Jak máte finančně rozdělenou domácnost?

Anonymní
26.10.20 10:40

Jak máte finančně rozdělenou domácnost?

Ahoj všem, můj dotaz zní jak to máte doma s placením?
Kdo co vše platí? Žiji s přítelem v jedné domácnosti, on platí nájem, byt je jeho, já zase platím jídlo, přítel si platí ještě paušál a internet,
Problémy s financemi nemáme,
Ovšem se to nelíbí jeho máti která je za to že bych měla platit i já část nájmu tedy příteli přispívat, On po mě žádné peníze nechce, řekne mi ať jdu na nákup pro jídlo, Přítel taky občas udělá nákup koupí ze svého proplatit to ale nechce, Řekne mi že když bude peníze potřebovat tak mi dá vědět
Problém je ale jeho matka která ho štve proti mě s přítelem pak máme dohady a oba nás to mrzí :(
A jak to máte vy? Já měsíčně dám tak 8000 za jídlo přítel 7000 nájem oba máme přibližně stejný výdělek

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
850
26.10.20 10:42

Kolik vám je let? Proč říkáte jeho matce, kdo co platí? :nevim: Jinak já mám manžela a peníze máme společné, takže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6882
26.10.20 10:44
@Anonymní píše:
Kdo co vše platí? Žiji s přítelem v jedné domácnosti, on platí nájem, byt je jeho, já zase platím jídlo, přítel si platí ještě paušál a internet,
Ovšem se to nelíbí jeho máti která je za to že bych měla platit i já část nájmu tedy příteli přispívat, On po mě žádné peníze nechce, řekne mi ať jdu na nákup pro jídlo, Přítel taky občas udělá nákup koupí ze svého proplatit to ale nechce, Řekne mi že když bude peníze potřebovat tak mi dá vědět
Problém je ale jeho matka která ho štve proti mě s přítelem pak máme dohady a oba nás to mrzí :(
A jak to máte vy? Já měsíčně dám tak 8000 za jídlo přítel 7000 nájem oba máme přibližně stejný výdělek

Společný účet, společné peníze, společný život. Ale jsme spolu přes dvacet let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8965
26.10.20 10:45

Nechápu, proč to s matkou přítele vůbec řešíte :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
26.10.20 10:46

Mame penize společně a platíme vse z jedne hromady. Ale nechápu co je do toho mati :nevim: aspon my teda pribuznym nesdelujeme kolik, co a kdo plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8965
26.10.20 10:48

Jinak tohle kdo co platí moc nechápu, ale pokud nejste manželé a nemáte děti, tak asi proč ne.. Tak jak to píšeš, myslím, že to máte rozdělené v pohodě, jen fakt nevím, co s tím má dělat ta jeho matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.10.20 10:49

Mámě to může být úplně jedno, vůbec bych to s ní neřešila. My máme teda všechno společné, ale jsme manželé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17490
26.10.20 10:50

Pokud spolu začínáte, tak by bylo ideální, kdybyste si založili jeden účet, kam budete dávat oba určitou částku. Z toho se pak pokryje nájem, jídlo a drogerie. Později je nejlepší mít finance společné. Matince vysvětlete, že je to váš vztah a váš život a bude takový, jaký si ho domluvíte vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 10:52

My jedeme 50:50, oddelene finance.
Ja plat 20k, on plat 55k. Ale mit to jinak, pripadala bych si jak vyzirka

• Citovat
  • Nahlásit
43
26.10.20 10:53

My máme společný účet, ze kterého platíme společné náklady, hlavně bydlení a jídlo. Posíláme tam každý měsíc oba stejnou částku. Pak máme každý svoje peníze a s těmi si můžeme dělat oba co chceme :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
26.10.20 10:54

Jestli vám to oběma vyhovuje, tak do toho nikomu dalšímu nic není, ne? Máte zhruba stejné příjmy, zhruba stejné výdaje na společný život, mě to přijde fér. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
26.10.20 10:55
@SAJ píše:
Společný účet, společné peníze, společný život. Ale jsme spolu přes dvacet let.

Společný účet, společné peníze, společný život. Ale jsme spolu přes 7 let.

A máme to tak od početí dítěte, tedy už 6 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15448

Tak jí to neříkejte a je to…je to vaše věc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29079
@Anonymní píše:

Jsme manželé. Takže to vysvětlím tak, aby z toho tady někomu zas nepraskla žilka. :mrgreen:
Takže ze společných peněz, které chodí na účet vedený na manželovo jméno, platí náklady na bydlení, pojistky atd. a velké týdenní nákupy. A své vlastní výdaje.

A ze společných peněz, které chodí na účet vedený na mé jméno, platím výlohy na dítě a své výlohy.

Dražší věci uhradíme většinou nějakým podílem z těchto účtů se společnými penězi. Případně to koupí ten, kdo to víc chce. :mrgreen:

Ze společnými penězi, které plynou z pronájmu mého bytu a manželovy nemovitosti, hospodaří on. Většinou se z nich platí výdaje jako dovča, jinak se spoří. Třeba na případný výpadk pronájmu bytu, který máme společný, pronajímáme ho a je na hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
26.10.20 10:58

Máte domluvený s partnerem nějaká finanční řád, což je zcela v pořádku, stejně jako podílení na domácnosti, o tom se nezmiňuješ.
Jeho matce není do vašeho uspořádání vůbec nic, takže ji o všem opravdu říkat nemusíte. Ona mluví do všeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama