Jak mít jistotu, že balíček přijde?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EliškaaP
Nováček 5 příspěvků 04.11.18 20:03
Jak mít jistotu že balíček přijde?

Zdravím..mám otázku. OD jednoho pána bych si chtěla objednat něco pro miminko..ale bydlíme od sebe daleko a nemužeme se sejít takže jedině přes poštu. ALe není to zrovna nejelvenější věc a chtěla bych mít jistotu že balíčk oprvadu doje..je to nějak možné udělat? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18785 příspěvků 04.11.18 20:05

Neplatit ho předem, ale na dobírku. Balíček dostaneš jistě, ale co bude v něm, ti nezaručí nikdo.

axlpol
Závislačka 2747 příspěvků 79 inzerátů 04.11.18 20:09

..jasně na dobírku,rozhodně neplatit předem.Jestli v němu bude to co má být,to nejde zaručit.
Myslím,že mš právo kouknout zda tam je ta věc a potom jej převzít,ovšem netuším jak to chodí v praxi.Převzatý balíček nejde vrátit.Posílala jsem nedávno kočárek a pán trvdil,že si to napřed zkontroluje,než jej převvezme. :nevim: …tak třeba bude někdo tady vědět více,zda to tak je.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15548 příspěvků 04.11.18 20:10

@EliškaaP Sleduj recenze, projed si zaslane cislo uctu, ale stejne nakup na dalku je proste loterie…

ugluk
Hvězda diskuse 43554 příspěvků 04.11.18 20:11

Jistotu, že on ho odešle? Nebo jistotu, že v něm bude to, co v něm být má? (obojí záleží na prodejci a nikdo ti nedá jistotu, že neudělá podraz). Nebo jistotu, že dopravce balík doručí? Tu ti taky nikdo 100% nedá, občas se něco ztratí. Pro tebe je jistota nechat si to poslat na dobírku (pak platíš až při převzetí balíku), ale že bude zboží uvnitř odpovídat, jisté není. Jediný způsob naprosté jistoty je osobní převzetí (a pak ještě doufat, že nebudou skryté vady).

Nattx
Stálice 80 příspěvků 04.11.18 20:15
@axlpol píše: ..jasně na dobírku,rozhodně neplatit předem.Jestli v němu bude to co má být,to nejde zaručit.
Myslím,že mš právo kouknout zda tam je ta věc a potom jej převzít,ovšem netuším jak to chodí v praxi.Převzatý balíček nejde vrátit.Posílala jsem nedávno kočárek a pán trvdil,že si to napřed zkontroluje,než jej převvezme. :nevim: …tak třeba bude někdo tady vědět více,zda to tak je.

Nesmí se kouknout dokud si ho oficiálně nepřevezme. Dělala jsem na poště.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 04.11.18 20:18
@axlpol píše: ..jasně na dobírku,rozhodně neplatit předem.Jestli v němu bude to co má být,to nejde zaručit.
Myslím,že mš právo kouknout zda tam je ta věc a potom jej převzít,ovšem netuším jak to chodí v praxi.Převzatý balíček nejde vrátit.Posílala jsem nedávno kočárek a pán trvdil,že si to napřed zkontroluje,než jej převvezme. :nevim: …tak třeba bude někdo tady vědět více,zda to tak je.

No, ja osobne bych se na nekoho, kdo trva na dobirce, vybodla…

dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 04.11.18 20:27
@j.a.n.i1 píše:
No, ja osobne bych se na nekoho, kdo trva na dobirce, vybodla…

tak nějak, to zase jako prodávající nemám jistotu, že jen nezaplatím poštovné a dotyčný si balík nevyzvedne …

axlpol
Závislačka 2747 příspěvků 79 inzerátů 04.11.18 20:27

@j.a.n.i1 …hmm,já taky.Tady na bazárku jsem k paní neměla důvěru,neposlala jsem na dobírku nikdy.
Jen kočárky,ale to bylo přes jiný bazar,kde to byl vlastně risk pro obě strany ;)
Osobně bych raději hledala někde,kde jsou hodnocení nebo osobně.V dnešní době je tolik možností a výběr produktů a prodejců.Být tazatelkou hledám jinde.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 04.11.18 20:32

@dedrichov já jsem dopředu třeba posílala na učet akorát cenu poštovného, ale cenu balíku až na dobírku.

EliškaaP
Nováček 5 příspěvků 04.11.18 20:42
Děkuju všem
:)
EliškaaP
Nováček 5 příspěvků 05.11.18 17:45
Děkuju a pošťák přijde ke dveřím a dám mu peníze? Nebo jak ?
dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 05.11.18 18:10
@EliškaaP píše:
@hanka.br.

Taky si můžeš vyzvednout balík na poště a zaplatit tam :D

EliškaaP
Nováček 5 příspěvků 05.11.18 18:19
A peníze mu můžu dát u mezi dvěma? :D
dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 05.11.18 18:32
@EliškaaP píše:
@dedrichov

Tak jsem v koncích. Nerozumím otázce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >