu, přítel si posílá výplatu ke mě na účet a hospodařime dohromady.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 07.05.18 21:37
@mrav píše:
Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

proč?

Hvězda diskuse 47791 příspěvků 07.05.18 21:41

V podstatě oddělené. Sice máme společný účet, kam přispíváme stejným dílem a platíme z něj společné akce bud bezdětné nebo se všemi dětmi. Jinak já si vlastní děti financuju ze svého a od bio otce. A on si své děti a alimenty platí ze svýho. A sebe taktéž každý se svého. Co komu zbyde, ušetří prohýří, je každého věc.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 21:42

Muž má děti z prvního vztahu, a spolu máme jedno a finance dohromady. S tím jsem šla do toho, že děti jsou. Platíme alimenty, zaplatíme co máme, něco se uspoří, a fungujeme. Neumím si představit mít to zvlášť a řešit tvoje děti, naše dítě…

mrav
Extra třída :D 14069 příspěvků 07.05.18 21:48
@Lama Lama píše:
proč?

Předpokládám, že se vezmou, že jsou rodina. Pak by oddělené finance mohly být zdrojem hádek. Placení nájmu, energií, různá spoření, nákupy atd. atd. K odděleným financím je potřeba, si myslím, nastavit jasná pravidla. :mavam:

Hvězda diskuse 47791 příspěvků 07.05.18 21:53
@mrav píše:
Předpokládám, že se vezmou, že jsou rodina. Pak by oddělené finance mohly být zdrojem hádek. Placení nájmu, energií, různá spoření, nákupy atd. atd. K odděleným financím je potřeba, si myslím, nastavit jasná pravidla. :mavam:

podle mě naopak ne? pevná pravidla, pokud se moje stane jeho. Tak jak s tím on bude hospodařit. Pokud si platí svoje, tak pravidel je mnohem méně.

Jinak bjá bych asi právě hned nepředpokládala, že se vezmou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 22:14
@PaníBovaryová píše:
Vsechny deti ziji s vami?

Nene moje dve ziji s nami, jeho dve s matkou

Hvězda diskuse 47791 příspěvků 07.05.18 22:23
@Anonymní píše:
Nene moje dve ziji s nami, jeho dve s matkou

Pak podle mě není moc co řešit. Pokud nemáte společné dítě. Přijde mi pak asi lepší začít odděleně a časem uvidíte, jak to bude pokračovat, třeba to sloučíte, třeba ne. příjmy máte zhruba stejné?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 22:44
@Lama Lama píše:
Pak podle mě není moc co řešit. Pokud nemáte společné dítě. Přijde mi pak asi lepší začít odděleně a časem uvidíte, jak to bude pokračovat, třeba to sloučíte, třeba ne. příjmy máte zhruba stejné?

Právě že ne. Je tam dost velky rozdil. Vydelavam vic a kdyz vezmu nase prijmy po obdržení a zaplaceni alimentu je to naprosto brutalni rozdil.

zoidberg
Extra třída :D 11460 příspěvků 08.05.18 02:26

Striktně oddělené. Peníze a zubní kartáčky se nesdílí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama