Jak máte finance s novým partnerem a svými dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 20:53
Jak máte finance s novým partnerem a svymi dětmi?

Hezký den, zajímalo by mě, jak máte rozdělené finance v případě ze mate oba svoje děti a nyní žijete spolu? Zda hospodarite společně, či zcela odděleně. Podělte se prosim o vaše zkusenosti a poznatky. Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3230 příspěvků 07.05.18 21:12

Vsechny deti ziji s vami?

mrav
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 07.05.18 21:13

Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

bigl
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 07.05.18 21:19
@mrav píše:
Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

Tak my jsme manželé 16 let a nikdy jsme společný účet nemeli. Nemáme s tím žáddný problém.

Anonymní  07.05.18 21:22

Beru to z té druhé strany. Můj manžel má v péči své první dítě. Náklady na něj platí on. Ale máme oddělené účetnictví a vydělává podstatně víc než já. Takže když koupím třeba kalhoty, tak přijdu a manžel mi to proplatí. Naše společné dítě platíme napůl. Matka toho dítěte za rok pošle tak 1 tis kč. Musím se o jeho dítě denně starat. A jak nemáme společné finance (manžel nikdy nechtěl a nechce) tak se mi nechce ho dotovat ze svého.

Kriss Tina
Závislačka 3923 příspěvků 07.05.18 21:24

Společně, mám syna z předchozího vztahu, přítel si posílá výplatu ke mě na účet a hospodařime dohromady.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46056 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 21:37
@mrav píše:
Pokud žijete spolu, měli by jste mít i společný účet. :mavam:

proč?

Lama Lama
Hvězda diskuse 46056 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 21:41

V podstatě oddělené. Sice máme společný účet, kam přispíváme stejným dílem a platíme z něj společné akce bud bezdětné nebo se všemi dětmi. Jinak já si vlastní děti financuju ze svého a od bio otce. A on si své děti a alimenty platí ze svýho. A sebe taktéž každý se svého. Co komu zbyde, ušetří prohýří, je každého věc.

Veru1987
Kecalka 349 příspěvků 07.05.18 21:42

Muž má děti z prvního vztahu, a spolu máme jedno a finance dohromady. S tím jsem šla do toho, že děti jsou. Platíme alimenty, zaplatíme co máme, něco se uspoří, a fungujeme. Neumím si představit mít to zvlášť a řešit tvoje děti, naše dítě…

mrav
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 07.05.18 21:48
@Lama Lama píše:
proč?

Předpokládám, že se vezmou, že jsou rodina. Pak by oddělené finance mohly být zdrojem hádek. Placení nájmu, energií, různá spoření, nákupy atd. atd. K odděleným financím je potřeba, si myslím, nastavit jasná pravidla. :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46056 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 21:53
@mrav píše:
Předpokládám, že se vezmou, že jsou rodina. Pak by oddělené finance mohly být zdrojem hádek. Placení nájmu, energií, různá spoření, nákupy atd. atd. K odděleným financím je potřeba, si myslím, nastavit jasná pravidla. :mavam:

podle mě naopak ne? pevná pravidla, pokud se moje stane jeho. Tak jak s tím on bude hospodařit. Pokud si platí svoje, tak pravidel je mnohem méně.

Jinak bjá bych asi právě hned nepředpokládala, že se vezmou.

Anonymní  07.05.18 22:14
@PaníBovaryová píše:
Vsechny deti ziji s vami?

Nene moje dve ziji s nami, jeho dve s matkou

Lama Lama
Hvězda diskuse 46056 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 22:23
@Anonymní píše:
Nene moje dve ziji s nami, jeho dve s matkou

Pak podle mě není moc co řešit. Pokud nemáte společné dítě. Přijde mi pak asi lepší začít odděleně a časem uvidíte, jak to bude pokračovat, třeba to sloučíte, třeba ne. příjmy máte zhruba stejné?

Anonymní  07.05.18 22:44
@Lama Lama píše:
Pak podle mě není moc co řešit. Pokud nemáte společné dítě. Přijde mi pak asi lepší začít odděleně a časem uvidíte, jak to bude pokračovat, třeba to sloučíte, třeba ne. příjmy máte zhruba stejné?

Právě že ne. Je tam dost velky rozdil. Vydelavam vic a kdyz vezmu nase prijmy po obdržení a zaplaceni alimentu je to naprosto brutalni rozdil.

zoidberg
Extra třída :D 10695 příspěvků 08.05.18 02:26

Striktně oddělené. Peníze a zubní kartáčky se nesdílí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama